Author Topic: da li zbog navedenog mogu da me diskvalifikuju?  (Read 3932 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline SuperVanja93

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Ljudi,imam i ja jedno pitanjce.
Naime,ja još kao dete bolujem od astme i u tu svrhu koristim Ventolin(pumpicu),Symbicort(prah-pumpicu) i Singular(lekove) i mogu reći da podnosim odlično(u smislu da nemam napade i tako to).U Septembru sa oboleo i od dijabetesa(tipa B) i u svrhu lečenja koristim lek Glucophage(ili Gluformin,ako prvi nema na lageru).
Ono što me zanima jeste-da li to moram napomenuti na pregledu,da li zbog navedenog mogu da me diskvalifikuju,da li mogu svoje lekove poneti na brod,šta sve pregledaju u ordinaciji i-kakva je tamo zdravstvena nega? Unapred zahvalan.

Offline Falcon_ns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 162
    • View Profile
Re: da li zbog navedenog mogu da me diskvalifikuju?
« Reply #1 on: 05/April/2012 »
evo probacu ti ja nekako odgovoriti i dati moje misljenje

1diabetes... ako zelis to da precutis na lekarskom ..tesko da ces proci jer nacice ti u krvi te lekove.i verovatno povisen pritisak ....a i recimo nekim cudom da prodje to  sta ce se desiti ako ti na ulazu u brod nadju te lekove? bilo bi verovatno   :sljac:  kuci!

2 Astma
Pošto od detinjstva koristim lekove za astmu u vidu aerosola ( pumpica ) zanima me dali smem da unesem sa sobom na brod ove svoje lekove. Planiram da posnesem 4 pumpice sa sobom jer će mi toliko trebati za 6 meseci. Kakva je politika prema unošenju ovakvih lekova na brod i trebam li imati nešto od recepata sa sobom ili nešto od lekara ? Dali ću imati eventualno neke probleme zbog toga ? .........Ovo je napisao jedan kuvar pre lekarskog za princess  nije spmenuo to doktorima i eo ga na brodu  sljaka    :party:
 
Sto se tice medicinske nege ja kontam da je bolja nego kod nas jer za neke ozbiljnije stvari salju te na kopno u bolnicu i tamo te lece (bar ja mislim da je tako)
Sta traze na medicini rada?
1 mokraca
2krvna slika (znaci nema uzimanja lekova) to bi ti vec bio problem
3ekg
4pluca snimak
5 pluca provera   duvas u neku cevcugu  ja sam duvao oci mi ispale a doktorica me   :sljac:  jaceeeeeee duvajjj    :haha:
6hepatitis,razne droge,hiv,
7 ocni
8 sluh
9psiholog
10 neuropsihijatar
11 neki doktor  bem li ga ne znam sta taj radi zaboravio


Unfortunately, being on insulin precludes you from jobs
* Driving HGVs, buses and taxis
* Armed forces
* Fire service
* Ambulance service
* Prison service
* Airline pilots and Airline Cabin crew
* Air traffic control
* Offshore work e.g. – on oil rigs andShips

However, don't let that stop you. I worked on a cruise ship for two years and I have Crohns Disease. Not the same thing, I grant you but still a serious medical condition. They make you go for a medical before they offer you employment so you could always apply and if you pass the medical then no problem. I remember being worried about mine because I had just come off steroids for my Crohns and I was worried the doctor would think I was a druggie.

Best idea? Contact one of the cruise line recruitment consultants. They'll know better than me. Good luck!

na ovo sam naletio na netu  srecno!

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: da li zbog navedenog mogu da me diskvalifikuju?
« Reply #2 on: 05/April/2012 »
Ako možeš kako bar deset dana bez tih lekova pred Med. i pod uslovom da piješ Uvin čaj jer su rekli da to čisti organizam ti probaj a što da ne.Probaj ako ne možeš da nosiš lekove svoje od kuće,da vidiš strane neke koje bi mogao kupiti preko.Il probaj da spomeneš samo astmu,ipak mislim da nju tolerišu.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline Boki83

  • Registered
  • *
  • Posts: 86
    • View Profile
Re: da li zbog navedenog mogu da me diskvalifikuju?
« Reply #3 on: 05/April/2012 »
Nisam siguran kakva je politika pri zaposljavanju ukoliko imas neko hronicno stanje ili bolest, ali znam nekoliko ljudi koji koriste insulin i rade na brodu.
Ukoliko obolis od necega na brodu ili se povrijedis, oni moraju da te lijece, buduci da imas zdravstveno osiguranje (barem na Carnivalu), medjutim ukoliko precutis dijabetes i dodjes na brod, te se tamo otkrije - poslace te kuci prvi port.
POzz

Offline Kirry

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Re: da li zbog navedenog mogu da me diskvalifikuju?
« Reply #4 on: 06/April/2012 »
Nisam siguran kakva je politika pri zaposljavanju ukoliko imas neko hronicno stanje ili bolest, ali znam nekoliko ljudi koji koriste insulin i rade na brodu.
Ukoliko obolis od necega na brodu ili se povrijedis, oni moraju da te lijece, buduci da imas zdravstveno osiguranje (barem na Carnivalu), medjutim ukoliko precutis dijabetes i dodjes na brod, te se tamo otkrije - poslace te kuci prvi port.
POzz

Slažem se s Bokijem83. Ja sam prešutila i kod nas na liječničkom i kad sam došla na brod da sam bila na operaciji ( i to tri operacije ) i da imam problema sa sinusima po savjetu svoje agentice ( A priori ). Kad sam ponovno na brodu dobila upalu i kad sam im rekla da znam što mi je, da sam i prije imala s tim problema, e onda je nastala frka zbog laganja i u usmenom i još gorem pisanom obliku. Ja sam se vadila na to da nam je agentica govorila da moramo lagati jer da nas ne bi primili zbog toga, pa sam se nakon puno puno jezikove juhe izvukla bez većih posljedica.