Author Topic: Rijecni brodovi - opcenito  (Read 400103 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline gab

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #255 on: 15/January/2010 »
da, andrija, i meni su isto odgovorili..
nadam se da ćemo ih dobiti što skorije i da će sve bit okej.. ;)

Offline aleksandarana

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #256 on: 19/January/2010 »
Poštovani kandidati,
 
Izvinjavamo se na kasnom javljanju. Razlog tome je, što je došlo do zakonskih promjena od strane Njemačkog ureda za strance,s početkom ove godine.
Kompanija Uniworld je jedina riječna flota koja polvi pod Švicarskom zastavom i to portažuje Švicarsku vizu, koja se dobiva na temelju vaših ugovora koji čekaju spremi za sve vas u office-u u Baselu.
 
Znači da Njemačka ne dozvoljava ploviti po Njemačkoj sa Švicarskim vizama iako su to šengenske vize.
Jedina mogućnost je da naši kandidati na temelju Švicarskih viza dobiju Dunavsku riječnu plovidbenu knjižicu od strane Njemačkog ureda za strance, sa kojom se može bez problema ploviti po Njemačkoj, što je za sada još upitno jer kompanija nije dobila konkretan odgovor od strane Njemačkog ureda za strance.
 
U slučaju da   kompanija Uniworld ne uspije ishoditi Dunavske riječne plovidbene knjižice, naši stari i vi novi kandidati nećete moći  raditi za istu kompaniju, za sada.
 
Pošto kompanija Uniworld usko surađuje sa kompanijom Riveradvice, kompanija Uniworld će sve napraviti da se svi kandidati koji su dobili ugovor koliko je moguće preraspodijele u kompaniju Riveradvice koja u floti ima 26 brodova.
Kompanija Riveradvice plovi pod Njemačkom zastavom i za njih se dobivaju Njemačke vize.
 
Na žalost  sviju nas , to je jedan administracijski apsurd, na koji niti  mi niti kompanija ne možemo utjecati.
 
Unaprijed zahvaljujemo na vašem razumijevanju, te ćemo  vas odmah obavijestiti  o svim novostima .
 
Ukoliko imate bilo kakvih pitanja, slobodno nas kontaktirajte.
  :rtfm:  oT  :rtfm:  :(  :nono:  ??? :ban: :tuctuc:

Offline aleksandarana

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #257 on: 19/January/2010 »
Jeli mozda jos neko dobio ovakav mail

Offline Luna051

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #258 on: 19/January/2010 »
Evo i ja sam ga dobila, upravo sam ga procitala. Ne znam sta da kazem ali nisam bas zadovoljna ovim meilom :nono:

Offline Dino82

  • Registered
  • *
  • Posts: 286
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #259 on: 19/January/2010 »
iako ne idem na rijecni,moram vam reci da mi je zao za sve kome je ovaj mail namjenjen i da se iskreno nadam da ce ipak svi otici na brod i da ce sve biti ok.puno srece vam zelim

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #260 on: 19/January/2010 »
Dobio i ja dugo smo se i nadali da ce sve biti uredu,tajo sam sad ljut......... oT odustao od cruisera zbog ovog a sad nista od toga katastrofa
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline gab

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #261 on: 19/January/2010 »
evo i ja sam dobila isto..  -()-

Offline krsta31

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #262 on: 19/January/2010 »
ma nek idu svi u p.m. znate li vi kad ce da pocnemo da radimo za Uniworld.....  :rtfm:

Offline Luna051

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #263 on: 19/January/2010 »
Napisali su u meilu, da bi nas kao prebacili za Riveradvice. Ali sve mi to ne mirise na dobro, jer sta ako ni oni nemaju mjesta da nas strpaju negdje onda smo svi izvisili. Ja sve mislim da su ovi iz agencije u biti sve to znali i da mozda nije problem u vizama oko Njemacke, nego da jednostavno Uniworld ima vec dovoljno prijasnjih radnika, a posto je kao recesija ne zele vise primati. A nama to ne zele reci jer su nam vec prije javili da smo primljeni, pa da se ne osramote ili sta vec. I sada je kao odjednom izasao taj problem oko Njemackih rijeka i viza. Ma neka svi odu u pm. Bas sam ljuta eto. :tuctuc:

Offline gab

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #264 on: 19/January/2010 »
ne znam , meni nema apsolutno nikakvog smisla da njemačka ne dozvoljava plovidbu sa švicarskim vizama koje su ujedno i šengenske i da je potrebna neka dunavska riječna plovidbena knjižica.. zar se ona ne podrazumijeva.. i zar to već unaprijed nije trebalo biti sređeno.. prosto je nemoguće da je njemački ured za strance odjednom, preko noći donio novu odluku.. taj "administracijski apsurd" nije realan, uopće.

ne znam, ovo uopće nije logično. ne znam zašto se moralo ovako zakoplicirati..
btw, koliko ja znam, za riveradvice su bili prioritet ljudi koji govore njemački jezik i oni koji su primljeni, već su potpisali ugovor i otišli na trening za budimpeštu..

bilo bi bolje da nam odmah kažu kako stvari fakat stoje i koja nam je alternativa. ako ovo ne ide da tražimo druge opcije.. ne mislim čekati još pol godine... grrrrrrrrrrrr... :tuctuc:


Offline annieb

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #265 on: 19/January/2010 »
eto i ja sam sad procitala obavijest od riverside......nemam rijeci.....al valjda ce sve biti dobro.....

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #266 on: 19/January/2010 »

 Uniworld ima vec dovoljno prijasnjih radnika, a posto je kao recesija ne zele vise primati. A nama to ne zele reci ...


Ne razmišljaš logički.  :deda:

Znači, pošto je recesija, nitko se neće razboliti, nitko neće zatrudniti, nitko neće reći da je odradio onoliko koliko je htjeo i dosta mu je, nitko neće zasnovati porodicu i promijeniti posao, nikome se neće promijeniti prioriteti, nitko neće naslijediti neku paru .....

Gosti kruzera su dubljega džepa i neće ostati kod kuće zato jer su na TV-u čuli da je recesija. I platit će za tu uslugu.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #267 on: 20/January/2010 »
zvao me sad damir iz riversidea,neznam,govori kako stvari stoje,il je dobar glumac ili stvarno je tako,a ak neko zna njemački bilo bi dobro da proba nazvati ured za strance i pitati u istinitost toga,ja od njemačkog neznam ni nj pa onda ak ima neko da pokušamo saznati što se krije iza toga,ili ak ima neko tko je radio prošlu godinu na uniworldu pa je potpisao novi ugovor da kaže dal je i on sad u problemu s tom odredbom jer navodno ni oni ne mogu bez obzira na to sto ugovor imaju u rukama
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline Luna051

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #268 on: 20/January/2010 »
U potpunosti se slazem s onim sta je Gab napisala. Mislim da ta odluka nije mogla biti donesena samo tako i da, neka nam iskreno kazu kako stoje stvari. Tako cemo bar znat da trazimo dalje nesto drugo.

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #269 on: 20/January/2010 »
U potpunosti se slazem s onim sta je Gab napisala. Mislim da ta odluka nije mogla biti donesena samo tako i da, neka nam iskreno kazu kako stoje stvari. Tako cemo bar znat da trazimo dalje nesto drugo.
i ja mislim luna,ajde nazovi ga pa pitaj kako to da nije znao prije zato,ja sam pričao danas s njim ali to gA nisam pitao
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]