Author Topic: Srbija - procenat nezaposlenosti mladih 48%  (Read 23351 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline popeye

  • Registered
  • *
  • Posts: 77
  • vozi misko...
    • View Profile
Re: Srbija - procenat nezaposlenosti mladih 48%
« Reply #45 on: 02/February/2010 »
..apsolutno  :uzdravlje: bice bolje :run:
No.. You Capo... Me Capuccino

Offline ayrtonsenna

  • Registered
  • *
  • Posts: 167
    • View Profile
Re: Srbija - procenat nezaposlenosti mladih 48%
« Reply #46 on: 22/February/2010 »
Evo mesec dana nakon zakljucenja ove teme,

jos friških vesti na temu srpskog standarda i cena, ovog puta se analize odnose na februar i naredni period:

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2010&mm=02&dd=21&nav_id=412777

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2010&mm=02&dd=20&nav_id=412621

World cruisers, here we come :rofl: :rofl: :run:
“Go ahead, make my day”

Offline banex23

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 81
    • View Profile
Re: Srbija - procenat nezaposlenosti mladih 48%
« Reply #47 on: 23/February/2010 »
I opet se vracamo na ono staro da je zakonska regulativa takva (citaj jako losa) da je 90% radnika prijavljeno na minimalac,a ostak primaju u kesu na ruke.Za obracunavanje se uzima samo legalni deo koji je u proseku polovina od stvarne cifre.Nemoj se oslanjati na podatke koje iznosi B92 jer oni nisu bas neutralni vec su malo mnogo vise naklonjeni opoziciji i po stoti put u sve se mesa naravno politika,a inace Eurostat sve podatke i statistike iznosi azurno na svoj sajt i odnosi se na EU a o Srbiji bas i nema nesto podataka.Sto se tice cena zivotne namirnice su ultra skupe u Srbiji i za pojedine proizvode skuplje cak i duplo u odnosu na Nemacku i Francusku,a kamo li u odnosu na zemlje regiona.I sve i da hocu nikako nemogu da skapiram kako ljudi sa platom od 300 eura placaju stan i komunalije 400E,hranu jos 300E i ostale propratne troskove otprilike jos 300E,malo su se preracunali i ostali kratki za cirka 700E?Znaci Beograd je EU u Srbiji.

Sto se tice cena za kablovsku i cena za telefon videcemo sta ce da se desi sada kada i Telenor upada u igru,mada posto te cene kontrolise drzava mislim da ce ici samo na gore.Usput i od SBB ima skupljih kao naprimer Kopernikus Technology koji nemoze po raznovrsnosti i kvalitetu kanala vodu da nosi SBB-u,ali sta da se radi izgleda da sam upao u grupu losijeg a to nije monopol vec samo opticka varka.

http://www.kopernikus.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=86:cenovnik&catid=25:info&Itemid=15

I na kraju bas sam skoro bio u Zagrebu par dana i  nesto bas i nisam vidjao neke ultra skupe automobile tipa X6,Q7 a u Beogradu kao da se dele na cosku,nisam mogao da verujem kada sam video da casna sestra vozi Audi A4 koji nije star ni godinu dana,izgleda da im bas dobro ide.Pa jos sad kao otkrivaju raznorazne afere,ali to je sve samo bacanje prasine u oci gradjana.



Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Re: Srbija - procenat nezaposlenosti mladih 48%
« Reply #48 on: 24/February/2010 »
Ja se vise ne bakcem sa tim...  kad bolje pogledam problem i resenje za moje ciljeve su u meni   :pop:  i sa te tacke gledista ovo da je drzava losa i cene velike je vise neko kukanje i izgovor .

Kad malo bolje pogledam, cak mi se i svidja to,  negde zaraditi npr. 5000$ koji su tamo ne bas veliki, a ovde opet jako jako znacajne stvari mozes uraditi sa tom svotom.
To je dobra strana i ja sam odlucio da se fokusiram na nju. :)