Author Topic: Kad se ukrcavate i tko je na kojem brodu?!?  (Read 727382 times)

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Offline Shark

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 210
  • Life is "trying things to see if they work."
    • View Profile
Re: Kad se ukrcavate i tko je na kojem brodu?!?
« Reply #240 on: 09/February/2009 »
Shark kako idu pripreme?Jos malo je ostalo do 13....obavezno da javis kako je na Celebrity Infinity-ju,hocemo detaljan izvestaj :D Puno srece druze i mirno more!!!!

E stari, ma evo gotovo je sve, karta je stigla, viza je izvadena, svi papiri su sakupljeni i polako se pakiraju stvari, jos tri dana do polaska  :pop:
Krecem u petak, let mi traje skoro 36 sati sa presjedanjima i cekanjima, stizem u subotu uvecer u Cile, nocim dva dana i ukrcaj u ponedjeljak  ;D
Ne znam kako ce biti prvih par dana i sumljam da cu imati puno slobodnog vremena zbog svih drillova i ufuravanja u posao, ali cim se malo smjestim i ulovim vremena pustit cu post o situaciji na brodu iz prve ruke, sigurno
Hvala na dobrim zeljama i da sto prije i vi svi krenete :uzdravlje:

Offline FCB

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
Re: Kad se ukrcavate i tko je na kojem brodu?!?
« Reply #241 on: 09/February/2009 »
E stari, ma evo gotovo je sve, karta je stigla, viza je izvadena, svi papiri su sakupljeni i polako se pakiraju stvari, jos tri dana do polaska  :pop:
Krecem u petak, let mi traje skoro 36 sati sa presjedanjima i cekanjima, stizem u subotu uvecer u Cile, nocim dva dana i ukrcaj u ponedjeljak  ;D
Ne znam kako ce biti prvih par dana i sumljam da cu imati puno slobodnog vremena zbog svih drillova i ufuravanja u posao, ali cim se malo smjestim i ulovim vremena pustit cu post o situaciji na brodu iz prve ruke, sigurno
Hvala na dobrim zeljama i da sto prije i vi svi krenete :uzdravlje:

Drago mi je za tebi Shark zelim ti puno srece i sto pre da nam se javis da nas ohrabris  :) Sretan ti put zelim i samo napred  :plovim:

Offline J_Miss

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: Kad se ukrcavate i tko je na kojem brodu?!?
« Reply #242 on: 10/February/2009 »
J_Miss, hvala na odgovoru, pomogla si mi donekle, medjutim na brodu ce sve biti jasnije. :) Reci mi da li cu prvog dana na poslu znati da li radim u mail dining room-u ili u any time i da li se mozes preci iz jedan u drugi restoran ( iz main dining room u any time i obrnuto ) po potrebi u toku ugovora? Pozdrav!
Pa zavisi koju si poziciju dobio! Ako si junior onda od prvog dana dobijes svog waither-a i ti zapravo njega pratis! Ako on predju u traditional dining i ti ides sa njim! Ali svakako ces prvog dana znati gde radis! Ti mozes da trazis da te stave u traditional ili kako ga ti zoves main dining room, ukoliko imaju waither-a kome fali junior oni ce te i staviti! Nije veliki problem da predjes da radis u dining u koji ti zelis samo trebas naci waithera koji radi u tom diningu koji ce da trazi da radis sa njim i u rekordnom roku ces i preci! ukoliko ne mozes da nadjes takvog lepo pricaj sa capo salom i on ce ti naci mesto u "main dining-u"!

preki

  • Guest
Re: Kad se ukrcavate i tko je na kojem brodu?!?
« Reply #243 on: 10/February/2009 »
Shark kako idu pripreme?Jos malo je ostalo do 13....obavezno da javis kako je na Celebrity Infinity-ju,hocemo detaljan izvestaj :D Puno srece druze i mirno more!!!!
  Kako tvoje boje Boyane? Ima li vesti? Sve se nadam da cemo zajedno putovati na Navigator,  :moli: to bi bio posao. Dobio sam vizu glatko, ( nisam dve minute bio na razgovoru u ambasadi, zdravo, kako ste, gde ste do sada radili, hvala, dovidjenja... ????) na 3 godine milina, jos lekarski i vetar u ledja. Steta je sto ova viza ogranicava na 24h, nadah se da vizitiram garija u New Yorku.

preki

  • Guest
Re: Kad se ukrcavate i tko je na kojem brodu?!?
« Reply #244 on: 10/February/2009 »
E stari, ma evo gotovo je sve, karta je stigla, viza je izvadena, svi papiri su sakupljeni i polako se pakiraju stvari, jos tri dana do polaska  :pop:
Krecem u petak, let mi traje skoro 36 sati sa presjedanjima i cekanjima, stizem u subotu uvecer u Cile, nocim dva dana i ukrcaj u ponedjeljak  ;D
E pa, neka ti je srecan put ( 36 sati, kuku, debelu knjigu zanimljivog stiva poneti),  da zaradis puno para i porastes u najvecu belu ajkulu. Pisi kad stignes i uzmognes, da imamo priliva svezih informacija, (da nije J missice  :-* ) sve bi bilo suvo.

Offline Shark

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 210
  • Life is "trying things to see if they work."
    • View Profile
Re: Kad se ukrcavate i tko je na kojem brodu?!?
« Reply #245 on: 10/February/2009 »

Hvala ljudi, ma bit ce i para i uzivanja, ne brinem se oko toga, samo korak po korak, i da i vi vise odmaglite  :uzdravlje:

Nego preki sjetio si me sad kako je izgledalo kad sam ja vadio vizu u zagrebu prosli tjedan, covjek koj izdaje vize radi na salteru, ko u banci :rolleyes: , i pitao me samo jedno pitanje, kolika vam je placa, ja reko kako pise u ugovoru, i to je bilo to, veli on hvala dodite sutra po putovnicu  oT , sve smo pricali na hrvatskom (te tri rijeci), drugi dan pokupio putovnicu sa vizom i gotovo, a navodno imigracijska pri ulasku kada te provjerava odreduje koliko dugo smijes biti na kopnu sa c1/d, maximum je 29 dana pa kolko ti odobre ;D

Offline Boyan

  • Registered
  • *
  • Posts: 58
    • View Profile
Re: Kad se ukrcavate i tko je na kojem brodu?!?
« Reply #246 on: 10/February/2009 »
  Kako tvoje boje Boyane? Ima li vesti? Sve se nadam da cemo zajedno putovati na Navigator,  :moli: to bi bio posao. Dobio sam vizu glatko, ( nisam dve minute bio na razgovoru u ambasadi, zdravo, kako ste, gde ste do sada radili, hvala, dovidjenja... ????) na 3 godine milina, jos lekarski i vetar u ledja. Steta je sto ova viza ogranicava na 24h, nadah se da vizitiram garija u New Yorku.

Joj Preki izludeh vise cekajuci!!! A jos mesec ipo dana...a sve se nadam,iskrsnuce nesto,stici ce mail,zazvonice telefon :moli: :pop1: ali nista -()-bar kada bi mi javili kada tacno idem pa da mi bude lakse...pre neki dan mi je stigao komsija koji je na Cristal-u vec 9 godina,pa sada ganjam njega da mi prenosi utiske...i tebi je usitnila cifra :D jos malo i paljba...ako mi nesto jave odmah obavestavam!! Dace Bog :moli: pa ce to biti uskoro
Ko nije plovio,
ko nije brodio,
ko se od orkanskih talasa skrivao,
taj kao da se upola rodio
i kao da je upola živeo.

Offline Boyan

  • Registered
  • *
  • Posts: 58
    • View Profile
Re: Kad se ukrcavate i tko je na kojem brodu?!?
« Reply #247 on: 10/February/2009 »
E stari, ma evo gotovo je sve, karta je stigla, viza je izvadena, svi papiri su sakupljeni i polako se pakiraju stvari, jos tri dana do polaska  :pop:
Krecem u petak, let mi traje skoro 36 sati sa presjedanjima i cekanjima, stizem u subotu uvecer u Cile, nocim dva dana i ukrcaj u ponedjeljak  ;D
Ne znam kako ce biti prvih par dana i sumljam da cu imati puno slobodnog vremena zbog svih drillova i ufuravanja u posao, ali cim se malo smjestim i ulovim vremena pustit cu post o situaciji na brodu iz prve ruke, sigurno
Hvala na dobrim zeljama i da sto prije i vi svi krenete :uzdravlje:
Znaci sve je po propisima :deda: mogu da zamislim kako ti je dobar osecaj sada ::yes:: :run: a u petak 13. februara to jest veljace ;) nazdravicu za srecan put tebi i Prekom i za nas sto smo jos na suvom da sto pre odemo :plovim: a nazdravicu i za svoj rodjendan koji je na petak 13!!! :uzdravlje: :uzdravlje: :uzdravlje:
Ko nije plovio,
ko nije brodio,
ko se od orkanskih talasa skrivao,
taj kao da se upola rodio
i kao da je upola živeo.

Offline FCB

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
Re: Kad se ukrcavate i tko je na kojem brodu?!?
« Reply #248 on: 10/February/2009 »
Joj Preki izludeh vise cekajuci!!! A jos mesec ipo dana...a sve se nadam,iskrsnuce nesto,stici ce mail,zazvonice telefon :moli: :pop1: ali nista -()-bar kada bi mi javili kada tacno idem pa da mi bude lakse...pre neki dan mi je stigao komsija koji je na Cristal-u vec 9 godina,pa sada ganjam njega da mi prenosi utiske...i tebi je usitnila cifra :D jos malo i paljba...ako mi nesto jave odmah obavestavam!! Dace Bog :moli: pa ce to biti uskoro

Izludio si cekajuci mesec i po dana?  :D ja cekam vec 6ti mjesec za Cunard... sada i zalim sto sam ih dobio  :nono:

preki

  • Guest
Re: Kad se ukrcavate i tko je na kojem brodu?!?
« Reply #249 on: 10/February/2009 »
Izludio si cekajuci mesec i po dana?  :D ja cekam vec 6ti mjesec za Cunard... sada i zalim sto sam ih dobio  :nono:
Pa jel ti nisi vec plovio?

Offline Arwen

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: Kad se ukrcavate i tko je na kojem brodu?!?
« Reply #250 on: 10/February/2009 »
Pozdrav s Marinera.... poslije tako puno vremena :)

Evo ja imam jos par mjeseci i zavrsavam svoj ugovor...
Mariner trenutno obulazi juznu ameriku i stizemo uskoro u Los Angeles.. to ce valjda biti uzbudljivo...

U svakom slucaju ima li neko neki prijedlog za sledeci brod... mislio sam traziti Navigator , hocu nesto sto ide u Europu...?

preki

  • Guest
Re: Kad se ukrcavate i tko je na kojem brodu?!?
« Reply #251 on: 10/February/2009 »
Za koju kompaniju radis i sta? Ja sam dobio Navigator i plovim od 9 marta, malo Karibi pa Evropa. I to mi nije bilo nepoznato, da li odmah po zavrsetku ugovora znas za koji brod radis ili ostajes na "starom" brodu?

Offline odyssey

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Kad se ukrcavate i tko je na kojem brodu?!?
« Reply #252 on: 11/February/2009 »
Thanx J_Miss na odgovorima. Ma ja tako nazvah "main dining room", jer ne znam kako ih zovu na Princess-u. Na Royal-u nema any time dining room, tako da je samo "jedan" dining room. :) Na osnovu tvog posta svhatih da na Princess-u postoje traditional i any time dining room (valjda). :))) Ne znam sta bih jos mogao pitati pre ukrcavanja. Ako se setim postavicu pitanjce. :) Poz!

Offline FCB

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
Re: Kad se ukrcavate i tko je na kojem brodu?!?
« Reply #253 on: 11/February/2009 »
Pa jel ti nisi vec plovio?

Jos nisam  :nono: evo vec 6 mesec cekam a viza mi je do 1 oktobar  -()-

Offline tbf

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Šaka suza, vri?a smija ?a je život vengo fantazija
    • View Profile
Re: Kad se ukrcavate i tko je na kojem brodu?!?
« Reply #254 on: 11/February/2009 »
Jos nisam  :nono: evo vec 6 mesec cekam a viza mi je do 1 oktobar  -()-
??????????? cekaj,kako si napravia vizu,a nemas datum ukrcaja?????? mi ne mozemo,u Hrvatskoj izvadit vizu bez employement letter,tj. ugovora koji dolazi iz firme koja nas zaposljava,u mom slucaju starboard,za shop,...tek kad dobijemo datum ukrcaja,agencija nam napravi dogovor u usa ambasadi idemo tamo s potpisanim ugovorom koji ujedno pokazuje i dokazuje di idemo i zasto??? nije mi to jasno??? jesi se ti to dobro raspita????  ::yes:: ;)
pozdrav