Author Topic: Safe Cruise Beograd (Yu-Biznis Centar, Novi Beograd)  (Read 377636 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Safe Cruise Beograd
« Reply #210 on: 27/December/2009 »
Ma strasti smirene   +U+ moja izjava je bila vise satiricne  :),a ne zivcane  oT prirode...
U svakom slucaju hvala na informacijama o tim nivoima - to nam u agenciji i na treningu nisu napomenuli
(mada sam pretpostavio da cu da pocnem sa najnizom pozicijom - kad potpisem ugovor znacu zasigurno)
Sve dok nije nista tipa  :tuctuc: ce se snadjemo  :D
Receno nam je da ce da imamo fixnu platu 700$ + 500$ (or more ???) from commission - koji se deli na ravne casti na sve departmente...
Ti ako imas jos koju korisnu informaciju o ovim nivoima samo napred :pop:
usput, jel to za levele neko opste pravilo,il  Starboard  ima svoja pravila ,Princess neka svoja,il sta ti ja znam... ???



Cekaj, ja sam se sad zbunio ""]]

Ti ides na Princess shopove ili Starboard?

Pocetna plata na Starboardu je 500$ + provizija 1.25% se dijeli na citam team u shopu.
Koliko ja znam, bar po prijateljima koji su na Princessu, je 1200 $ najnize...
Ne znam kakvih je sad to 700$ u opticaju?
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline fricko

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: Safe Cruise Beograd
« Reply #211 on: 27/December/2009 »
Za princess idem - a ono za pocetnu od 700$ fiksnih + commission su nam rekli na treningu
- tako da pretpostavljam da je to pouzdana informacija...  :embarrased:

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Safe Cruise Beograd
« Reply #212 on: 27/December/2009 »
Za princess idem - a ono za pocetnu od 700$ fiksnih + commission su nam rekli na treningu
- tako da pretpostavljam da je to pouzdana informacija...  :embarrased:

Svasta  ""]]
Tek mi sad nije jasno  :(
Nije bitno, saznacu iz prve ruke, sad u januaru  oT
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline TamaraSU

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 141
    • View Profile
Re: Safe Cruise Beograd
« Reply #213 on: 31/December/2009 »
Meni odlozili ambasadu jer nije stiglo garantno pismo,....

mislim da se ubijem!!

A kao hitno im treba za gift shop i to :(

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Safe Cruise Beograd
« Reply #214 on: 24/January/2010 »
Za princess idem - a ono za pocetnu od 700$ fiksnih + commission su nam rekli na treningu
- tako da pretpostavljam da je to pouzdana informacija...  :embarrased:

Definitivno, zagarantovan minimum je 1200 za shop.
Onih 700$ sto ti spominjes je bilo prije, pa jos i provizija na to. Posto su bile prevelike varijacije u plati, tj. plata je bila niska, oni su odlucili da na basic od 500$ dodaju jos 700$ iz svog budzeta, i ako bude preko, jos bolje, platice ti vise.
Znaci 1200 shop assistant level 1.
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Behemot

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: Safe Cruise Beograd
« Reply #215 on: 24/January/2010 »
Super. Mada mislim da nije na svakom brodu identična plata...

Semane, kako je prošao intervju? Koliko vas je bilo za gift shop?

Kad umrem, stavite me samo negde gde je toplo.
A onda, kada lepe žene budu išle preko mog groba, ja ću da ih grabim za noge, k'o u onom filmu.

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Safe Cruise Beograd
« Reply #216 on: 25/January/2010 »
Mada mislim da nije na svakom brodu identična plata...

Jeste, bas zato su i napravili zagarantovan minimum, da ne bi plata imala varijacije od rasporeda plovidbe, sto je slucaj sa drugim kompanijama, jer negdje imas platu 2000$, a s druge strane 800$...

Koliko vas je bilo za gift shop?

Na preliminarnom ne znam, mislim 7-8 ljudi, a na glavnom samo ja i moja supruga, ostali su otpali.
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Behemot

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: Safe Cruise Beograd
« Reply #217 on: 25/January/2010 »
Čestitam Seamane!  :uzdravlje:
Kad umrem, stavite me samo negde gde je toplo.
A onda, kada lepe žene budu išle preko mog groba, ja ću da ih grabim za noge, k'o u onom filmu.

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Safe Cruise Beograd
« Reply #218 on: 27/January/2010 »
Čestitam Seamane!  :uzdravlje:

Ne zna se jos nista, tek kad jave da je sve ok, onda ce se :uzdravlje:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Lucky

  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: Safe Cruise Beograd
« Reply #219 on: 28/January/2010 »
Nije mi jasno da Safe Cruise ima interview-e svakih mjesec dana dok za Carnival treba čekati 6 mj.
Svi govore da na princessu je visak radne snage i da zaboravimo na promociju. Ne kuzim   ""]]

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Safe Cruise Beograd
« Reply #220 on: 28/January/2010 »
Nije mi jasno da Safe Cruise ima interview-e svakih mjesec dana dok za Carnival treba čekati 6 mj.
Svi govore da na princessu je visak radne snage i da zaboravimo na promociju. Ne kuzim   ""]]

Glupost je da je na bilo kojem brodu ili kompaniji višak radne snage.
Govorimo o industriji sa najvećim "turnoverom" koji postoji.
Nitko ne ostaje na kruzeru vječno, i kompanije zapošljavaju uvijek.

Uostalom, broj i učestalost interview-a ti sve govori.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Re: Safe Cruise Beograd
« Reply #221 on: 29/January/2010 »
Pozdrav sefu, mom drugu Seaman-u i njegovoj zeni Eleni i naravno ostalim prisutnim clanovima:) Evo ja u ove rane sate da se javim :) Cisto da obavjestim ekipu da sam takodje bio sa Seaman-om i njegovom zenom na razgovoru, cak smo i u istom hostelu bili :) Ja sam aplicirao za poziciju fotografa, na preliminarni nas je doslo 5 na kraju smo ostali samo nas 2... Za sebe znam da sam primljen  :-))))' :banana: a za drugog fotografa jos nije stigla potvrda kao ni za ekipu iz gift shopa, provjere jer su radili ranije na brodu (napisali su to u CV-u) a ja koji nisam to napisao dobih posao bez problema... Iskreno se nadam da ce Seaman i njegoa zena da dobiju posao, pa cemo lagano zajedno otici da se napijemo ko ljudi i proslavimo :)  Sve u svemu intervju je prosao opusteno, malo smaranje s kasnjenjima al Boze moj, ko bi sve ukomponovao da bude perfektno :) 

Zelim svima srecu i nadam se da se vidimo na nekom od brodova :) Pozdrav svima iz BL :)

Offline lauGh

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Safe Cruise Beograd
« Reply #222 on: 01/February/2010 »
Ovo je vecina vas dobila pretpostavljam od Ivana i Djordja:

Required documents for applicants:

1.  4 slike za pasoš, napisano na poledjini ime i prezime štampanim slovima latinicom. Pozeljno je biti nasmejan na slici.
2.  CV-gde ste sve radili od završetka škole do danas
3.  Kopija završene skole (poslednje koju ste završili)
4.  Kopija važećeg pasoša
5.  Preporuke sa posla gde ste radili, 2 ili više ako moze - na kojima treba da piše od kada do kada ste radili (mesec i godina), pozicija, a na dnu datum i mesto izdavanja, pečat i potpis.
6.  Potrvda da niste osudjivani (dobija se u sudu ili policiji)

slike hrane koju ste pravili - samo za pekare, kuvare, poslasticare

Prevode mi radimo, oficijalne-kod ovlasćenog sudskog tumača. Dokumenta pripremite na srpskom-maternjem jeziku. Preporuke mogu i na engleskom jeziku.


UKUPNI TROŠKOVI:

Obuka, trening, pravne usluge: 350 € - plaća se samo ako dobijete posao-ugovor od kompanije, NE pre toga.
Medicinski pregled za brod: 85€ - plaća se samo ako dobijete posao-ugovor od kompanije, NE pre toga, direktno ovlascenom lekaru
Viza US: 131$ ili oko100€ - plaća se samo ako dobijete ugovor od kompanije, NE pre toga, direktno na račun američke ambasade.
_______________________________________________________________________
Pored toga, pre definitivnog dobijanja posla imate samo jos  tokom treninga trošak od zajedno 36 € za preliminarne testove engleskog jezika i psiho-profila (to plaćate direktno “Berlitz” školi engleskog jezika-21€ i ovlašćenom psihologu-15€).

Sve što Vam je potrebno unapred je svega 50€ pri predaji dokumenata za prevode dokumenata kod tumaca i eventualno sredjivanje dokumentacije.

Mi cemo Vama pomoći oko sastavljanja CV-ja, poslati sva uputstva, skripte, menije, koktel i vinske karte…sve što je potrebno kako bi Vi dobili posao što je nama kao Agenciji osnovni cilj.

Zbog toga postojimo i daćemo 110%  svojih mogućnosti kako biste Vi dobili posao za koji ste aplicirali.
Tako smo radili do sada, tako ćemo raditi i ubuduće.


OPŠTI USLOVI:

Za vreme boravka na prekookeanskom brodu obezbedjena Vam je potpuno besplatna hrana, bezalkoholno pice, kafa (open buffet 00-24h).
Takodje, tokom boravka na brodu Vam je obezbedjeno puno zdravstveno osiguranje i osiguranje od nesrecnog slucaja.  
Na brodovima kompanija sa kojima mi saradjujemo smeštaj Vam je obezbedjen u lepim dvokrevetnim kabinama, TV-om i (na većini brodova) DVD playerom, internetom...
Pored toga na raspolaganju Vam je i pristupačan crew bar (npr. cena piva je ispod 1$), bazeni, teretana, internet café, dute free shopovi i još mnogo toga…

Za odlazak na brod i vraćanje posle 6 meseci ugovora, obezbedjena vam je besplatna povratna avionska karta!


POSITIONS & SALARIES:

RESTAURANT DEPARTMENT:
 
BUFFET STEWARD= 900-1450$/MONTH
ASS.BUFFET STEWARD/STEWARDESS = 800-1000$/MONTH ( meni je receno 700$, nista preko, nista do..1000..)


GALLEY (Kitchen) DEPARTMENT:
 
ASS.COOK =925$/MONTH
3RD COOK=1550$/MONTH
2ND COOK=1826$/MONTH
1ST COOK= from 2100$/MONTH
Also PASTRY(poslasticar), BAKER(pekar), BUTCHER(mesar) for same positions.


Srdačan pozdrav,
SC TEAM
__________________________


E sada.. otisao ja, pricao sa Djordjem... sve je to ok, oni nude, ti vidis da li ti odgovara i to je to.
Cak sta vise dobijanje posla po mom misljenju nije neki problem ako baratas engleskim, druzeljubiv si i vredan.
Meni samo nisu jasne neke stvari sto se tice kalkulacija i poslova.
 
 1. Iz safe c. nude samo par poslova (i to one najmanje placene), jer kako mi je receno druge poslove tipa, Barmen, Cazino osoblje i tako neke isplativije pozicije, oni ne prihvataju jer se kao fora dugo se ceka na njih  ;D a a njima je u interesu da sto pre salju ljude na brod.
Pitanje? Ko onda radi na tim pozicijama, kako doci do boljih pozicija?

 2. ass.buff.stw. plata je 700 kako je meni receno, ali ae neka bude 800$. Dolar i evro nisu isto, razlika je onako, vidljiva u korist evra.
 Mi trebamo pljusnuti oko 600 EVRA a to je 2 meseca rada na brodu samo da bih povratili kesh koji smo dali da bi otisli.
Ostatak od 4 meseca x 800$ = 3200$ = oko 2200e uzevsi danasnji kurs tj zaokruzio sam na 98,00 bez ostalih cifara iza :)
 Ukoliko je pozicija buff.st i ona max plata 1450$  mislim da je oko 5000e za 6 meseci sto da kazemo nije lose.

 3. Poslednja stvar koja bas i nema smisla jeste da mozes podneti i online aplikacije direktno na sajtovima.
Za princess ne trazih ali sam na Royal C. video da ima i da su pozicije jake, pretpostavljam i jace pare.
Opet pitanje.. Zasto ici preko preko posrednika tipa Ivan, Djordje i ostali ukoliko se moze aplikacija podneti direkt i opet, da li ako se aplikacija direkt podnese da li moras ici preko posrednika? I da, cujem da su neki koji 1 ili vise ugovora ponovo prolazili testove znanja eng, placali treninge.... koja smejurija :nono: otimacina para na naivnost! :rtfm:

 Moje neko vidjenje stvari iz svega procitanog sa foruma i odakle sve ne, jeste da se tamo radi dosta, da su poslovi koji nasi ljudi dobijaju slabo placeni i da je sve ovo malo vise za avanturiste, tj da para bas i nema vec je malo vise druzenje, putovanje i ako uspes da vidis sta od sveta.
Primer, plata u Bg u kazinu je 500e x 6 meseci = vise nego na brodu za 6 meseci ukoliko si na ass.buff.st poziciji. Jeste, na brodu ne placas hranu i smestaj, ali opet, 6 meseci hard sljake dodje mu skoro pa kao i ovde, a prebio si 15ak hiljada km.
 Iskreno, zaista bih voleo da odem i pucacu na pozicije koje se bolje placaju a to bih i predlozio i ostalima. Ja bas i ne zelim da se lozim na one price "napredujes tamo brzo, postavljaju te na vise pozicije i platu ti daju vecu onda"
Mada to je sve moje vidjenje, ne znaci da sam upravu. Opet kazem, samo bih voleo da ne zavlace toliko i da ponude i neke bolje pozicije ovi posrednici.
Nadam se da nisam previse spamovao....  zelim svima da odu na brod, da zarade a ne da se vracaju sa izrazom  :nono: pozz

All ideologies are i***tic, whether religious or political, for it is conceptual thinking, the conceptual word, which has so unfortunately divided man.

peanutz

  • Guest
Re: Safe Cruise Beograd
« Reply #223 on: 01/February/2010 »
ne spamujes - ja potpisujem ono sto si napisao... jedino sto je primamljivo od svega je gift shop jer tu imas vise sl. vremena i 1200 je zagarantovano, ali... treba upasti u gift shop...

Offline TamaraSU

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 141
    • View Profile
Re: Safe Cruise Beograd
« Reply #224 on: 02/February/2010 »
ne spamujes - ja potpisujem ono sto si napisao... jedino sto je primamljivo od svega je gift shop jer tu imas vise sl. vremena i 1200 je zagarantovano, ali... treba upasti u gift shop...

Ja sam upala  :run: :run: :run: :run: :run: :run: