Author Topic: Rijecni brodovi - opcenito  (Read 400083 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline wqwq

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #210 on: 26/November/2009 »
Evo da se i ja priključim ovom forumu.Bio sam na interviewu 24. Razlog zašto me nisu uzeli u obzir je što sam prestar.
Imam 35 g.Sve ostalo je O.K. pošto dobro govorim engleski i imam iskustva što na brodovima što na kopnu a radio sam
na puno pozicija (konobar,bar waiter,winesteward...).Rečeno mi je da traže mlade ljude koji nemaju previše iskustva
i koje mogu još ''formirati''.Tako da se slažem s prethodnim postom gdje je rečeno da ih iskustvo na cruiserima ne
impresionira previše.Bilo kako bilo razbile su se neke iluzije koje sam imao u vezi riječnih brodova kao npr. da je manje stresno.Čini mi se da je čak stresnije od famoznog Carnivala ili Royala.No. iznenadilo me je to što su ti riječni brodovi
(barem što se tiče kompanije Uniworld) extra luksuzni (5+ zvjezdica) gdje dolazi bogata i valjda još zahtjevnija klijentela
a plaća i nije nešto ogromna (800 - 900 Eura) + tips koji dolazi od relativno malog broja putnika (koji usput rečeno i nisu obavezni dati) i dijeli se na kompletnu posadu.Ja ovdje gdje sada radim imam oko 800 Eura plaću (naravno s napojnicom) ali s druge strane na brodu nemaš nikakvih troškova(i to se mora uzeti u obzir).Također,  velika prednost je što plaćaju osiguranje, mirovinsko itd.
Jedino problem je u tome što velika većina ljudi neće raditi duže od cca 5 g. jer konobari nemaju više od 30 a šefovi od 40.
Znači ako ne napreduješ u kompaniji ne možeš se nadati sigurnom radnom mjestu a ne mogu svi biti menadžeri niti
svatko to želi.U svakom slučaju za mlade ljude može biti zanimljivo iskustvo ali ništa više.Dobro je rekao dotični g. Mirko da je zlatno vrijeme dobre zarade na putničkim brodovima prošlo. Prije 15 g. konobari su zarađivali 4-5000 US$ a danas duplo manje.Svejedno, čestitam onima koji su prošli interview i želim im puno sreće i dobru zaradu. Pozdrav!

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #211 on: 30/November/2009 »
evo da javim,primljen sam na uniworld,polovicom prosinca stiže ugovor,eto sad javili,pa čemo vidjeti,što kaže ugovor jel tako kako su opisivali
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline Luna051

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #212 on: 30/November/2009 »
Evo i ja upravo dobila meil da sam primljena za kompaniju Uniworld, pa cemo vidjet sta ce biti dalje.

Pozzzz

Offline annieb

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #213 on: 30/November/2009 »
I ja sam primljena za Uniworld  :run:

Offline gab

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #214 on: 30/November/2009 »
i ja sam primljena!
 :run:

 :plovim:

Offline Luna051

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #215 on: 30/November/2009 »
Istina, bilo je teze ali eto uspjelo se :) :banana:

cestitam annieb i gab :-))))'

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #216 on: 30/November/2009 »
jel netko na stand by ili odmah pocetkom dobiva ugovor,ja sam dobio stand by,dio ugovora ce biti s datumom pocetka sezone a dio sa otvorenim datumom
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline Don

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #217 on: 01/December/2009 »
pozdrav svima!

eto i ja primljen :run:. ledeni, izgleda da smo dobili isti mail :uzdravlje:. Dakle, i ja sam na stand by. Sad cekam sto ce se dalje bit.

Kolega mi javio da su mu u mailu poslali da nije prosao. Jbga.  :(

ledeni, imas msn?

cestitke svima!

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #218 on: 01/December/2009 »
pozdrav svima!

eto i ja primljen :run:. ledeni, izgleda da smo dobili isti mail :uzdravlje:. Dakle, i ja sam na stand by. Sad cekam sto ce se dalje bit.

Kolega mi javio da su mu u mailu poslali da nije prosao. Jbga.  :(

ledeni, imas msn?

cestitke svima!
imaš msn u mom profilu,eto saznao da nas od 117 primljeno 37 ak se ne varam,jako mala prolaznost,premala,jer stvarno su strogi,mislim kao da se ljudi prijavljuju u NASU a ne na je**** brod za bit rob,ali eto oni koji nisu primljeni imaju pravo na riveradvice,navodno nije ni izbliza kao uniworld i ako ništa drugo ima puno veču prolaznost,bar mi je damir tako rekao,nemaju pogodnosti kao uni,npr ne plačaju za tebe životno ni staž ni porez ali je plača neznetno manja,negdje oko 50-100€ ovisno o poziciji,a ionako malo tko če ostati na brodu 5 god.da jednog dana dobije min.švicarsku penziju,a porez ionako ne moraš plačati,znači mi smo samo na dobitku u toj mako večoj plaći i u tom životnom osiguranju,sve ostalo je skoro isto,pa stoga onaj koji nije prošao,nek ne očajava ima riveradvice koja je isto jako solidna kompanija,zašto ne probati
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline gab

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #219 on: 01/December/2009 »
annieb, ja sam primljena za cabin stewardess a moj dragi za utility.  :D

sve okej, problem je samo što je politika kompanije takva da ne primaju parove zajedno na prvom ugovoru, tako da ćemo tih 9 mjeseci morati odradit razdvojeno.. ne znam kako je bilo s ostalim parovima što su bili na interview-u.. ali, eto, što je, tu je..

ledeni, nama je isto u mailu pisalo da smo na stand by - u..

čestitam svima koji su prošli!  :uzdravlje:

bilo bi sjajno da ima netko tko je već radio za uniworld da nam prenese iskustva.. :pop:

Offline gab

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #220 on: 01/December/2009 »
i da, ne mogu vjerovati da je od 117 primljeno 37....  ???

Offline krsta31

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #221 on: 08/December/2009 »
Primljen sam i ja za konobara ali mislim da smo svi dobili isti mail,  kao stand by i to... daj boze da pozovu na pocetak sezone...

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #222 on: 08/December/2009 »
Evo i ja upravo dobila meil da sam primljena za kompaniju Uniworld, pa cemo vidjet sta ce biti dalje.

Pozzzz


Luna koju si poziciju dobila ?

Offline Luna051

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #223 on: 09/December/2009 »
Dobila sam za sobaricu

Offline Harissa

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #224 on: 12/December/2009 »
Ja sam dobijo poziv da se 18 januara javim u Budimpeštu kao na neki trening, ima li iko još da je dobijo istu obavjest....
pozzzzzzzzzzzz