Author Topic: Preko Raiffeisen banke uzimaju proviziju oko $20 za transakciju  (Read 8880 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Moja dobra drugarica koja radi na Princessu salje novac kuci preko Raiffeisen banke i uzimaju joj proviziju oko 20 dolara za transakciju sa racuna na racun.
Ta provizija vazi za iznose do 5000 dolara a preko toga je veca.
Ja cu tako da saljem novac. Inace, nakon online transakcije novac je na racunu za oko 24h. Treba samo otvoriti devizni racun u banci ili ovlastiti nekoga da podize sa vaseg racuna kes.
Svakako cu kad dodje momenat odlaska ici i licno u banke da proverim sve ali za sad je ovo najisplatljivija varijanta za koju sam ja cuo.
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Gdje nađe Raiffeisen banku na Karibima ili gdje već plovi?
Kako točno ide taj postupak?

Kompanija joj uplati na RB, pa ona onda online proslijedi?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Ako misliš na odredišnu (domaću) banku, npr. Banca Intesa uzima 0,25%, što je znatno povoljnije (tek na transakciju od 8000 dolara provizija stiže do 20 dolara).

EDIT: a na male uplate čija protivvrednost ne prelazi 100 EUR, proviziju ni ne uzimaju.

Offline blazzoni

  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile
Ako misliš na odredišnu (domaću) banku, npr. Banca Intesa uzima 0,25%, što je znatno povoljnije (tek na transakciju od 8000 dolara provizija stiže do 20 dolara).

EDIT: a na male uplate čija protivvrednost ne prelazi 100 EUR, proviziju ni ne uzimaju.

slazem se sa tobom...imam devizne racune u obe banke i manja je provizija u banca intesa...

sama transakcija nije gotova bas za 24h...svede se na nekoliko dana cekanja....pa sam ja jos na kraju i preko maila morao da im potpisujem i saljem izjavu na osnovu cega je taj novac uplacivan na moj racun :) sve dok ta izjava nije u banci pare nece leci na tvoj racun, i ovlasceno lice nece moci da ih podigne :)
Nista vise nije isto
Nikad nece biti kao sto je bilo ranije

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
To mislim da je normalna procedura po našem zakonu - kada prvi put od određenog pošiljaoca novac stigne na određen račun, banka mora imati informaciju ili izjavu po kom osnovu je taj devizni priliv. Nakon toga naredne uplate od istog pošiljaoca na isti račun legnu za manje od 24 h.

Međutim, ako se novac šalje po punoj instrukciji koja je dobijena iz banke, u njoj je i ta stavka po kom osnovu se novac šalje, tako da u tom slučaju nema potrebe za izjavama na odredišnoj strani.

Pre nego što sam počeo svojima da šaljem novac, prvo sam na svom računu napravio test, popunio nalog po instrukciji iz banke, ovde ukucao osnov i novac mi je stigao za 10-ak sati i odmah mi je bio na raspolaganju.

Opet ja i EDIT: za osnov je dovoljna samo jedna reč - "FAMILY" i prolazi bez problema.

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Gdje nađe Raiffeisen banku na Karibima ili gdje već plovi?
Kako točno ide taj postupak?

Kompanija joj uplati na RB, pa ona onda online proslijedi?

Sa svog RB racuna prosledi novac na devizni racun u navedenoj banci. Inace Princ mi je u mnogome uzeo reci iz usta. Jedino sto cu ja dodati da mi zaista nije spomenula ni jednom da je cela transakcija trajala duze od 24h a bas sam je smarao po tom pitanju jer cu ja skoro celu platu slati mojima (em im treba em je sigurnije u njihovim dzepovima, mene moze povuci tehnika :D ) i onda mi je bilo bitno da ne dajem bankama preveliku proviziju.
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline bobica

  • Registered
  • *
  • Posts: 110
    • View Profile
Otvorila bih devizni račun u Raiffeisen banci, preporučujete ili ipak ne?

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Hm, ako možeš da biraš, zar ti nije u interesu da platiš manju proviziju?

Offline taj?i2807

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
znači tvoja preporuka je?? koja banka? i ako nije problem samo da ukratko objasniš proces slanja novca na devizi račun u Hr... hvala puno za svaku informaciju

Hm, ako možeš da biraš, zar ti nije u interesu da platiš manju proviziju?

Offline bobica

  • Registered
  • *
  • Posts: 110
    • View Profile
Imam razloga zašto bih baš u toj, ali ako ne savetujete, neću. Nisam fascinirana Intesom, jer sam imala iskustva u prebacivanju evrića iz Srb u inostranstvo i zaobišla bih ih.

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
@tajči: Nažalost, ne mogu nikakvu preporuku da dam, bolje pitaj nekog iz Hrvatske. -()-
A procedura je jednostavna - pitaš ti ili ko već treba domaću banku da daju SWIFT i IBAN kodove za taj račun na koji treba da se šalje novac (to se naravno pita samo jednom i posle se uvek isti podaci koriste), a zatim na sajtu banke na čiji račun dobijaš platu biraš wire transfer, ukucaš kodove i sumu, klikneš i... prebaciš novac. ;D

@bobica: prebacivanje novca iz Srbije u inostranstvo je ionako zakomplikovano zakonom, nije toliko banka kriva... Ne znam da li ovaj savet i dalje vredi, ali kada je meni pre par godina trebalo da prebacujem evriće iz Srb ka inostranstvu, Komercijalna banka je važila kao najbolja za te stvari, najmanje su komplikovali i uzimali su fiksnu proviziju.

Offline Mezzomarinero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 373
  • Smile is the best drug
    • View Profile
@ Bobica
  Komercijalna banka je sasvim ok,slao sam pare iz Londona,Norveslke i sad iz Italije i sve je bilo ok. Slao sam i pare u USA isto, sve je bilo ok. Ako pak hoces neku "svetsku" onda bih ti preporucio  Banca Intesa.  :uzdravlje:
A more se ljuljaljo,ljuljalo ......

Offline bobica

  • Registered
  • *
  • Posts: 110
    • View Profile
Hvala!

Offline Mirem

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Otvorila bih devizni račun u Raiffeisen banci, preporučujete ili ipak ne?

Ja sam otvorila devizni u Raiffeisenu. Nista ne uzimaju kod transakcije.

Offline Mina Harker

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Također, ni nama RBA ne uzima proviziju.