Author Topic: da li ima mesta na brodu za diplomiranog zurnalistu?  (Read 2358 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline AlisaBg

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Zanima me da li ima mesta na brodu za diplomiranog zurnalistu? Takodje, ako apliciram za neki entry job, da li na razgovoru moze da dodje do promene moguceg radnog mesta, ukoliko odgovorno lice prepozna potrebne kvalitete?

Hvala unapred

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Pozdrav
« Reply #1 on: 07/February/2013 »
Zdravo,

Na brodu se ipak ne traži taj profil. Pretpostavljam da možda kompanije i imaju neke slične pozicije, ali je u okviru sedišta kompanije, ne kao stalna pozicija na brodu.

I naravno da je moguće da dođe do promene ukoliko predstavnik kompanije oceni da nečiji kvaliteti više odgovaraju drugoj poziciji.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Pozdrav
« Reply #2 on: 07/February/2013 »
Program Editor ili tako nesto je najblize zurnalizmu (cini mi se). Tu bi radila uglavnom na sastavljanju dnevnog lista sa spiskom aktivnosti, opisom luka i drugim informacijama. Tesko se ovo dobija kao entry i uglavnom pre ide dizajnerima ili graficarima...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Pozdrav
« Reply #3 on: 07/February/2013 »
Da, nema šanse da bude entry. :nono:

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: da li ima mesta na brodu za diplomiranog zurnalistu?
« Reply #4 on: 07/February/2013 »
Tesko se ovo dobija kao entry

naravno, ovo vazi za nase ljude. Na Pacific Dawn-u je kanadjanka radila ovo na prvom ugovoru...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: da li ima mesta na brodu za diplomiranog zurnalistu?
« Reply #5 on: 08/February/2013 »
U sektoru hotel guest services industry ,takve profesije tesko prolaze .Ali ako trazis posao toplo ti savjetujem ,Photo department .Automatski imas staff poziciju ect; :D Samo malo prepravi CV prema fotonovinarstvu itd .
Carnival uvjek prima fotografe tu naj lakse upadas ,pa onda dalje mijenas department .

Offline Stalone

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Re: da li ima mesta na brodu za diplomiranog zurnalistu?
« Reply #6 on: 08/February/2013 »
Eh, koleginice, pa i ja sam iz te price. :D I ja sam iste struke, ali kao sto i sama znas, nema 'lje*a od toga. :) Uspjela sam da malo "dotjeram" CV kao da sam radila kao fotoreporter i to je to. Poslije su mi ovi iz EP-a jos doradili posao. Mislim da je za nas foto jedina opcija.

Offline karlak

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Re: da li ima mesta na brodu za diplomiranog zurnalistu?
« Reply #7 on: 08/February/2013 »
Hah, i ja sam novinarka   oT nakon 10 godina, pitam se što mi je to trebalo u životu, a bila sam čak dosta dobro plaćena. Elem, guraj u photo dep, čak i ako se nikad nisi bavila time, uči osnove fotografije. Neke kompanije ne traže naročito znanje, bitno da si voljan učiti, imaš smile personality i da si spretan u prodaji  :D
I used to lie in bed in my flat and imagine what would happen if there was a zombie attack.