Author Topic: Rijecni brodovi - opcenito  (Read 400104 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline gab

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #285 on: 04/February/2010 »
hej ljudi!
samo da javim, zvao me je gospodin Damir neki dan, nakon što sam mu poslala mail sa 2341 pitanjem :)
evo šta je rekao - da će nam ubrzo javiti kako stvari stoje, vjerojatno do polovice februara; ako uniworld uspije ishoditi te knjižice, onda idemo na njihove brodove, a ako ne, onda idemo za riveradvice; pola brodova riveradvice-a je traži radnike sa poznavanjem engleskog jezika; ne radi se o 700 kandidata već je to neki ukupni broj ljudi koje zapošljava riveradvice; prednost imaju oni koji su dobili ugovor sa fiksnim datumom; ugovori i vize nas čekaju u njihovom office-u u baselu. eto, doslovno prenosim.

vidjet ćemo šta će biti dalje. ja se nekako još uvijek nadam da će to sve ispasti dobro i da ćemo napokon isploviti. i dalje ne odustajem od riječnog.

-jel ima još neka opcija da apliciramo za riječni, ukoliko ovo ne bude okej?

-jel nam neko može napisati kako je izgledao taj trening za riveradvice?


Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #286 on: 04/February/2010 »
 nadajmo se gab,nadajmo.....

.... što se tiče apliciranja a avanturističkog duha evo probaj tu,
https://apply.coolworks.com/lindblad/job-app.asp?appJob=436,823,5315,3018,INTERNATIONAL%20APPLICANTS
Ja aplicirao za deckhand prije mjesec dana i danas me zvali,obavio interw.i sad čekam,rekli mi da sam zadovoljio i impresionirani su jer sam po struci profesionalni vatrogasac.
Ti ameri tak briju na to oT
Sad čemo vidjeti....
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline Luna051

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #287 on: 05/February/2010 »
Hej Ledeni6, a dal su ti otprilike rekli kolika ce ti placa biti na toj kompaniji za koju si obavio intervju? Djeluju zanimljivo

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #288 on: 05/February/2010 »
Hej Ledeni6, a dal su ti otprilike rekli kolika ce ti placa biti na toj kompaniji za koju si obavio intervju? Djeluju zanimljivo
deckhand 1500$fiksno i paid airline ticket nije nešto ali bolje išta nego ništa
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #289 on: 08/February/2010 »
Danas pričao s Damirom iz Riversidea.
Navodno se nazire nekakvo riješenje..
Pokušava se dobiti nekakva viza neznam točno kakva,ali se navodno pokušava
O svemu će nas obavjestiti prekosutra,kad su mu obečali sve javiti, pa pričekajmo....   ="" :pop1:
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline perilica88

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
  • b&h croatia
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #290 on: 08/February/2010 »
javili su mi se mailom.ocekujem poziv ovaj tjedan. :run: :run: :run:
Withe&Pride

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #291 on: 09/February/2010 »
STIGAO MAIL!!!!!!!!!!!!!!!



Poštovani,

Najprije od svega zahvaljujemo na strpljenju.

Sređivanje viza za naše kandidate je izgledalo jako loše, kompanija Uniworld je pokušala naći najbolje riješenje za sve naše kandidate, da bi na kraju uspijeli srediti Njemačke vize.  Na žalost nije to  bilo niti do nas niti do kompanije Uniworld što je sve tako dugo trajalo.

 Pošto se sve oduljilo, kompanija Uniworld je trebala napraviti dodatni plan za popunjavanje  kandidata na brodovima.
To znači da prvi raspored odlaska na brod s fiksnim datumom nije više važeći.  Kompanija Uniworld će nam s početkom sljedećeg tjedna znati reći, koji kandidati bi trebali dobiti ugovore s fiksnim datumom, a koji s otvorenim datumom. Svi kandidati će biti zaposleni tokom sezone.

Fiksni datum znači, odlazak na početak sezone, a otvoreni znači odlazak do mjeseca maja.

Molimo vas da nam javite  i potvrdite da li biste bili voljni srediti vize bez obzira u kojoj biste grupi bili, tako da bismo znali i kompanija Uniworld i mi dalje planirati s kandidatima koji su dostupni.

Još jednom zahvaljujemo na strpljenju i molimo vas za razumijevanje.

Ukoliko imate daljnjih pitanja, slobodno nas kontaktirajte.

Srdačan pozdrav,
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline Luna051

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #292 on: 09/February/2010 »
E da i ja dobila isti meil. I sad umjesto fiksnog mogu dobiti stand by, pa opet cekanje. A vizu bi si jedino napravila ako dobijem fiksni datum.

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #293 on: 09/February/2010 »
rekao ti je da mu javiš hočeš li raditi vizu bez obzira dal si fiksna ili na stand by,i da mu to odgovoriš
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline annieb

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #294 on: 09/February/2010 »
I ja sam dobila e-mail. Sutra cu ih nazvati i odluciti sta cu, ako se kako kazu moze otici do maja voljna sam pricekati. Nije ni to tako daleko. Sta ste vi odlucili Ledeni, Luna, Gabi i ostali?

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #295 on: 09/February/2010 »
I ja sam dobila e-mail. Sutra cu ih nazvati i odluciti sta cu, ako se kako kazu moze otici do maja voljna sam pricekati. Nije ni to tako daleko. Sta ste vi odlucili Ledeni, Luna, Gabi i ostali?
Ane nemam pojma što ču,eto mogu preko Romea iz varaždina,on je obećao da če me ugurati do 4 mj.
Čekam Lindblad Expeditions obavio razgovor preko skypea i zadovoljni su,rekli da ih čekam da se jave,
(problem je u toj međunarodnom polaganju prve pomoči tražim okolo al niko ne daje taj tečaja)
A nekak bi najrade išao kod njih,
Tak da nemam pojma,problem je ak se odlučimo vaditi vizu,dobit čemo ugovor a ak dobijemo ugovor na stand by neče biti datum na njemu,a kad dobiješ ugovor moraš dati 250€provizije riversideu,bar tako mislim
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline Luna051

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #296 on: 09/February/2010 »
E to i mene muci Ledeni oko te vize. Ja cu njima da javim, kako cu vizu napravit i cekat do sljedeceg tjedna kad jave tko je stand by, a tko fiksni. jer on je rekao da ce nam pocetkom tjedna javiti tko dobiva fiksni, a tko stand by, nije ugovore spominjao. Ako dobijem fiksni super, ako stand by onda cu dobro promislit. Jer kao sa stand by ulazis do 5 mjeseca, a ja se ne bi bas kladila. Tako da cemo vidjet.

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #297 on: 09/February/2010 »
E to i mene muci Ledeni oko te vize. Ja cu njima da javim, kako cu vizu napravit i cekat do sljedeceg tjedna kad jave tko je stand by, a tko fiksni. jer on je rekao da ce nam pocetkom tjedna javiti tko dobiva fiksni, a tko stand by, nije ugovore spominjao. Ako dobijem fiksni super, ako stand by onda cu dobro promislit. Jer kao sa stand by ulazis do 5 mjeseca, a ja se ne bi bas kladila. Tako da cemo vidjet.
luna ljepotice,bez ugovora nemožeš dobiti vizu,zato i pitaju ko hoće raditi vizu da mu pošalju ugovore
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline Luna051

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #298 on: 09/February/2010 »
Znam ali ako pazljivo procitas njihov meil, pise da ce nam pocetkom iduceg tjedna javiti tko ce dobiti ugovore sa fiksnim, a tko sa stand by datumom, a nigdje ne spominju da cemo sigurno odmah dobiti i ugovore. Ja sam ih shvatila da ce nam javiti kao sta su i prvi put, znaci samo tko je fiksni, a tko stand by, a kasnije ce rasposlat ugovore. Ma sve mi se zakompliciralo. Nazvat cu ih ja jos, pa da to malo bolje vidim s njima.

Offline frkica008

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: A Priori
  • Job Title: Media manager
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #299 on: 09/February/2010 »

(problem je u toj međunarodnom polaganju prve pomoči tražim okolo al niko ne daje taj tečaja)

http://www.crorc.org/raspored_x.php?menu_id=2
Evo ako to pomaze jer je samo jedan Advanced life support  i basic u svijetu sad jel ti to daleko posto neznam od kuda si....
Ima u Rijeci i Zagrebu...
Biti lud ima prednosti kojih su samo ludaci svjesni !!!