Author Topic: Rijecni brodovi - opcenito  (Read 400132 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline kristin

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #150 on: 28/November/2008 »
hej jel mozes reci nesto malo vise o tim rijecnim brodovima posto vidim da znas dosta toga?kad si ti bio i na kojem brodu buduci da ih ima vise,kolika je tocno placa fiksna i koliko su tipse?daj molim te napisi neka svoja iskustva.unaprijed zahvljujem :hekla:

Offline mihajlo021

  • Registered
  • *
  • Posts: 360
  • le padre mihajlo---MS Avalon Tranquility
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #151 on: 29/November/2008 »
hej jel mozes reci nesto malo vise o tim rijecnim brodovima posto vidim da znas dosta toga?kad si ti bio i na kojem brodu buduci da ih ima vise,kolika je tocno placa fiksna i koliko su tipse?daj molim te napisi neka svoja iskustva.unaprijed zahvljujem :hekla:

imas tu negde lepo opisano se neponavljam, elem placa ti je 900 evra( jedna od boljih inace se radi za 650-700) a tips ti zavisi od kruza, broda kolko imas pripeid, tipsa amera i kineza i jos nekih drugih nacija...(tips ti je bukvalno od 20 evra pa do 300 nedeljno) koje nebi da pominjem nemisli neko sam nacionalno nastrojen...ja sam radio sa gassell und partners swiss bazel, brod jos mi stoji u niku, mogu ti kazem da sam ocekivao puno vise ali stvarno zdravo puno...naradio sam se kao kao zmaj jel smenu od 16h mogu te pare ovde zaraditi u nekom malom boljem restoranu radim po ceo dan...sad za uniworld i viking sam cuo bas ne tako lepe stvari sa tretman sa radnom snagom...sad to sam cuo od dvoje troje ljudi koji vec godinama rade po brodovima,sad sef kuhinje gde sam ja radio rekao mi uzmem nemacko govorno podrucije jel kako reko svabe vole lep servis a ne utrku na sto metara, ali sa druge strane tamo je tip katastrofa, sto tice opsteg posla nije tezak fizicki ali psihicko "silovanje" madjara ( nikog nemrzim samo iznosim cinjenicu), nepodnosljivo, i ako resis da ides na brod na reci netreba ti ni engleski ni nemacki treba ti madjarski, mislim mozda ti bude delovalo smesno ali stvarno je tako...ti pitaj sta te zanima ja sam rad da ti pomognem cak mislim negde imam e mail od mog broda ili prosto pronjuskaj po netu ispasce ti sajt...njihov koji na nemackom posle samo uzmi prebaci na engleski ako nerazumes nemacki
na glupa pitanja neodgovaram !!!

Offline kristin

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #152 on: 29/November/2008 »
hej hvala ti na odgovoru,ako ti nije bed molim te posalji mi na pm adresu tog broda gdje si ti radio.sto se tice ostalih stvari vjerujem da je tesko ali tako je skoro na svim brodovima pa i na prekooceanskim.nema posla koji je lagan bilo da je u pitanju fizicki ili psihicki rad,no vrijedi probati nemam sta izgubiti a vratiti se uvijek imam gdje.meni su rekli da je placa za cabin stewardess 700 eura plus tips al taj tips ja ne racunam jer to moze i ne mora biti.jedino te molim da malo vise napises o nekim medjuljudskim odnosima,opet se nadam da si tamo nasao nekog sa kim si mogao i popricati i nasmijati se :hekla:

Offline mihajlo021

  • Registered
  • *
  • Posts: 360
  • le padre mihajlo---MS Avalon Tranquility
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #153 on: 30/November/2008 »
hej hvala ti na odgovoru,ako ti nije bed molim te posalji mi na pm adresu tog broda gdje si ti radio.sto se tice ostalih stvari vjerujem da je tesko ali tako je skoro na svim brodovima pa i na prekooceanskim.nema posla koji je lagan bilo da je u pitanju fizicki ili psihicki rad,no vrijedi probati nemam sta izgubiti a vratiti se uvijek imam gdje.meni su rekli da je placa za cabin stewardess 700 eura plus tips al taj tips ja ne racunam jer to moze i ne mora biti.jedino te molim da malo vise napises o nekim medjuljudskim odnosima,opet se nadam da si tamo nasao nekog sa kim si mogao i popricati i nasmijati se :hekla:

naravno jbg nisu svi debili odlicno sam se slago sa jednom slovakinjom, iz hauskeepinga, spuler ili ti perac sudova joza madjar koji nebada engleski i nemacki istovremeno :), jedan ludi svajcarac koji radio samo dve nedelje on mi je obelezio moj posao na brodu njega smo ucili da psuje na srpskom :), kuzmin rumun mornar :) on je prica za sebe imas stvarno dobrih ljudi ali opet 80% su zlotvori :) znas ono gledaju kako to ti zabode noz u ledja,tips ti uvek tu, tu nema greske samo nekad dobijes i personalni kao ja, pa te kolege gledaju kao si pao sa marsa, jel ti neko ostavi 20$ mislim one ja jos u novcnaiku imam 50$ koje sam dobio od gostiju stvarno su mi bili ekstra , mislim od cele posade ako nadjes 5 ljudi se kompas to ce ti biti ekstra... samo ne u dublje...jel sam gledao kao ljudi lete sa broda zbog jedne vecernje avanture  ...


p.s. firma za koju sam ja radio je na ovom sajtu http://www.avalonwaterways.com/ a od broda moram potrazim negde mail neznam gde sam ga stavio, al ces ga dobiti na pm
a ovo ti je brod na kome ja sam ja radio http://www.avalonwaterways.com/River-Cruise-Ships/Tranquility/ inace najgori u floti sto tice ljudi...
na glupa pitanja neodgovaram !!!

Offline Aristotelus

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #154 on: 02/December/2008 »
znaci tebe brate izvines na izrazu boli k**** to je najbolja pozicija na recnom nepostoji bolja...odradis svoje ides i spavas...da zavisi od sektora, bar ti kuliranje ...naprimer...ma videces najlakse dodjes kuci, reci su vam rekli za kompaniju to aplicirate


Ajde dobro onda, onda valja mi to raditi ili neću raditi na riječnom brodu uopće.

Offline Shark

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 210
  • Life is "trying things to see if they work."
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #155 on: 03/December/2008 »
http://www.scylla-tours.com/dynasite.cfm?dsmid=2674
Evo jos jedna kompanija koja radi rijecne cruiseve i izgleda omogucuju direktnu aplikaciju bez posrednistva agencije ako ko ima iskustava................................  :uzdravlje:

Offline mihajlo021

  • Registered
  • *
  • Posts: 360
  • le padre mihajlo---MS Avalon Tranquility
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #156 on: 04/December/2008 »
brodovi losi, 650 evra plata uslovi kao u radnom kapmpu, od 80 kandidata uzmu dva ili jednog samo napred :) tu radi sinovi od ove nase nesretnice :)
na glupa pitanja neodgovaram !!!

Offline dega

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #157 on: 04/December/2008 »
Bash tako Mihajlo intervju bio 10 juna i ja jos nisam na brodu ,otislo mozda 2-3 ljudi od nas 87 sa intervjua.Ne znam sta se tu desava ali izgleda  da smo svi mi na stand by .Sto su uopste pravili intervju ako im ne trebaju ljudi ......SCYLLA :rtfm:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #158 on: 04/December/2008 »
Ne znam cemu tolika navala na rijecne brodove ... karibi i bahame su bolji izbor  :deda:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Shark

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 210
  • Life is "trying things to see if they work."
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #159 on: 04/December/2008 »
Ha i to su iskustva, nazalost negativna, ali nek bar buduci kolege znaju u sta se upustaju, "pametan uci na tudim greskama, a budala na svojim"  ;D Shefe slazem se, ali eto neka narod bira, mozda netko vise voli biti blizu doma, vidjeti europu malo ili sl., a i nije lose imati alternativu ko ne upadne na prekooceanca  :uzdravlje:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #160 on: 04/December/2008 »
Ja vecinu vremena na brodu nisam znao koji je dan i gdje se nalazimo sa brodom.
Orijentacija mi je bila jutarnja kava, rucak i 19.30 kada sam zavrsavao sa poslom.
Imao sam besplatne karte za izlete, ponekad bih otisao , ali se znalo dogoditi i da rezerviram kartu, purser mi ju donese, ja se probudim na vrijeme ... i predomislim se. San i odmor su mi bili najpotrebniji.
Svaka cast onima koji su koristili svaku priliku da pobjegnu sa broda, a navecer bi bili kao vampiri na red-bullu i kofeinu.
Mislim da se po tempu rada rijecni brodovi ne razlikuju od velikih kruzera.
Nema koristi od "blizine kuce" u takvom tempu.

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline coconut8

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #161 on: 04/December/2008 »
Zadnja informacija koju posedujem od Scylle je da ce najverovatnije doci neko od njih krajem januara 2009-e da odrze intervju u Srbiji, gde jos ne znam. Ja sam klavirista i prijavio sam se preko njihovog on-line formulara. Nemam informacije o platama, ali verujem da su slicne kao i na ostalim recnim brodovima drugih kompanija.

Sto se tice razmisljanja na temu kruzeri ili recni brodovi, siguran sam da je lakse doci do posla na kruzerima, ali konkretno mom temperamentu vise odgovara manja "kolicina-broj" ljudi na jednom mestu  :deda:, to jest neki recno brodic koji ne talasa preterano :embarrased:

Offline mihajlo021

  • Registered
  • *
  • Posts: 360
  • le padre mihajlo---MS Avalon Tranquility
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #162 on: 05/December/2008 »
Zadnja informacija koju posedujem od Scylle je da ce najverovatnije doci neko od njih krajem januara 2009-e da odrze intervju u Srbiji, gde jos ne znam. Ja sam klavirista i prijavio sam se preko njihovog on-line formulara. Nemam informacije o platama, ali verujem da su slicne kao i na ostalim recnim brodovima drugih kompanija.

Sto se tice razmisljanja na temu kruzeri ili recni brodovi, siguran sam da je lakse doci do posla na kruzerima, ali konkretno mom temperamentu vise odgovara manja "kolicina-broj" ljudi na jednom mestu  :deda:, to jest neki recno brodic koji ne talasa preterano :embarrased:
Ajde te razocaram najmanje plate su upravo na doticnoj komapniji, najvece su nezvanicno na vikigu,amedeusu i GSP inace za muzicare postoji jedna posebna, nemoj me pitas koja to sam cuo u prolazu od naseg muzicara koji bio iz Bugarske

Miro Mirjana : govorno podrucije na recnim brodovima je engleski i nemacki, ako radis na recepciji potreban ti jedan i drugi...bar kako sam ja skonatao...
na glupa pitanja neodgovaram !!!

Offline pioneer

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #163 on: 02/January/2009 »
e makedonce posalji mail na ovu adresu: chantal.rozier@scylla-tours.com ,i  sam se tako prijavio, a intervju je 12-og februara...

Offline pioneer

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #164 on: 04/January/2009 »
rijecni su ti brodovi vise za penzionere...istina da se manje radi...a lova i nije tako losa s obzirom da niko ne izlazi ispod 1500 eura,bar na Grand Circle,gdje sam i sam radio,ali je mnogo dosadno,nema zena,derneka,plaza i sve ostalo sto se moze naci na oceanskom,pa nek se svi skontaju sta hoce od broda..
jer u biti svi mi imamo svoje razloge zasto idemo na brod....