Author Topic: Rijecni brodovi - opcenito  (Read 400166 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline gab

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #195 on: 15/November/2009 »
sve okej, 24. je u 13h intervju i za uniworld i riveradvice, a i 25. u 9h je isto intervju i za uniworld i riverside,
samo su podijelili u dvije grupe.

izgleda da ću ja na oba..  ;D

Offline krsta31

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #196 on: 15/November/2009 »
Zdravo svima! Zovem se Vladan i radio sam dva ugovora na Freedomu-RCCL kao asst.waiter.

Kao i mnogi ovde hteo bih se oprobati na recnim brodovima, pa sad upucujem ovaj post direktno na one koji bi mogli napraviti uporedjenje (a voljni da odgovore i pomognu),tj. na one koji su radili na velikim kruzerima u restoranu i isto tako na recnim brodovima.
Obavesten sam od agencije a i neko je vec napisao da je kod Uniworlda ocekivana zarada oko 1200 eura ... po meni razocaravajuce za ocekivani rad od 12 do 15 sati gde radi samo konobar bez asistenta itd.
Elem , moze li neko iz iskustva reci kako je organizovan rad na recnim brodovima u restoranu koliko se moze ocekivati nedeljnog baksisa i generalno eto neka neko napise sto je moguce opsirnije  iz "LICNOG" iskustva, tj. uporediti veliki kruzer i recni brodic!
Hvala unapred i veliki pozdrav za sve!!

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #197 on: 16/November/2009 »
Zdravo svima! Zovem se Vladan i radio sam dva ugovora na Freedomu-RCCL kao asst.waiter.

Kao i mnogi ovde hteo bih se oprobati na recnim brodovima, pa sad upucujem ovaj post direktno na one koji bi mogli napraviti uporedjenje (a voljni da odgovore i pomognu),tj. na one koji su radili na velikim kruzerima u restoranu i isto tako na recnim brodovima.
Obavesten sam od agencije a i neko je vec napisao da je kod Uniworlda ocekivana zarada oko 1200 eura ... po meni razocaravajuce za ocekivani rad od 12 do 15 sati gde radi samo konobar bez asistenta itd.
Elem , moze li neko iz iskustva reci kako je organizovan rad na recnim brodovima u restoranu koliko se moze ocekivati nedeljnog baksisa i generalno eto neka neko napise sto je moguce opsirnije  iz "LICNOG" iskustva, tj. uporediti veliki kruzer i recni brodic!
Hvala unapred i veliki pozdrav za sve!!

govorim ti iz druge ruke, prijatelj mi je radio na riječnim brodovima, navodno su razlika od kruzera,
na riječnim brodovima radiš sve, što znači da ako si konobar možda budeš imao zaduženje i u praonici rublja (što se čini i logičnim jer ima brodova gdje imaš sveukupno 25-30 članova posade),
plača je skoro svima podjednaka, tipovi se skupljaju na hrpu i djele se ravnomjerno, koliko sam skužio svi dobiju isto, jedino se razlikuje u osnovici, npr. dishwasher ima 700€ osnovicu dok konobar ima 900-1000€osnovicu,
prije su plačali staž u državi iz koje jesi, više ne, plačaju porez za tebe i zdrastveno dok si na brodu,
radi se od 2-11mj. i to 2mj brod 7 dana doma, tih 7 dana ti plačaju 30€ po danu, najbolja pozicija na brodu je navodno nightwatch, odnosno nočna smjena na recepciji,
eto za primjer kako mi je prijatelj objašnjavo, nigthwatch radi od 20-08 na recepciji i sat do dva ujutro nakon smjene pomaže u praonici rublja, plača mu je bila sveukupno sa tipovima negdje oko 1500-1600e, rade se samo ture po europi jer europljani traže europsku posadu, radio je za uniworld 4 ugovora pa ošao za irak,
konobari se navodno najviše našljakaju, 10sati kao waiter i 2 sata bartender,
ja sam se prijavio za nightwatch ali tu poziciju ne možeš dobiti u prvom ugovoru, pa su mi ponudili dishwash kao startnu poziciju i u konzultaciji s frendom rekao mi je da je to dobra pozicija, puno bolja nego ljudi misle, jer plača ti je manja 200-300€ od konobara a nemaš posla sa klijentelom i njihovim prohtjevima, i da čak imaš više sl.vremena nego konobar, pa pošto me nije strah raditi odlučio probati ak me prime,
na ovom forumu imaš i korisnika pod imenom mihajlo, on ti je odradio ugovor ili dva neznam točno, i on mi je isto puno pomogao, pa mu se javi imaš njegov msn u profilu, (HVALA MU),

evo kako sam ja doživio prednosti i mane

PREDNOSTI:
nema troškova avionske karte
nema toškova liječničkog
nema tečaja iz STCW
bliže sam doma (budimpešta -zagreb vlakom 4 sata)
manji brodovi (manje posade,manje gostiju)
plačaju porez
europska hrana
u eurima (dolar se srozao na 4.82 po današnjem tečaju)
svaki božič si doma sa svojima (ja ih nemam, al sam to naveo kao prednost, mada meni to nije)               
MANE:
vidiš same gluposti (rajna, majna danube, bla bla bla, ništa zanimljivog Europu sam prošao več uzduž i poprijeko)
nema tuluma (manje žena na brodu znači i manju vjerovatnost za nešto.... znaš što mislim, nisam htio nikog uvrijediti)
u konačnici manja plača ak si konobar nego na cruiseru
radiš i one poslove koje nisi mislio da češ raditi
manja mogučnost promocije (ali navodno se može dalje ak se pokažeš ali tek nakon 2-3 ugovora a ovdje ugovori traju 9mj.) znači 2-3 god. ništa
navodno jako cijene njemački i on je velik razlog za dobivanje promocije (ja ga neznam guknut hahaha) znači meni je to mana
manji izbor poslova

eto to je to što sam saznao, nadam se da sam pomogao makar malo,
znam da nije iz prve ruke, ali kažem prijatelj mi je dugo radio baš za uniworld, i jedan ugovor za carnival i to mi je ispričao pa ja prenosim onom koga zanima, sve što sam napisao je moj sud o riječnim brodovima, i došao sam do ovog zaključka
onaj komu nije bitno vidjeti svijeta, ne smeta mu što če raditi možda uz svoj posao i posao čistača, kome nije do nekog provoda, tko ne voli jako puno ljudi oko sebe, a želi zaraditi i uštedjeti (jer na brodovima nema shopova a plaču ti ionako isplačuju na devizni račun u tvojoj državi i ti te pare praktički ni ne vidiš dok ne dođeš doma, a nema ni crew bara ni partya tak da stvarno nemaš gdje potrošiti) ne želi 6mj da ne vidi svoje, voli više europljane nego amere, to je za njega ili nju

Ja ču otiči na interw. ali još nisam odlučio dal ču iči na riječni ili na kruzer, novci nisu bitni, moram nahraniti moju želju za nečim novim a riječni mi to ne nudi, jer neču vidjeti ništa novog, to je jedini razlog zašto se dvoumim,

eh jesam se raspisao, nadam se da nisam bio dosadan, veliki pozdrav od LEDENOG!
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline krsta31

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #198 on: 16/November/2009 »
Ledeni hvala... sta reci a ne zaplakati... (kaze pesma stara) ovaj forum sam citao jos prosle godine i bas sam pozitivno iznenadjen da ja jos uvek aktuelan. Zakljucujem da je gospodin Mihajlo imao blago negativna iskustva i koliko sam razumeo nije nastavljao brodsku karijeru ali ovom prilikom vas Mihajlo molim da malo opsirnije opstite o vasem iskustvo jos od prvog dana na brodu kakvi su vam bili prvi dani ,kako ste se uhodali u posao, kolika vam je bila stanica itd.Elem zvacu Riverside sutra i postaviti im  hiljaduisesto podpitanja a ako neko ima informacije kao gospodin Ledeni ili licna iskustva vise je nego dobro dosao da napise po nesto o odnosu Kruzer i Recnjak! A ako ima koga iz okoline Nisa da se sprema za Interview u Zagrebu 25. neka se javi da se organizemo!

Offline gab

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #199 on: 20/November/2009 »
ljudi, ako neko ide na ovaj 24. u 13h iz sarajeva, nek se javi!  :uzdravlje:

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #200 on: 20/November/2009 »
ljudi, ako neko ide na ovaj 24. u 13h iz sarajeva, nek se javi!  :uzdravlje:
navodno inam puno manje kandidata nego su to očekivali,zato su i izbacili 23 iz rasporeda za interw.što ne zvuči loše za nas koji smo odlučili ići na taj interw.jer manje kandidata veća mogučnost dobivanja  posla :run:
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline aleksandarana

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #201 on: 25/November/2009 »
Bio sam danas u Zagrebu sa suprugom na intervjuu za Uniworld.Bilo je dve grupe jedna od 09.00(oko 30-ak ljudi) i jedna od 13.00 (isto oko 30-ak Ljudi).Ja i supruga smo isli za poziciju junior cheff,ali uglavnom su bili momci za konobare.Intervju su drzali Olaf Eman i Mirko Rovensky, a paralelno sa njima za riberadvice intervju je drzao gospodin Damir iz riversidea.Intervju je trajao 10-ak 15 min. uglavnom pitanja kako sew kretala vasa karijera gde i kako u buducnosti i par pitanja iz struke.Pre intervjua bilo je kratko predstavljanje kompanije tj. sta oni nama nude kao budicim zaposlenima.Iako je bilo dosta ljudi sa iskustvom na kruzerima primetio sam da to i nije toliko bitno(ja nemam iskustva sem u kuhinji na kopnu) oni kazu da su podigli standarde i da traze malde i perspektivne ljude.

Offline Don

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #202 on: 25/November/2009 »
Bio sam danas u Zagrebu sa suprugom na intervjuu za Uniworld.Bilo je dve grupe jedna od 09.00(oko 30-ak ljudi) i jedna od 13.00 (isto oko 30-ak Ljudi).
pozdrav.

ja sam danas bio na tom intervjuu, znaci sreli smo se :rolleyes:. bio sam s kolegom i obadvojica smo aplicirali za Utility.  
Uglavnom, kako sam ja shvatio na intervjuu smo obadvojica prosli, i eto sad cekamo da nas nazovu.

Eh, da. Da li ima itko s iskustvima s radom u odjelu utility?
Na intervju su rekli da je uzasno tesko, (to sam i ocekivao) al eto ja sam svejedno prihvatio. -()- :( hvala unaprijed

a ovo da su kriteriji za ostale poslove prilicno visoki to mogu samo potvrditi.

eto toliko za sad...

pozz

nego, evo slika od gospodina Olafa Emena, ako koga zanima...




 :rolleyes:

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #203 on: 25/November/2009 »
pozdrav.

ja sam danas bio na tom intervjuu, znaci sreli smo se :rolleyes:. bio sam s kolegom i obadvojica smo aplicirali za Utility.  
Uglavnom, kako sam ja shvatio na intervjuu smo obadvojica prosli, i eto sad cekamo da nas nazovu.

Eh, da. Da li ima itko s iskustvima s radom u odjelu utility?

gle care cim si utility znas da ce biti tesko,znas sto rade cistaci,eto to je tvoj posao,a cuj bolje ikakav posao nego nikakav,koliku plaču su ti rekli?
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #204 on: 25/November/2009 »
evo i ja se vratio sa interw.javit ce rezultate u pon.totalna razlika između razgovora za kruzer,jako puno ljudi nije prošlo za razliku od kruzera gdje je 90%njih prošlo ovdje mislim da nije ni 50% jer od nas 30 jedno 15 ih je odmah znalo da nije prošlo,razno razni razlozi,jedan je prestar,drugi premlad(zamisli 22.god ima)oni koji su se prijavili za konobare su naj... njih su davili maksimalno vrste salata,dressinga,čaša,tanjura ma čuda su navodno pitali,jako puno traže engleskog,za razliku od kruzera,ak natucaš nešto engl.prošao si,osobito carnival,koliko sam shvatio ne vole baš ljude koji su radili na kruzerima,od njih još više traže,i samo jedan od 5 kojih sam upoznao je rekao da ce mu javiti rez.ovima su ostalima odmah rekli da nisu prošli,jako stroga kompanija,hmm što nude? to nije tako loše nude plaču fiksnu(zavisi od pozicije od 700-1500€ +tips koji se djeli na sve clanove posade isto,nude 6tjedana.plačenog godišnjeg u cijelom ugovoru,svaka dva mj.2 tjedna godišnjeg,nude životno osiguranje koje ti oni uplačuju dok radiš za njih i koje češ moči podiči za 20-25god.dok stekneš pravo na to,plačaju ti staž u švicarskoj ali moraš prema njihovom zakonu raditi min.5god.da bi stekao mirovinu iz švicarske,prvi put plačaš sam kartu dok iduče ugovore oni snose troškove,eto to je to,još su svašta rekli,ali eto jedna zanimljivost navodno kod njih jedan cruise (nije rekao koliko dana)košta čak 15000$ dobro ste pročitali,znači bogatuni,iznad 45god.60%ameri i 40 ovi ostali,večinom astralci,englezi itd.
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline aleksandarana

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #205 on: 25/November/2009 »
sto se troskova karte tice oni daju odredjeni limit do 600e na nivou uguvora,znaci i doazak na brod i odlazak na godisnji sve je u tih 600e koje dobijas na kraju ispunjenog igovara.sto znaci da ti iz svog dzepa placas pocetne troskove putovanja pa ako uspes da se uglavis u taj limit to ti je.a i kako sam razumeo izlaze ti u susret da sto blize kuci palis sa broda ,za ljude iz ovih krajeva (srbija,hrvatska)obicno je iskrcavanje u madjarskoj.takodje ti uzimaju depozit od prve plate 250e za uniformu koju kad im vratis dobijes parice nazad,a obucu za posao sam finansiras.

Offline Don

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #206 on: 25/November/2009 »
gle care cim si utility znas da ce biti tesko,znas sto rade cistaci,eto to je tvoj posao,a cuj bolje ikakav posao nego nikakav,koliku plaču su ti rekli?


Rekli su da ce sve ukupno bit oko 1000-1100 eura. eto, tako mi je gosp. Mirko rekao. sad, ja sam malo osto iznenadjen(iskreno nisam toliko ocekivao).al eto.

sto mislis, jel to ok placa u odnosu na kolicinu posla sto cu radit?

jos mi je naglaseno da se radi skoro cijeli dan. taj dio me prilicno zdrmo :nono: :nono:


Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #207 on: 26/November/2009 »

Rekli su da ce sve ukupno bit oko 1000-1100 eura. eto, tako mi je gosp. Mirko rekao. sad, ja sam malo osto iznenadjen(iskreno nisam toliko ocekivao).al eto.

sto mislis, jel to ok placa u odnosu na kolicinu posla sto cu radit?

jos mi je naglaseno da se radi skoro cijeli dan. taj dio me prilicno zdrmo :nono: :nono:


gle i ja sam aplicirao za tu poziciju,dobro si napravio,radit hočeš ko stoka,i plača ti je oko 1100-1300€ ja sam ga pitao za radno vrijem eto što mi je mirko danas rekao radiš od 6-7 h pa do 14 onda si slobodan do 17-18h i onda radiš do 22-23h,dobro si aplicirao,krvav je posao,ali svaki je vjeruj a ipak imaš šanse upasti u jako dobru firmu,pa koja ti firma plača životno osiguranje......?!
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline Don

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #208 on: 26/November/2009 »
gle i ja sam aplicirao za tu poziciju,dobro si napravio,radit hočeš ko stoka,i plača ti je oko 1100-1300€ ja sam ga pitao za radno vrijem eto što mi je mirko danas rekao radiš od 6-7 h pa do 14 onda si slobodan do 17-18h i onda radiš do 22-23h,dobro si aplicirao,krvav je posao,ali svaki je vjeruj a ipak imaš šanse upasti u jako dobru firmu,pa koja ti firma plača životno osiguranje......?!

e care, hvala puno na odgovoru!! u potpunosti se slazem sa svim gore sto si napiso, a ovo sto si naglasio da je krvav vjeruj mi ja vec godinu i pol skoro radim posao koji je i vise nego krvav, tako da apsolutno razumijem to sto hoces rec. , .. hvala sto si mi pojasnio ovo za radno vrijeme..e da, sta su tebi rekli za dalje? mislim kad ce te nazvat ?

btw, od kud si? :uzdravlje: :uzdravlje:

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #209 on: 26/November/2009 »

e care, hvala puno na odgovoru!! u potpunosti se slazem sa svim gore sto si napiso, a ovo sto si naglasio da je krvav vjeruj mi ja vec godinu i pol skoro radim posao koji je i vise nego krvav, tako da apsolutno razumijem to sto hoces rec. , .. hvala sto si mi pojasnio ovo za radno vrijeme..e da, sta su tebi rekli za dalje? mislim kad ce te nazvat ?

btw, od kud si? :uzdravlje: :uzdravlje:

ja sam iz zg,rekli da če javiti u pon.mailom,jbg sto se tiče krvavog posla,očekuj najgore pa ako bude tako možeš reči tako sam i mislio pa če ti makar psihološki biti lakše,a ako bude lakše nego si očekivao opet če  ti biti lakše jer češ misliti, pa ja sam mislio i da je gore,mi smo njima tamo robovi,jeftina radna snaga,i meni iskreno ne smeta što me smatraju takvim,ja ču svoj posao napraviti točno i da mi kažu da razmontiram bombu tamo,kad malo bolje čovjek razmisli to je ionako samo posao,ja ni u jednom poslu(a radio sam svašta)ne nalazim neku zadovoljštinu,pa si onda mislim,pa koji se ja k**** opterčujem s tim,dok si na poslu napravi ono što traže od tebe,misli ostavi gdje hočeš,zaradi svoju plačicu i uživaj u životu,jednostavna filozofija,pozdrav
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]