Author Topic: Zašto agencija uop?e traži moj novi ugovor i pomorsku knjižicu?  (Read 2895 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline bora88

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
  • B.B.B
    • View Profile
Pozdrav svima, vratio sam se doma XD zavrsio sam svoj prvi ugovor na brodu.
Imam pitanje o pomorskoj knjizici, na poleđini mi pise da ju moram dostavit agenciji uspinjaca u roku od 7dana skupa sa novim ugovorom?!
Ja vise ne zelim nista imat sa tom agencijom ali mislim da lucka kapetanija ne zna da sam se vratio i ne znam hoce li mi drzava i dalje slati uplatnice..
Zasto agencija uopce trazi moj novi ugovor i pom. knjizicu.. Ima neko iskustva s time?

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Pa radi prijave luckoj kapetaniji.:)

Mirovinsko i zdravstveno. U svakom slucaju te moraju odjaviti. :)

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
odi se sam odjaviti sa kapetanije i nemoras nositi matrikulu u agenciju
 

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
ako si npr. iz Zagreba i L.K. ti je u Rijeci, vise ti se isplati dati agenciji pomorsku knjizicu da te odjave - zato si ih i onako dobro, debelo platio!
naravno da im neces dati novi ugovor, sto se njih tice - ne vracas se vise, ali mene nitko nije pitao nista ni iz agencije ni iz kompanije, već su mi naknadno poslali poziv na mail.

znaci slobodno das matrikulu agenciji da te odjave, A NOVI UGOVOR NE... meni su uplatnice i dalje stizale, ako ti se to dogodi - ne zabrinjavaj se, ponekad nisu ažurni...
Once a sailor, always a sailor.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
helsinški sindrom
« Reply #4 on: 02/January/2013 »
Ako si znao oploviti pola svijeta, znaš se i prijaviti/odjaviti sa Lučke Kapetanije.
Ovo je vjerovatno pokušaj da se zadrži neka vrsta kontrole nad ljudima za slučaj buduće naplate kojekakvih provizija.

Ja sam ih otkantao poslije prvog ugovora i nikad mi više nisu trebali, a znam tipa/lika koji im je poslije svakog ugovora nosio poklone i kada sam ga pitao zašto, rekao je "nikad ne znaš kad će ti oni ponovo zatrebati .."

... jbga "helsinški sindrom"  oT

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline bora88

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
  • B.B.B
    • View Profile
hvala na odgovorima :D haha
javio sam se luckoj kapetaniji, zato jer se zelim prijavit opet, ali bez agencije (samo zbog radnog staza)  :plovim:

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: helsinški sindrom
« Reply #6 on: 03/January/2013 »
Ako si znao oploviti pola svijeta, znaš se i prijaviti/odjaviti sa Lučke Kapetanije.
Ovo je vjerovatno pokušaj da se zadrži neka vrsta kontrole nad ljudima za slučaj buduće naplate kojekakvih provizija.

Ja sam ih otkantao poslije prvog ugovora i nikad mi više nisu trebali, a znam tipa/lika koji im je poslije svakog ugovora nosio poklone i kada sam ga pitao zašto, rekao je "nikad ne znaš kad će ti oni ponovo zatrebati .."

... jbga "helsinški sindrom"  oT



Što si za Princess aplicirao direktno ili?

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: helsinški sindrom
« Reply #7 on: 03/January/2013 »
Što si za Princess aplicirao direktno ili?

Odgovorit ću ti u Šefovo ime - preko "Split Ship Management", kojima je oduzeta dopusnica za posredovanje...
Once a sailor, always a sailor.