Author Topic: NEMA PREDAJE!! (rasprava o nacionalnostima)  (Read 10195 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline lifipaj

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 115
    • View Profile
NEMA PREDAJE!! (rasprava o nacionalnostima)
« on: 19/November/2010 »
Ponukan nekim postovima i komentarima o odlasku sa broda i prekida ugovora, zelim dat hrabrost ljudima koji idu na brod, da nije tako sve crno kao sto se prica, ovo kaj se tice placanja i place istina je da se radi za fiksnu placu 50$ ali sve se gleda na kraju ugovora da li vam se isplati ili ne, vjeruj te mi ako ste planirali da na kraju ugovora imate 11000 $ imat ce te, jer je to prosjek!! Sto se tice tih filipinaca i koliko ih ima na brodu, pa cirka oko 80%, a nas balkanaca 1% i vjerujte da smo 100 puta jaci od njih, jer se oni boje sve i svakoga na brodu a ako vas netko od tih patuljaka moze isprovocirat to ste si sami krivi, imao sam dosta konobara filipinaca, ako ste vi prgavi prema njemu i znate se postavit, a gosti to vide da vas on za*****ava, jer oni sve vide, vise cete dobit napojnice od njega, u to budite sigurni!! Ne zelim rec da to radite svaki dan, ali ako vas voza slobodno se bunite, jer oni cinkaju sve i svakoga!!  Nevjerovatno koliko nas se boje, zato samo hrabro jer ekipa(balkanaca) na brodu je toliko slozna kao nigdje kod kuće!!! :uzdravlje: :uzdravlje:

Offline Blaugrane

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 336
    • View Profile
Re: NEMA PREDAJE!!
« Reply #1 on: 19/November/2010 »
Lipi slažem se s tobom, međutim isto tako nije na svim brodovima ista situacija, primjer je čisto brod od Cukija i mene di balkanci ne zauzimaju ni 0,1%, a indijci vladaju Food & Beverage dept. Direktor tog dept je indijac i 4 od 5 supervisora su indijci i jednostavno nema mogućnosti napretka, to je situacija na jednom od 100 brodova  zato što EP nije prije slao naše ljude  na taj brod. I kad si u takvoj siituaciji nije da ne vidiš izlaz već jednostavno nema smisla i motiva jer te redovito degradiraju i podcjenjuju, a da ne kažem da se moraš tući za pribor jer svega fali, zato ja nisam odusta i predao se već sam tražio i druge opcije i zato sljedeći petak idem opet, ali na drugu kompaniju koja je ipak bolja i ne mora značiti da će biti bolje ali dok ne probam neću znati. :uzdravlje:

Offline jackynikola

  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Re: NEMA PREDAJE!!
« Reply #2 on: 20/November/2010 »
Drago mi je da se negde drzimo zajedno, kad se vec ovde pljujemo kao da smo tudji.

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Re: NEMA PREDAJE!!
« Reply #3 on: 20/November/2010 »
kod mene u foto department je 30% filipino, 30% indijaca i 30% ostalih, medutim nema nikakvih problema, mogu za svakog tko je bio u mom timu reci da je dobar radnik i covjek.
Nikad nikakvih problema s filipino ili indijcima, dapace neki od njih su mi bolji bili od konzervativnih balkanaca.
to je sve lutrija koga ces dobit, nema to veze s nacionalnoscu.

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: NEMA PREDAJE!!
« Reply #4 on: 20/November/2010 »
Mogli bi debatirati o ovoj temi dosta dugo iako je delikatna jer se na kompanijama trude da pomijesaju nacionalnosti i da se rasizam i podjela ne osjeti.

Meni je brod otvorio horizonte i tokom vremena sam stekao dosta iskustva pa gledam to na svoj nacin i trudim se ne generalizirati ali cu iznijeti MOJA OSOBNA iskustva i misljenja sto se tice raznih nacionalnosti i njihovih prednosti i mana :

- Rumunji su nacionalnosti s kojom sam imao najvise problema jer su veliki spletkarosi i rade iza ledja. Pogotovo se to odnosi na zenski rod koji vrlo lako skace iz kreveta u krevet, po potrebi. Vrlo su beskrupulozni i spremni na sve. Pod prednosti im stavljam to da sa svojim materinjim jezikom imaju jako dobru bazu za brzo i efikasno savladavanje ostalih svjetskih jezika, Jako se dobro adaptiraju na novonastale situacije.
- Za Filipince i Indijce vaze slicne stvari. Kada sam imao frendly odnose s njima, uvijek je to lose zavrsilo jer cuvaju svoju guzicu i dobio sam noz u ledja, nisu za to da drugome drza ledja. Vrlo su jaki i glasni u grupama dok invidualno su jako ponizni.
- Jamajkanci su bili najveci rasisti, ali uvijek kao kontra nas bijelaca kao da smo mi krivi za dovoz robova iz Afrike i Cica Tominu kolibu sto me izludjivalo jer sam imao osjecaj da se vracam 300 godina unatrag. Nakon nekog vremena sam skuzio da moram samo ostro s njima i to je bio recept da me shvate ozbiljno. Inace su profesionalci, ukoliko vas uhvate u masinu, plakat cete a necete im moci nista, za*****... ce vas na fino...
- Grci su mi se smucili jer su nekada na Celebrityu glumili serife i jako maltretirali Makedonce, zbog politickih razloga
- Talijani ( oficiri ) su latino loveri i s njima se lako nadjes na muskim temama ( zene, nogomet... ) iako to moze biti opasno ako se zagledate u istu curu.
-  Skandinavci su svijet za sebe ( ma kao i svi mi ?!?! ), imaju drukcije poimanje zivota od nas pa nam se doimaju vrlo hladni i nezainteresirani. Uglavnom pozitivna iskustva iako je bilo prepotentnih faca.
- Na kraju, nasi Balkanci ( za ovu priliku cu nas svih strpati u isti kos iako mozda nije upitno ), nas ima svakakvih, prijasnjih ugovora sam se drzao nasih ali sada bas i ne toliko. Decki iz Srbije su se nekako pokazali otvorena srca i spremni skociti za ekipu. Imao sam jednog F&B iz Splita te kapetana iz Trogira koji su bili smradovi  tako da nema pravila.

Opet napominjem da su ovo moja vidjenja tokom 12 godina po brodovima i 10 razlicitih kompanija. Sto ljudi - sto cudi tako da ne uzimajte sve zdravo za gotovo.

To je to, vi izvucite zakljucke ali vuk je vuk a cuk je cuk...pa da dolazi ko zna s koje strane svijeta...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: NEMA PREDAJE!!
« Reply #5 on: 20/November/2010 »
Kod mene nema neke pravilnosti da bi mogao generalno reći, jedino bi se moglo reći da sam se redovito sukobljavao sa šefovima, koji su bili po brojnosti englezi, škoti, bugar ... a najviše sam se slagao sa makedoncima, srbima, hrvatima, amerikancima, turcima ... no nema pravila
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline nanny_annie4

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
Re: NEMA PREDAJE!!
« Reply #6 on: 20/November/2010 »
- Jamajkanci su bili najveci rasisti, ali uvijek kao kontra nas bijelaca kao da smo mi krivi za dovoz robova iz Afrike i Cica Tominu kolibu sto me izludjivalo jer sam imao osjecaj da se vracam 300 godina unatrag. Nakon nekog vremena sam skuzio da moram samo ostro s njima i to je bio recept da me shvate ozbiljno. Inace su profesionalci, ukoliko vas uhvate u masinu, plakat cete a necete im moci nista, za*****... ce vas na fino...

Totalno se slazem a isto su mi se pojadali i svi moji kolege na isto. Iako najvise papra od njih dobiju latinosi!!

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: NEMA PREDAJE!! (rasprava o nacionalnostima)
« Reply #7 on: 04/December/2010 »
Na carnivalu ove nize pozicije nasi se slazu. Tamo do headwaitera. Svi ovi koji su malo jace pozicije u pravilu su "malo umisljeni" i nema pomoci od njih. Tako je bar za sad. Sad je neki dan jedan Hrvat asst metrodi lvl 4 ribo jednog hrvata headwaitera za gluposti u dining roomu.

Mene je jedan poslo u 3 pm i reko da ce me "istriskat" jer sam mu ocito naletio u krivo vrijeme i mjesto. Ja bacio neku salicu tipa share a smile a ovaj puko.

Drugi dan je doso kao da pricamo nesh sa metrodi hrvatom i jedna cura team waitres sa njim al nisam ih obado. Nemam ja shta sa njima pricat. A pogotovo sa likom. Nije imo muda reci mi da dojem nego je curu poslo kao da moramo pricat ja i on. Ma ajde reko. Ima drugi debila za pricat. :P, pustite reko mene na miru. Na tom ostalo.

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: NEMA PREDAJE!! (rasprava o nacionalnostima)
« Reply #8 on: 04/December/2010 »
Obicno se nasi slazu...
Ove starije generacije s Carnivala ce se sjecati jedog Maite d' koji nije smio kuci nego je uzimao vacatio u Miamiju, porucili su mu da ga cekaju u rodnom kraju da naleti ( o Rijeci se radi )...Nepotrebno ih je maltretirao i gradio svoj autoritet na njima...

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: NEMA PREDAJE!! (rasprava o nacionalnostima)
« Reply #9 on: 07/December/2010 »
Ma je u pravilu se slazu. Ovo su neki negativni primjeri u mjesec dana sa Carnivala koji po mom misljenju nebi trebali da se desavaju. Ja se osobno sa 99% nasih slazem. Ovih 1% je lik ovaj sto me poslo u rodni kraj i sto me tio istriskat. Sa njim sam zavrsio.

Offline crewbarGSA

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: NEMA PREDAJE!! (rasprava o nacionalnostima)
« Reply #10 on: 20/January/2011 »
- Rumunji su nacionalnosti s kojom sam imao najvise problema jer su veliki spletkarosi i rade iza ledja. Pogotovo se to odnosi na zenski rod koji vrlo lako skace iz kreveta u krevet, po potrebi. Vrlo su beskrupulozni i spremni na sve. Pod prednosti im stavljam to da sa svojim materinjim jezikom imaju jako dobru bazu za brzo i efikasno savladavanje ostalih svjetskih jezika, Jako se dobro adaptiraju na novonastale situacije.
 
:uzdravlje:

meni su zato najdrazi, cudio sam se zasto sam od tamo oduvijek imao toliko puno prijatelja. sje*i ti ljude prije nego oni sjebu tebe :hehe:
a sad necu o tome koga mrzim, koje boje rase, da opet ne popijem ban.

Offline jackynikola

  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Re: NEMA PREDAJE!! (rasprava o nacionalnostima)
« Reply #11 on: 24/February/2011 »
Moram priznati da nisam verovao u ove price do pre 45 dana.Ovo je strasno.Crncuge su toliko iskompleksirane da je to stravicno.Misle da su uspeli u zivotu ako znaju da naprave 40 koktela.Rasisti ne vidjeni.Znci samo OSTRO???Im da pocnem da J.........M od sutra.Balkanci se extra slazu na Libery-ju(RCCL).Znam par rumuna i bugara.Dobri su za sad.Najaci lik Je Makedonac Ass.Metardi.Srce bi dao lik za nas balkance.Pomaze svima i previse.Mislim da je jedino resenje ne nervirati se.Samo osmeh i hladan pogled.