Author Topic: zar stvarno trazu 2 jezika za ass. waiter ???  (Read 2310 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline LeonaV

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
  • Just Smile :D
    • View Profile
Zdravo formurashi

bila sam u kouzon da se prijavim za restoran department megutim rekli su mi da mora da poznajem 2 jezika rekla sam im da govorim engleski i spanski perfektno i rekli su mi da spanski ne e bitno koliko germanski, francuski ili italijanski  :hmm:... i pitala sam jer za ass. waiter e potrebno da znas 2 jezika a od ovog foruma videla sam je dovolno da znas samo engleski... pa covece radila sam kako 2 godine kako stjuardesa pa dovolno mi je bilo samo engleski...
e sad zanima me dali ovi uslovi se isti i kod vas u srbija/hrvatska/BiH??

Izvinite za moj los srpski... Pozdrav Od Makedonija i nadam se da ce neko odgovoriti na mom pitanje. Hvala Puno :D

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: zar stvarno trazu 2 jezika za ass. waiter ???
« Reply #1 on: 25/January/2013 »
Jbg, puno kandidata ima pa mozda rade selekciju. :).

A gle ak si ti tak rekli ne vredi ti ovdje plakat, idi u drugu agenciju i cao. Za asst sa dobrim engleskim prolazis premda posto si cura ja bi ti preporucio bar al dosad iz iskustva kome sam god preporucio svi osli u restoran ili housekeeping tak da ono. Vidit ces kad na brod dojes. :)


Offline HrGa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 135
  • Prodajem ulje...
    • View Profile
Re: zar stvarno trazu 2 jezika za ass. waiter ???
« Reply #2 on: 25/January/2013 »
hmm... to vjerovatno radi pozicija koje su im trenutno bitne..

ja znam dosta njih koji su imali veliku prednost sto im je spanjolski jezik drugi...

probaj jos koju agenciju... eng i spanjolski su ti najbolja kombinacija za na kruzer!!!  :deda:
nabijem te...

Offline Raziel

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
  • Work Hard,Play Hard
    • View Profile
Re: zar stvarno trazu 2 jezika za ass. waiter ???
« Reply #3 on: 25/January/2013 »
Ne vjerujem,dosta nasih je skoro stiglo i samo engleski "znaju" na jedvite jadi,ko zna kako su prosli interview uopste.......

Za asst waitera sumnjam da traze 2 jezika,jer cak sad primaju i za guest service sa znanjem samo jednog jezika !

Offline LeonaV

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
  • Just Smile :D
    • View Profile
Re: zar stvarno trazu 2 jezika za ass. waiter ???
« Reply #4 on: 25/January/2013 »
ocigledno samo kod makedonce je problem... znala sam da je nekoja mutnja jer sam razlistala sve na forumu ali morala sam da pitam... izgleda epten se vlezeni u film... ali ovo govorim za kouzon...
hvala svima na odgovor  ;D

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Re: zar stvarno trazu 2 jezika za ass. waiter ???
« Reply #5 on: 25/January/2013 »
Rekli su ti to za spanski iz prostog razloga sto je mnogo kandidata Latinosa ciji je spanski maternji jezik. To su i meni naveli kao razlog na moju konstataciju da bi za poziciju koju zelim ucio drugi strani jezik i to bas spanski. E sad, za poziciju koju ti zelis nisam cuo da traze dva jezika, bar ne ljudi iz Safe Cruise agencije. Kouzon u poslednje vreme dobija dosta negativnih komentara iz vise razloga tako da pokusaj da kontaktiras drugu agenciju. Ne gubis nista a mozes mnogo da dobijes
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline mlw

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 206
  • I am what I am.
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: CMV, Ex MSC, Ex Princess
  • Recruitment Agency: Internet, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Seller
Re: zar stvarno trazu 2 jezika za ass. waiter ???
« Reply #6 on: 27/January/2013 »
A jesu ti rekli za koju kompaniju ti treba drugi jezika za tu poziciju? Još nisam čuo da su to nekom tražili, a znam sada već puno ljudi koji su radili ili rade na brodu na toj poziciji, za Carnival, Princess, P&O, Cunard...

Offline trik

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Re: zar stvarno trazu 2 jezika za ass. waiter ???
« Reply #7 on: 27/January/2013 »
Tacno je da kompanije Royal i Celebrity zadnjih godinu dana traze kanditate za bar i asis. waitere sa znanjem dva jezika (engleski + francuski, nemacki, italijanski ili neki skandinavski) Ruski i spanski nisu toliko pozeljni jer imaju dovoljno rusa, ukrajinaca i latinosa na brodu. Na Princesu,Carnivalu i NCL-u se i dalje trazi samo engleski.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: zar stvarno trazu 2 jezika za ass. waiter ???
« Reply #8 on: 27/January/2013 »
ma kakva dva jezika.. pola ih ne zna ni engleski kako treba...
Menjaj agenciju i zdravo...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced