Author Topic: Sezona 2011 gotova kona?no !!!!!!!  (Read 3908 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline anonimni_81

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 225
    • View Profile
Sezona 2011 gotova kona?no !!!!!!!
« on: 26/January/2012 »
I da da posle duzeg vremena eto mene ovde opet.
Izvinjavam se svima kojima nisam odgovarao ali stvarno nije bilo vremena, posla preko glave, obilaze se gradovi, krpice se kupuju hahaha salim se.
Vremena stvarno nije bilo za odmor a i to sto ga je bilo potroseno je na povremene izlaske i ucestalo spavanje bez koga verujem svi mi ne bi mogli da funkcionisemo (naravno uz nezaobilazni red bull koji smo svi mi verujem imali u neogranicenim kolicinama u nasim malim friziderima u sobi hahaha)

Za one koji me ne znaju ja sam Ognjen ovde me vecinom znaju kao Oggy kao i na brodu, radim za Unowprld kompaniju na brodu River Beatrice (moja druga kuca koju ne bih menjao ni za sta po mnogo cemu) kao konobar. Prva mi je sezona na recnom brodu i moram priznati da necu menjati mesto jedno duze vreme.
Sezona mi je gotova jos 29 decembra ali i ja imam dusu pa sam direkt otisao pravo na odmor.
Zeleo bih da pozdravim sve one koji su u Uniworld-u a ima ih mnogo sa ovog foruma PS Ledeni nadam se da se ludo provodis na tajlandu sa tvojim deckicem hahahahah salim se, soffi nadam se da se dobro odmaras posle duge sezone na Queenu.

E sad iskustva, pa ljudi ko god jos nije probao recni brod, ne razmisljajte previse ako zaista mislite da mozete da izdrzite prijavljujte se odmah.
Nije uopste tesko da se dospe na brod samo ako ste malo snalazljivi, imate agencije necu da ih imenujem svi znaju koje su ali najvece sanse su vam da dodjete na preporuku ako imate vec nekog ko radi na brodu a jos bolje ako je rod. Ne znam koliko mojoj kompaniji trebaju radnici ali znam sigurno sto vecinom ovde svi znaju koja kompanija izbacuje 6 novih brodova ove sezone i preko su im potrebni radnici svih profila.
Glavu dajem da pola crew-a sa uniworld-a ide tamo tako da je sad mesta slobodnih koliko hocete.
Troskovi su vam minimalni ako ne idete preko agencije, a ako idete preko agencije na sve troskove plus agency fee.
Od troskova imate samo vizu i medical i put do odredjenog mesta gde se ukrcavate.
Tako da umesto sto ovde radite za sicu a ubijate se od posla lepo odete na brod odradite sezonu dve, ustekate pare, baksis i onda posle idete dalje.
E sad uvek je prisutna rasprava da li prekookeanski ili recni, e pa iz licnog iskustva vam kazem bolje recni iz vise razloga.
Ja sam 5 godina bio na Cunardu, radio sam ko crnac da ne kazem filipinac, jeste zaradio sam pare ali ni priblizno onom sto imam ovde, ipak za uslove u srbiji evro je bolji od dolara zar ne?

Nek mi kaze neko koja prekookeanska kompanja placa slobodne neiskoriscene dane, daje medical inssurance, nadoknadjuje sve ono sto vi morate da platite na pocetku sezone i ja cu odmah prestati za recnim brodovima. Nego, necu da vas smaram time.

Sve u svemu ja sam prezadovoljan svime postignutim prosle godine, fino sam zaradio, iskustvo jos vece stekao, nadam se istom brodu ali ako me strefi promocija kao sto mi je receno eto mene na beatricu opet sa istim ljudima.

Ko ima sta da pita nek pita slobodno!!!

aj uzdravlje

Offline nenad0711

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: Sezona 2011 gotova kona?no !!!!!!!
« Reply #1 on: 26/January/2012 »
Reci mi Ogi preko koje si ti agencije konkurisao i da li je potreban jos neki jezik sem engleskog.
Ja sam prosle godine bio u Nemackoj (turisticki,Regenzburg) i upoznao sam dosta ljudi iz kompanije Bonaventura Cruises, a bio sam i na nekom njihovom brodu cini mi se da se zvao Amazonica.
Posto sam i ja konobar posavetovali su me da konkurisem i ja sam kontaktirao kompaniju koja je inace u Arnemu.
Rekli su mi da svo osoblje na brodu zaposljava kompanija Seacheafs i posle mog konkurisanja nista mi nisu odgovorili.
Inace na sajtu im stoji da moras imati fluent English i German.
E sad koliko je sve to istina i moras li zaista imati neku dobru preporuku od nekog ko vec radi za njih da bi tamo upao.
Pozdrav

Offline anonimni_81

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 225
    • View Profile
Re: Sezona 2011 gotova kona?no !!!!!!!
« Reply #2 on: 27/January/2012 »
Isao sam preko zagrebacke agencije Riverside,mogu ti reci da su krajnje profesionalni i da ti je to moja preporuka.Sto se tice jezika zavisi od kompanije do kompanije ali uglavnom se trazi engleski samo ili engleski i nemacki.NPR kompanija za koju ja radim Uniworld trazi se samo engleski,sve to zavisi od tipa gostiju koji dolaze na kruzeve.Za konkretno Seashefs nisam toliko dobro informaisan ali znam nekoliko ljudi sa ovog foruma koji su isli tamo i trazili su im znanje nemackog.Ako mene pitas trenutno dve vnajbolje komapnije za rad su Uniworld i Viking jer daju odlicne uslove pa mozes da probas tu.Najbolje ako vec znas nekog ko je na brodu pa moze da te ubaci a intervjui su koliko mi se cini za ovu godinu zavrseni ali veruj mi nikakve vajde od toga za ovu sezonu ali mozes da probas.Najbolji ti je nacin direktno kontaktiraj kompaniju.

Eto nadam se da sam ti pomogao.

Offline nenad0711

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: Sezona 2011 gotova kona?no !!!!!!!
« Reply #3 on: 27/January/2012 »
hvala Ogi, razjasnio si mi neke stvari.. :uzdravlje:

Offline anonimni_81

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 225
    • View Profile
Re: Sezona 2011 gotova kona?no !!!!!!!
« Reply #4 on: 27/January/2012 »
nema na cemu

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: Sezona 2011 gotova kona?no !!!!!!!
« Reply #5 on: 28/January/2012 »

 Ledeni nadam se da se ludo provodis na tajlandu sa tvojim deckicem hahahahah salim se....
j**** tajland...Kamboda je zemlja....Tu se provodimo...e3vo i csaba te pozdravlja...
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline anonimni_81

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 225
    • View Profile
Re: Sezona 2011 gotova kona?no !!!!!!!
« Reply #6 on: 28/January/2012 »
j**** tajland...Kamboda je zemlja....Tu se provodimo...e3vo i csaba te pozdravlja...

ooo de ste putnici e drago moi je sto ste se javili.pozdravi chabu takodje i pazite sta radite,znas na sta mislim da ne bude u martu plakanja