Author Topic: U nekim krugovima sam ?uo za pri?u ...  (Read 2881 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mikis

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
U nekim krugovima sam ?uo za pri?u ...
« on: 01/February/2013 »
U nekim krugovima sam cuo za pricu da je pre par godina doneta konvencija koja propisuje da kompanija placa sve troskove vezano za odlazak, vizu, lekarski i put.
Navodno bi to trebalo da stupi na snagu u avgustu ove godine.
Takodje sam od prijatelja koji su sada na brodovima cuo da se prica o nekom izjednacavanju uslova za staff i crew i da se razmislja o promeni nacina isplate u pojedinim departmentima, izmedju ostalog i u baru. Da li neko ima slicna saznanja i koliko je realno da se tako nesto dogodi?

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Micky Arison
« Reply #1 on: 01/February/2013 »
Ja mislim da nikakva konvencija ne može promijeniti način na koji Carnival zarađuje novac.
To je ujedno i razlog zašto je vlasnik Carnival-a najbogatiji čovjek na Floridi.


http://www.forbes.com/forbes-400/#page:1_sort:0_direction:asc_search:_filter:All%20industries_filter:Florida_filter:All%20categories
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: U nekim krugovima sam ?uo za pri?u ...
« Reply #2 on: 01/February/2013 »
Za carnival to vredi. Odnosno za bar. Na spiritu su uveli taj neki sistem sa fiksnim placama. Ak bude tam dobro funkcioniralo ide na cijelu flotu.:)

Offline dnovak007

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: U nekim krugovima sam ?uo za pri?u ...
« Reply #3 on: 01/February/2013 »
Za carnival to vredi. Odnosno za bar. Na spiritu su uveli taj neki sistem sa fiksnim placama. Ak bude tam dobro funkcioniralo ide na cijelu flotu.:)

Kolko sam cup da ce taj sistem uvesti i za ass team waitere jer se znalo dogadati na Breezu( potvrdio mi frend koji je dosao sa Breeza) da ljudi dobe CPG po 200-300$ :-(

Offline Mikis

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: U nekim krugovima sam ?uo za pri?u ...
« Reply #4 on: 01/February/2013 »
Sta bi to otprilike znacilo, bolje ili losije za bar?

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: U nekim krugovima sam ?uo za pri?u ...
« Reply #5 on: 01/February/2013 »
Bolje po meni za europljane, dok zuti ludi:D

Recimo ja sam vecinom bio u tier 2 i zaradjivo sam oko 2000 US i manje...rijetko preko 2500 US dok po novom sistemu imas u tier 2 2400 US. :D

A ja kad sam zaradio preko 2500 US vecinom sam mudrolijo, neke kombinacije itd da bi navuko i svi koi mlate lovu kao bar waiter na brodu moraju tako da rade.
Vako drzis se u Tier dva i imas 2400 plus ekstra tip nek navuces 400 US i laganini imas oko 2800 US a doslovno ne radis puno na brodu. Uzivas. Slijedis raspored, budes dobar sa supervisorima, nema stresa itd, vako kad mudrujes nonstop neke pi***rije, nekad sam po 16h znao radit.

Da je taj sistem bio dok sam ja na Carnivalu bio i dan danas bi bio tamo kao Bar Waiter.

Offline Falcon_ns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 162
    • View Profile
Re: U nekim krugovima sam ?uo za pri?u ...
« Reply #6 on: 01/February/2013 »
ista je situacija I za princess .kad su nam dosle glavonje na brod iz kompanije  drzali sastanka pa su rekli da ce promenuti neki system za bar  sad se secam .sve je to povezano  svi se oni drze zajedno  :pop:

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: U nekim krugovima sam ?uo za pri?u ...
« Reply #7 on: 01/February/2013 »
teško da će se smanjiti - ali imam drugu, još ljepšu informaciju... od kolovoza 2013. NAVODNO će kompanije biti obavezne SVIMA plaćati troškove avionskih karti i doprinosa, jednom riječju - SVE troškove. nadam se da je istinita, nisam siguran o radi li se o nekom međunarodnom zakonu/sporazumu/konvenciji, kako god... Živi bili pa vidjeli :)

eto izgleda da su moji izvori bili u pravu, no ne vjerujem ništa dok ne dođe kolovoz  +U+
Once a sailor, always a sailor.

Offline krissj

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Re: U nekim krugovima sam ?uo za pri?u ...
« Reply #8 on: 02/February/2013 »
ovo me je bas zainteresovalo, bilo bi lepo kad bi se ostvarilo ali mislim da ce oni naci "rupe u zakonu" kao i do sada ... evo link koji sam pronasla

http://www.mlc2006.com/the_convention/Title1/reg1_2/?PHPSESSID=l53s6ut8l0j8e0khqtu8cpuia7