Author Topic: Rijecni brodovi - opcenito  (Read 400109 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Don

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #270 on: 20/January/2010 »
evo bas sad prije 10 minuta me zove kolega, kaze bio je 18,19 i danas na tom treningu u budimpesti(riveradvice), i tako mi objasnjava da je sve ok, prvi dojmovi njegovi vrlo dobri,da je on zadovoljan. trebao bi negdje oko 01.03. na ukrcaj. ja kazem ajde super, i ja bi uskoro trebo dobit ugovor,


i sad prije min vidim da je i meni stigo taj mail  :nono::(


a valjda ce nas obavjestiti sto prije o svemu, barem to, ako nista drugo. -()-


Offline Luna051

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #271 on: 21/January/2010 »
Probat cu ih sutra nazvat, pa da vidim sta ce meni reci. Trebali bi nas sto prije obavijestiti sta ce biti dalje, jer ako je to stvarno tako i ne uspijemo dobiti te knjizice, ne znam stvarno kako ce nas Riveradvice sve primiti. Jer iz njihovog meila sam zakljucila, da bi svi radnici Uniworlda i mi trebali biti prebaceni na Riveradvice. Bas i nisam sigurna u to da bi oni sve nas primili, pa puno je to ljudi za jednu kompaniju, a mozda bi nas primali periodicno, sto znaci mozda i cekanje od godinu dana ili vise sto i nije bas najsjajnije. A raspitat cu se koje benificije nudi kompanija Riveradvice u slucaju da se tamo upadne. Ma meni je sve ovo cudno.

Offline dragon

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #272 on: 21/January/2010 »
Evo upravo sam se vratio iz Budimpeste sa treninga za riveradvice pa mi neke stvari nisu bas najjasnije sto se tice poruke koju je Damir poslao svima vama a u vezi sa Uniworldom i vizama.Trening je bio na brodu Fidelio na kome je jasno ,vidljivo,upadljivo bila istaknuta svajcarska zastava.Sto ce reci da i kompanija riveradvice plovi takodje pod svajcarskom ali koliko sam cuo i pod nemackom zastavom isto.Ne znam koji je odnos brodova u floti svajcarska-nemacka ali recimo da je pola-pola.Znaci nama ostaje pola od 25 brodova na kojima mozemo da dobijemo posao a samim tim se smanjuje i broj nasih kandidata.Mi smo bili u prvoj grupi nas oko 60tak a danas je na redu i druga grupa sa jos toliko ljudi u na treningu.Pa sad ako Uniworld posalje i svoje ljude na Riveradvice ja stvarno ne znam ko ce dobiti posao a ko nece s obzirom da mozemo uci samo na brodove koji plove  pod nemackom zastavom.a uzmimo da na svakom od brodova ima sve skupa oko 30-35 clanova posade zajedno sa kapetanom i masinistima.Inace sto se tice ugovora i plate uslovi su skoro isti kao u Uniworldu.takodje svajcarski ugovor,plata 725e + tips+penzija nakon 5 god+deciji dodatak etc...Tako da ako vas prebace na riveradvice ne ocajavajte!!!

Offline gab

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #273 on: 21/January/2010 »
ej ljudi, ovo nema nikakvog smisla.. evo, ja sam provjerila na stranici njemačkog ureda za strance i stranici dunavske komisije gdje su jasno istaknute sve suradnje, dogovori, etc.. ovaj "administrativni apsurd" se nigdje ne spominje..

iskreno se nadam da ćemo do kraja tjedna saznati o čemu je riječ, a ako ne, ajde, neka ga netko tko je iz HR nazove..

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #274 on: 21/January/2010 »
ej ljudi, ovo nema nikakvog smisla.. evo, ja sam provjerila na stranici njemačkog ureda za strance i stranici dunavske komisije gdje su jasno istaknute sve suradnje, dogovori, etc.. ovaj "administrativni apsurd" se nigdje ne spominje..

iskreno se nadam da ćemo do kraja tjedna saznati o čemu je riječ, a ako ne, ajde, neka ga netko tko je iz HR nazove..
ajmo ga zatrpati mailovima,natjerat ga da kaze o cemu je riječ,evo ja poslao upit o tome da na starnicama ureda za strance nema nista
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline gab

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #275 on: 21/January/2010 »
evo, ja ću sačekati do kraja tjedna, da vidim hoću li dobiti neki razuman mail od damira. ako ne, onda ću mu poslati mail i nazvati ga.
mislim da je red da se ova "situacija", ako ne - riješi, onda bar - objasni. vjerujem da nam je svima važno da što prije odemo, tako da ako ovdje nešto nije u redu, treba krenuti s drugim opcijama a ne čekati i čekati da se riješe neki bizarni apsurdi.

ustvari, ja vjerujem da ćemo ga svi "obasuti" mailovima i pozivima!  :uzdravlje:


 :pop1:

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #276 on: 21/January/2010 »
evo, ja ću sačekati do kraja tjedna, da vidim hoću li dobiti neki razuman mail od damira. ako ne, onda ću mu poslati mail i nazvati ga.
mislim da je red da se ova "situacija", ako ne - riješi, onda bar - objasni. vjerujem da nam je svima važno da što prije odemo, tako da ako ovdje nešto nije u redu, treba krenuti s drugim opcijama a ne čekati i čekati da se riješe neki bizarni apsurdi.

ustvari, ja vjerujem da ćemo ga svi "obasuti" mailovima i pozivima!  :uzdravlje:


 :pop1:
evo i ja polao mail u ured za strance da vidim što kažu,nadam se da znaju engleski
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline Luna051

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #277 on: 21/January/2010 »
Evo ipak sam se cula sa gospodinom Damirom. On kaze da je ta odluka donesena tek od pocetka ove godine i isto kaze da je apsurdno. On je meni objasnio da kompanija Uniworld ceka da Njemacka odobri da svi dobijemo Dunavske rijecne plovidbene knjizice, kako bi mogli ploviti po Njemackim rijecnim vodama. U slucaju da se to ne uspije isposlovat, onda ce Uniworld pokusati kandidate prebaciti u kompaniju Riveradvice. E sad je on meni rekao da se radi  oko 700 kandidata i da vjerojatno nece biti moguce svih odjednom prebacitit u Riveradvice. Npr. uzeli bi za pocetak oko 30 ak kandidata odmah, a ostali bi bili na stand by - u, slicna situacija kao sta je bilo za Uniworld, neki su dobili ugovor sa fiksnim datumom, a neki sa stand by. Tako da ako bi neki od nas dobili stand by, morali bi cekati dok netko ne odustane ili sta vec. Rekao mi je da bi se sve to trebalo rijesiti brzo, u prvom tjednu drugog mjeseca. Tada ce se kao znati sve tko , kamo, sta. Rekao je da mu je jako zao zbog toga i da nas potpuno razumije jer je i on sam plovio. A isto tako da je i njemu i nama u interesu da svi odemo na brod. takodjer mi je objasnio da je za Riveradvice manja placa, i da se duze ostaje na brodu ali da su beneficije iste.
Eto, zasad nam ostaje da jos cekamo, cekamo i cekamo :(

Offline annieb

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #278 on: 21/January/2010 »
ljudi nemojmo se obeshrabrivati.... trebamo misliti da ce sve biti u redu i bice.....nadajmo se da nece biti tesko da nam uniworld obezbjedi te dunavske plovidbene knjizice, ne znam zasto bi bilo....

Offline Luna051

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #279 on: 21/January/2010 »
I ja se nadam da ce sve biti ok, ali mi gospodin Damir nije bas zvucao previse pozitivno u vezi dobijanja tih Dunavskih plovidbenih knjizica :nono:

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #280 on: 22/January/2010 »
mozemo mi biti koliko hocemo pozitivni ali ništa od toga,ja cu na crusiser,dosta je vise čekanja
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline gab

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #281 on: 25/January/2010 »
kontradiktorno je:

- kako ćemo mi uopće dobiti te dunavske plovidbene knjižice kad za njih treba švicarska viza na osnovu koje ih mogu izdati, a za švicarsku vizu nam prvo trebaju ugovori koje nemamo?

- kako misle raspodijeliti 700 ljudi na 12 brodova riveradvicea koji plove pod njemačkom zastavom?

- šta da radim ja na riveradviceu gdje su primarni radnici s poznavanjem njemačkog jezika koji ja ne znam?

 oT

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #282 on: 25/January/2010 »
kontradiktorno je:

- kako ćemo mi uopće dobiti te dunavske plovidbene knjižice kad za njih treba švicarska viza na osnovu koje ih mogu izdati, a za švicarsku vizu nam prvo trebaju ugovori koje nemamo?

- kako misle raspodijeliti 700 ljudi na 12 brodova riveradvicea koji plove pod njemačkom zastavom?

- šta da radim ja na riveradviceu gdje su primarni radnici s poznavanjem njemačkog jezika koji ja ne znam?

 oT
mislim da si s ovim sve rekla kolike su nam šanse,ja ču to matematički reči vrte se negdje oko apsolutne nule,zato moja gab traži dalje pusti se uniworlda imaju oni dosta poljaka,rumunja mađara za popuniti,znas kako se njima živo je*e što neče imati hrvata,srbina il bosanca na brodu?zato ti i kažem ništa od toga,možda je pesimistično ali je i realno,
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline Ivy

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #283 on: 29/January/2010 »
Jedno pitanjce,

rodjaka moje drugarice je otisla na recni brod ove kompanije http://www.avalonwaterways.com/ taj sam link dobila od drugarice. Medjutim ne vidim nikakav link tipa Jobs, Career, Employment. A rodjaka joj je sad na brodu, pa ne mozemo nista da je pitamo mada i nije bila nesto voljna da pruzi bilo kakve informacije. Ali ona je druga prica. Pa me interesuje, ako je neko isao preko ove kompanije, tj. ako je radio za njih da li da im posaljem mail da ih pitam za posao i kako da se prijavim ili mozda znate kako se prijavljuje kod njih?  :D

Offline Harissa

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #284 on: 03/February/2010 »
Ljudi može li mi neko objasniti ovo?????????????
PRIMJER:
700eura plata+250eura tips-500eura recepcija???????????????
Znali ko šta o ovome...
Unaprijed hvala na odgovoru ???