Author Topic: Rijecni brodovi - opcenito  (Read 400125 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline leteci hrelja

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #120 on: 18/July/2008 »

Caos svima,

ew me opet, ali ovaj put imam malo vise vremena za tipkanje, da vam potanko objasnim gde sam, sta sam...pa da krenem iz pocetka, cekao, cekao ali i docekao, posle mnogih kombinacija sa Aleksandrom,  tipa radices na moru, reci, putnicki, teretni, ipak dobih recnu kompaniju…

elem, u januaru je bio intervju u Beogradu u hotelu Palas, na koji su dosli menadzeri za ljudske resurse iz Svajcarsko/Holandske kompanije-Scylla Tours AG, medjutim cekao sam skoro mesec dana da mi jave odgovor, oce li me angazovati ili nece…

napokon javise da su zainteresovani za moje angazovanje, poslali papire, ugovor itd I ja resih nemacku sengen vizu, radnu I boravisnu ( D+C ) pocetkom aprila,..pisem sa namerom sve detaljno jer pretpostavljam da ce biti zainteresovanih za rad na reci, pa da znaju sta ih otprilike ceka, verujte ja sam se napatio, jer nisam imao nijednu informaciju i sve sam sam otkrivao., a to uvek koosta i vremena i novca i zivaca..

e sad, ko bude zeleo da radi u nautical service , na poziciji mornar, morace pre ukrcavanja na brod da ode u Regensburg/Nemacka, kako bi tamo napravio brodarsku knjizicu- Schifferdienstbuch, kojom prethodi lekarski pregled za rad na plovnim objektima u istom gradu...sve u svemu, sve bude gotovo za jedan dan, prepodne lekarski, popodne brodarska...

iz regensburga, menadzer me je uputio u Basel i prvi brod mi je bio MS Crystal, tamo sam bio 10 dana, pa na Sapphiru 4 dana i sada sam na Emeraldu ( ko oce da vidi brod neka ukuca na youtube swiss emerald ima video klip  )  ali verovatno se ni tu necu dugo zadrzavati, jer sam ja pocetnik i prvih par mececi sam “ jumper “ to jest stalno menjam mornare koji odu na godisnji odmor...nije lose jer cu brze da naucim posao, menjajuci brodove, jer svaki je prica za sebe,..
Emerald je star svega 2 godine, hotel sa 5 zvezdica, ne mozete da verujete kakav luksuz, kabina mi jeeee I kupatilo strava, imam 2  cimera, bugarina i indonezanina...videcemo, ekipa je dobra, u nauical serwisu 2 slovaka , 2 ceha i ja, dobro Se slazemo i kontamo jezik im je dosta slican nasem … gosti su ameri, ostavljaju dobar baksis i to je najbitnija cinjenica, menjaju se svake dve sedmice i tak…

radno vreme je od 08,00 do 18,00 generalno SA pauzama :

               09,30 do  10,00 dorucak,
                12,00 do 12,30  kafe pauza,
                15,30 do 16,00 rucak,
                17,30 do 18,00  vecera.

Svaki dan u sedmici Se radi , SA tim da Ti zaracunavaju 7,5 dana slobodno u messec dana koje mozes da koristis na najmanje 2 meseca imas 15 dana da odes kuci Ne racunajucu dane puta,..



E sad sta Se to radi na brodu kad Si mornar, tj Seaman/Deck Hand

1.   Svakodnevno ciscenje broda, tj svih spoljnih povrsina, vodom i cetkama , krpama itd.,
2.   SMIRGLANJE I FARBANJE BRODA u nedogled
3.   Vez broda u luci, na sidru , na pontonu itd.. asistencija SA konopima kada brod prolazi kroz brodske prevodnice.., rad SA sizom, camcem i pontonom
4.   Kompletno odrzavanje sundeck-a , znaci 2 puta dnevno rasklapanje namestaja i ciscenje stolova , stolica , pepeljara, bazena …
5.   Konstanto vodnjenje brige o pomorackoj sigurnosti broda\ putnika i svih ukrcanih osoba
6.   Asistencija prilikom ukrcavanja vode, nafte, hrane i ostalog pribora za hotel i brod,, prilikom izbacivanja smeca SA broda , kao i pranje  ostaje za smece-jako simpatican rad
7.   Asistencija prikikom ukr./iskrc gostij SA broda, unosenje/iznosenje kofera, pomoc na sizu..
8.   Rad u jednoj nocnoj smeni / nedeljno, Ali Se cesto ustaje rano jutro ili uplovljava kasno uvece tako da …
9.   Kao i pomoc inzenjeru u masini posto na putnickim recnim brodovima ima samo jedan masinac BEZ ijednog mornara kao pomoc,
10.   striktno pridrzavanje brodskog kucnog reda, po piotanju licnog urednog izgleda i urednosti kabine,. kao i obavezno zracenje optimizmom i srecom …ljubazno odgovaranje kolegami i gostima
 
Potcinjen si Kapetanu, 2. kapetanu i kormilaru / SA kojim i najvise i komuniciras jer on organizuje i sprovodi dnevne aktivnosti , sa NAPOMINJJEM, direktnim ucescem

Potpisao sam ugovor pre neki dan  i to do 31.12.2008.godine i izvuko sam Neke najbitniej klauzule:

•   Brod: promenljiv , znaci da sam jumper prvu sezonu. Sto i nije lose, menjas brodove , poosade, kruzeve itd;
•   Pozicija :  decksman ili mornar, prema zvanju koje ti stoji u nemackoj brodarskoj knjizici , a koje Se regulise u Regensburgu, a prvi put je na osnovu domace brodarske knjizice tj ukrcanja provedenog na nasim brodovima I eventualno polozenih ispita za navigaciju u unutrasnjoj plovidbi, znaci akademija 0 peona…idemo dalje
•   Plata:  710 eura I ona se uplacije na devizni racun plus baksis/na ruke  koji se krece od 100 do 180 eura/nedeljno u zavisnosti od broda tj kategorije gostiju.. ja sam ssad na emeraslu gde su  celu sezonu ameri Gosti- znaci bice para za trosenje po  Amsterdamu ;
•   Premija na kraju ugovora:  425 eura, svaki sledeci ugovor je veca;
•   Osiguranja  :  
•   AHV  - penzioni fond u svajcarskoj
•   SUVA  -  zdravstveno odiguranje SA mogucnoscu lecenja u celom svetu

Offline butterfly

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #121 on: 07/August/2008 »
Bas tako Krle....chini se da cemo i ostati na kopnu, bar mi koji smo se uzdali u Ms Aleksandru Vucenovic...sezona za rijecne brodove prolazi, a vidim da nas "na cekanju" ima poprilicno.... da nema neko slucajno nesto fino da kaze za agenciju Joy, utjesno  ?    b00/   
propadose mi planovi zbog ove zaj*****ije     :rtfm:
ja sam jos u maju uplatila....  :hekla:

Offline mihajlo021

  • Registered
  • *
  • Posts: 360
  • le padre mihajlo---MS Avalon Tranquility
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #122 on: 08/August/2008 »
e moji drugari ni neznate gde idete i kakvi si grob kopate.... :ban:
na glupa pitanja neodgovaram !!!

Offline Krle

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 167
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #123 on: 08/August/2008 »
What is new Miha? Qe pasa? Sta se desava!? Jel toliko lose!? Jel radis? Pricaj malo da znamo kako je ako nekada odemo !?  ;)  :plovim:
Nije bogat onaj koji ima mnogo , nego onaj kome malo treba ! ! !

Offline lapidus

  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #124 on: 09/August/2008 »
Miha svi mi znamo da je na brodu hard work jos pogotovo ako nismo navikli na vojnicki system al sve je to za ljude.Zamisli da si u Srbiji pa kad sebi kazes :-Bolje da  sam na brodu nego ovde jer nemas perspektivu a i smoris se odmah od pomisli kakva je situacija ovde.
Zato guraj i zaboravi ovo ,jer ako se vratis ceka te opet pakao. no;;; Think about that my frend  :deda:
.

COOkie

  • Guest
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #125 on: 09/August/2008 »
Evo narode dobih i ja ugovor ukrcavam se 1. septembra u Kelnu. U pitanju je Grand Circle,pa se javljam da vam kazem sta i kako.

Pozdrav !

Offline mihajlo021

  • Registered
  • *
  • Posts: 360
  • le padre mihajlo---MS Avalon Tranquility
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #126 on: 10/August/2008 »
miha se samo dobro unovcio jel ode za englend ako bog da  :pop1: posao kao posao nije tezak cak vise reci je smesan ali ljudi sa kojim radite su teski ko trepca posebno ako radite sa madjarima, nisam nacionalista ali ko ode znace o cemu sam pricao jel na ovom brodu je bila 95% madjarska posada, elem sad sam stigao iz budimpeste  ocu mao da odmorim na sva pitanja cu da odgovorim ali ujedno cu napraviti jedan mali blog pod nazivom dnevnik jednog mornara koji ce detaljno opisati moja osecanja i sve sto mi se dogjadjalo.... citamo se ujutru
na glupa pitanja neodgovaram !!!

Offline Krle

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 167
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #127 on: 11/August/2008 »
Aj Miha pisi ... Jedva cekma da vidim tvoja iskustva !!!! A pitanje za Shefa zasto ne da Rideru84 pristup na forum !?
Nije bogat onaj koji ima mnogo , nego onaj kome malo treba ! ! !

COOkie

  • Guest
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #128 on: 12/August/2008 »
Cestitam !!!!! Preko koje kompanije si isao !?
Mislis agencije?
"Employment Power"

Offline mihajlo021

  • Registered
  • *
  • Posts: 360
  • le padre mihajlo---MS Avalon Tranquility
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #129 on: 16/August/2008 »
        Sta li je sa recnim brodovima i intervjuima?


koja agencija i sta te zanima
na glupa pitanja neodgovaram !!!

Offline lapidus

  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #130 on: 16/August/2008 »
 :plovim:
.

Offline kiza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 75
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #131 on: 17/August/2008 »
Evo narode dobih i ja ugovor ukrcavam se 1. septembra u Kelnu. U pitanju je Grand Circle,pa se javljam da vam kazem sta i kako.

Pozdrav !
Kolega daj reci kako si dosao do ugovora,preko koga,da odem ij malo da pravim kolacice na brodu  :sprda: pozdrav

COOkie

  • Guest
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #132 on: 17/August/2008 »
Kolega daj reci kako si dosao do ugovora,preko koga,da odem ij malo da pravim kolacice na brodu  :sprda: pozdrav

isao sam preko "employment power-a" ,bio sam na interview-u sa ljudima iz kompanije "Grand Circle" i prosao,cekao sam ugovor oko 5 meseci i na kraju dobio.
ukrcavam se u Kelnu 1. Septembra na "River Harmony" i ugovor mi traje 4 i po meseca, pozicija "Pastry".... :pop:

Offline lapidus

  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #133 on: 25/August/2008 »
Svi koji su sa ovog spiska neka mi se jave na private jer su od danas poceli da stizu ugovori za recne a prvih 15 kako je navedeno od scylle odlaze sa ove liste :Dear Alexandra,
 
Hereby the list of approved candidates of the interview held in Belgrad on 10th June 2008.
First  group, we will send you also list of cooks.
English speaking:
•   Petkovic Nevena (reception)
•   Sever Dragana (reception)
•   Krstic Marco (waiter)
•   Miladin Vladan (waiter)
•   Lazarevic Lazar (waiter)
•   Durdic Duro (waiter)
•   Kupusarevic Slobodanka (laundry / head housekeeping)

•   Lackovic Damir (housekeeper)

•   Neshovic Natasha (housekeeper)

•   Kis Kristijan (housekeeper)
•   Strilic Daniela (housekeeper)
•   Milojevic Miroslav (housekeeper)
•   Burgijasev Borka (housekeeper)
•   Sabo Manuela (housekeeper)

German speaking:
•   Ankica Sikanja (reception)

 
All above mentioned persons you can contact and tell them they have been approved.
Next week Arthur and me will check the schedule who we can place where and when.
 
.

LandHo!

  • Guest
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #134 on: 25/August/2008 »
Ej ljudi! Pozdrav sa sjevernog mora.
Daj neko informacije o poslu mornara na rijecnim brodovima. Engleski i njemacki su mi jako dobri, matrikula polozena i iskustvo (more) je tu. Ako neko iz pouzdanih izvora ima kakve informacije bio bi jako zahvalan. Prvenstveno me zanima placa, trajanje ugovora te kako izgleda radni dan.