Posao na Brodu > Život na Moru ~ Life@Sea

Droge i alkoholizam na kruzerima

(1/6) > >>

CEO:
Neke kompanije kao Princess ne dozvoljavaju posadi unos alkoholnih napitaka i svjeze pripravljene hrane na brod.
Za hranu je razumljivo, jer sirenje zaraze je na brodu jako tesko sprijeciti, ali alkohol?
Razlog je jednostavan. Kompanija zeli da posada svoj novac potrosi na brodu, a ne u luci.
Na srecu, razlika u cijeni alkohola u luci i na brodu je minimalna. 1L Vodke je 10-ak dolara u duty free heaven-u.

Kao sto sam pisao, posao mi je, izmedju ostalog, bio i zatvaranje crew-bara na kraju dana (obicno 01.00 am).
Moglo se piti i poslije, ali bar se tada zatvarao.
U slucaju da bi ekipa bila preglasna, netko bi zavrsio na alko-testu, a to je automatski znacilo termination, jer Princess dozvoljava samo 0.08 grama alkohola u krvi u internacionalnim vodama, i 0.05 u americkim teritorijalnim vodama (nekoliko milja od obale). Naravno, u oba slucaja ne smijete biti na duznosti.

Intoximeter mjeri kolicinu alkohola u krvi mjereci koncentraciju alkohola pri izdisaju.

Alkoholizam se u principu dozvoljava do one granice gdje ljudi gube obzir i pocinju ispoljavati agresivnost, nemogucnost kontrole hoda, govora ... ali cak niti to nije problem ako se nalaze u svojoj kabini i nikome ne smetaju.

Pusenje u sobama je dozvoljeno samo ako se obadva (ili vise) cimera slaze, tj. ako su obojica pusaci.
Svaka kabina ima svoj alarm tj. detektor dima, i posto je svaka kabina mala, gotovo je neizbjezno ucestalo ukljucivanje i zvucni alarm.
Svako aktiviranje alarma se softverski prikazuje dezurnom na komandnom mostu, tako da ako planirate zapaliti cigaretu, to ce (teorijski) poslije par minuta doznati i kapetan. U slucaju da se nitko iz sobe ne javi na automatski telefonski poziv, prema vasoj kabini ce pojuriti tim od 10-ak ljudi, tzv First Response Unit.

Pokusaj izbacivanja smoke detectora iz igre, kao u slucaju dolje na slici gdje je kuhar umotao senzor u vinilnu rukavicu koju koristi u kuhinji, nije efektan, jer smoke alarm mjeri protok zraka kroz sebe, i ako ga nema dovoljno, aktivirat ce se. To je ujedno i jos jedan od razloga za termination tj. otkaz.



Gotovo svaki kruz netko uspije prosvercati marihuanu na brod. Gosti obicno budu protjerani sa broda u prvoj luci, a posada dobiva otkaz.
 Ako se radi o vecim kolicinama, moguce su i deportacije ili krivicna gonjenja.
Amerikanci znaju zbog jednog dzointa gadno nastradati, jer zaboravljaju da idu na putovanje iz jedne zemlje u drugu.
International drug trafficking je u nadleznosti FBI-a.

monster:
na carnivalu ja zabranjeno pusenje u crew  kabinama
unos svjeze spremjene harane i alkohola do jedne litre po portu je deozvoljeno
za mojih devet mj on board niko nije dobio otkaz zbog alkohola
par cura iz spa je dobilo otkaz zbog kradje
i jedan zabavljac jer je odveo maloljetnicu u svoju kabinu
naravno tata je prijavo nestanak cerke mala je imala 17 god
po proceduri mi smo provjerili S&S
napravli dva oglasa
i onda je security kreno u potragu i nadju je u njegovoj kabini

CEO:
Ja sam ispracao sa broda 1-2 crewmember-a na tjedan.
Vecina zbog pijanstvom uzrokovanih incidenata, zatim po brojnosti uzroka slijedi kasnjenje na posao, psovanje, kradja, svadja, sukob sa gostima, naguravanje, razni oblici "sexual harassing"-a, ...

monster:
wow
carnival je zakon
kad neradimo imam osjecaj da smo sami i gosti
liberalni su
security likovi su ok bar sa nama
jbg ako oni krenu nas za*****avati onda oni cekaju po po sata i vise na izvestaje il print out S&&
i saljemo ih da idu provjeravati navodne klince koji trckaraju hodnicima to je moje omiljeno hahahhah
naseta se on po brodu ko u prici provjeravajuci duhove  oT 
sve u svemu ja jos nisam naisla na nekog ko je bas tjero mak na konac
svi su raja, da se sa ljudma radit cak i na kraju budemo dobri drugari pretezzno su indici u security u naucis par fraza na indiskom  i kralj si za njih
mos unjet sta hoces na brod negleda te niko par flasa dobrog vina nikad nije na odmet
biku matre :))))


u pravilu ako ti nekom izadjes u susret i tebi ce se vratiti istom mjerom

CEO:
Interesantno. Vidis, na Princessu ima Youth Security, koji su rangirani ispod regularnog security-ja, tako da se oni bave klincima sto "trce po hodnicima", iako ni regularan security nije imun na te pozive, jer ionako u sitne sate samo ubijaju vrijeme.
Nekada klinci stvarno znaju pretjerati, imali smo slucaje da su bjezali pred nama, htjeli se tuci, pokazivali lazne ID, svercali alkohol, drogirali se extasy-jem, penjali se na funnel, krali alkohol od drugih gostiju, svercali marihuanu na brod (skoro kilogram), "gubili se" u sitne sate pa smo morali buditi kapetana i organizirati potragu ... nema sta nisu radili.  :run:

Sto se tice donosenja alkohola na brod, ako bi pustio jednoga, cijeli security team bi to saznao u roku 10 minuta, a sutra bi 10ak indijaca donijelo po litru, i samo bi rekli; ako moze sef, mozemo i mi. Indijci su prefrigani, ja sam znao za nekoliko njih koji su "znali previse" pa ih nitko nije mogao najuriti sa broda jer ako bi oni poceli pricati, ni kapetan ne bi zadrzao posao.  -()-

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version