Author Topic: Opis intervjua - Carnival kompanija, pozicija fotograf, 02.10.2011.  (Read 9832 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline FotoX

  • Registered
  • *
  • Posts: 39
  • Live your life, be free... :)
    • View Profile
Pozdrav svima, pokusacu da vam prepricam iz mog ugla kako je protekao intervju za kompaniju Carnival za poziciju fotografa 02.10.2011. preko agencije EP iz Zagreba. :)

Intervju je odrzan u Veneciji, Italy, na brodu Carnival Magic, agenti su nam rekli da je ovo prvi put da se intervju odrzava direktno na brodu. Prelep brod, ogroman, nov, tek je u aprilu ove godine uplovio.

Grupa koja je isla iz Beograda je imala organizovan prevoz minibusom do Venecije, ostali su dolazili u svoj reziji. Inace bilo nas je iz svih drzava ex YU. Posle malih zadrzavanja na granicama, stigli smo u Veneciju posle 13.5 sati. Malo se odmorili, presvukli i bili smo spremni za ukrcaj na brod. Prosli smo sve kontrole bez problema, videli fotografe sa Magica u akciji fotografisanja na ulazu, i nasli se svi u sali za konferencije.

Prvo smo nekih sat vremena imali upoznavanje sa kompanijom Carnival od strane photo mendzera Hectora, jako zabavan i pozitivan lik, koji nas je kasnije i intervjuisao.
Na intervju smo ulazili jedan po jedan, ostali su ili cekali u hodniku ili isli u obilazak broda. Svi malo umorni od puta, zabrinuti kako cemo se pokazati na intervju-u, ali sa banana smile uvek na licu :D Pored osnovih stvari, koje nam agenti objasne, kako se predstaviti i pricati sa agentom, postavljana su nam pitanja tipa:

Kazite mi nesto o sebi?
Pricajte mi o vasem iskustvu u fotografiji?
Fotografijom se bavite? (profi, amater. itd)
Zasto zelite da radite na brodu?
Zasto zelite bas za kompaniju Carnival?
Kako podnosite kritike?
Koristite li neke programe vezano za obradu fotografije?
Da li poznajete nekoga ko radi na brodu i jeste li culi njegova iskustva?
Koju ste Foto opremu koristili?
Koliko godina zelite da radite na brodu?
  Dok smo mi odgovarali na pitanja, on je pregledao nas portfolio, koji inace svaki fotograf mora imati. Usput nas je pitao nesto o fotografijama? (U mom slucaju posto sam pored portfolia imao i photo book pitao me da li sam dodatno obradjio fotografije iz njega.)

Onda je zatrazio da ga fotografisemo, na stolu je imao fotoaparat sa koga je bila skinuta optika, morali smo sklopiti aparat, postaviti parametre za zeljeno slikanje, karticu je cesto krio i cekao reakciju kanidata, a kasnije smo posto je jedan od kandidata iskrivio kontakte gde se ubacuje kartica slikali samo demo, bez kartice. :D Nije mu bilo drago zbog toga posto sada aparat mora na servis.
Za kraj intervjua sledi par recenica zahvale i pozdrava. Agenti vas upute kako i sta treba reci.

Ne znam sta je presudjivalo, uglavnom, po kandidatu je intervju trajao oko 10 minuta, i od 23 kandidata nas 13 je dobilo posao. Po zavrsetku intervju-a smo imali veceru u restoranu. Onda su nam dali rezulate intervju-a, ko je prosao dobio je pismenu potvrdu. Posle toga smo se iskrcali sa broda i krenuli kuci.

Ovako je izgledao intervju iz mog ugla. Nadam se da ce neko naci nesto korisno u ovom mom postu.   
Hvala na paznji. :))
FoToX







Offline mornarac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 113
    • View Profile
@FotoX super post druze.

Eto malo da dodam, taj intervjuer Hector radi vec 17 godina za Carnival, drzi sve u malom prstu, tako da ne mozete da ga
prevarite i da hocete. Bio sam na intervjuu istom, english, personality, attitude perfect,
ali nisam prosao jer mi treba jos iskustva sa dslr kamerama  -()-?!?!
Pa gospodo, trazite amatere koji ce ici na koledz i training ship, dobili ste ih, ne razumem neke stvari ali ajde. -()-

Eto cisto da vidite zaubuduce da nije bas doci na intervju i smejati se i hvaliti kompaniju, potrebno je predznanje,
malo su poostreni kriterijumi i treninzi definitivno i za Carnival, zacudjujuce mala prodja s obzirom da nam je
servirana drugacija prica, ali dobro.
 Cestitam svima koji su prosli, a meni ostaje da probam da izadjem na intervju za Image koji je 19.10 u ZG,
 ako prodjem prodjem, ako ne batalicu i odoh u Svedsku da cuvam stoku za 2000e mesecno  :)
Yesterday is history, tomorrow is a mystery...
But today, today is a God's gift, that's why we call it
the present :))

Offline D.B.

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 205
    • View Profile
Pozdrav ekipi iz "kombija"  Dule reporting. :D  Naleteh veceras na ovaj forum, trazio nesto o medicalu pa eto.

Da dodam par reci kako sam ja to sve doziveo. Krenuli smo iz Bg , put je bio smaranje zestoko sa kojom pish-push pauzom tu i tamo, ja oka nisam sklopio ni sekunde. Krenuli smo tacno 21h iz Bg a stigli smo u Veneciju oko 13h kao sto rece fotox. Tako neispavan ukrcao se na brod i posle kratke prezentacije gospodina Hektora prvi sam uleteo na intervju. Sa covekom sam pricao laganica, pokazao mu fotke, cak sam spomenuo i bivsu ribu i njenu babu na slikama xD znaci skroz ono laganica spika uz blago kidanje od smeha. Posle toga zatrazio je od mene da ga fotografisem, uzeo sam aparat stavio objektiv skinuo poklopac, kada sam ga upalio ono prc nema kartice i to sam mu odmah rekao na sta je on dobacio nesto u fazonu "good catch" Podesio sam aparat na M i od oka parametre i izrokao 4-5 komada. Odmah sam ga pitao da li sam dobio posao, na sta je on rekao da ne moze da mi odgovori ali sam ja ipak smarao pa je rekao nesto u  fazonu " i like your energy man and your style"  pa kao da sam procenim... i prodjoh eto. Pitanja koja je postavljao je vec naveo fotox znaci ono klasika, zasto zelis posao? koliko dugo fotkas? da li volis da pricas sa ljudima  ?  itd...  mislim da  je jako bitno biti opusten i uci u taj neki "flow"

Posle toga vecera, sva hrana ima isti ukus, ili sam ja prso. Ali bar lepo izgleda ako nista drugo. I u povratku kidanje od jagermeister-a u kombiju... to bi bilo to za sada. Sve u svemu jako lepo iskustvo, a super je to sto na brodu skontas kako sve otprilike izgleda. Licno mi se svidelo, ocekivao sam mnogo gore. Spreman sam na najgore, kontam da cu da crncim i da ta fotografija nema veze sa fotografijom koju sam do sada poznavao kao posao, ali mene taj izazov sam po sebi privlaci.

Ovih dana radim lekarski pa viza. Pa javljam vam detalje lekarskog kako je sve proslo.

Dule over and out  :)
Specijalne Fotografske Jedinice Srbije

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
cestitam FotoX i D.B.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Posle toga vecera, sva hrana ima isti ukus, ili sam ja prso. Ali bar lepo izgleda ako nista drugo.

potpis (nisi prso)

Quote
kontam da cu da crncim i da ta fotografija nema veze sa fotografijom koju sam do sada poznavao kao posao ...

potpis

šef over and out
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline FotoX

  • Registered
  • *
  • Posts: 39
  • Live your life, be free... :)
    • View Profile
Hi all...

Hvala wolfns na cestitkama...

Da se na brodu radi, ok toga smo svi svesni... ali zasto ne bismo mogli da se pored rada i zabavljavljamo poput nama dragog prijatelja Tsunamija... Tako da, samo napred...  :D

Offline D.B.

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 205
    • View Profile
Hvala wolfns.


Zabava je neizbezna :) tezak rad jos neizbezniji.  Koliko god tezak, nije tezi od kopanja njiva i vukljanja dzakova za 1000 din dnevno sto vecina mojih vrsnjaka radi. Tako da ja na sve to gledam sa pozitivne strane.

Sutra radim medical pa cu otvoriti temu o tome kako je sve proslo koliko je sve tacno kostalo kao i kuda sve treba ici.

 
Specijalne Fotografske Jedinice Srbije

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
pozdrav ljudi, ja sam na carnival destiny, nista se nebojte, radi se oko 8-10 sati dnevno, ali sta se moze, isplati s ena kraju, ovdje na destiny je zarada oko $1600 mjesecno za fotografa s bonusom.
ekipa je zakon, zabavljamo se, uzivam u ugovoru.
tko je komunikativan otvoren mu je svijet.
a moj kolega fotograf koji radi vjencanja zaraduje oko $2500, mjesecno.

kad dodete na  brod, sprijateljite se s tipom koji slika vjencanja i idite s njime na vjencanja, naucice vas sve i onda jednog dana kad budete spremni aplicirate za wedding collage.

sad sam na pola drugog ugovora i bez problema bi mogo doci treci puta.

bitno je da ste svi kao tim i imat cete avantruru svog zivota.
evo ja i moj tim idemo svaki tjedan na plazu, isli smo jedan dan na plivanje s delfinima s vodicem, najbolji dan ikad, te zivotinje su zabavne, cak sam i jahao delfina.

isao sam u washington sa menagerom u razgledavanje, setao los angelesom po plazi, ispijao tekilu u mexicu.
sad sjedim u Miamiu jer imam slobodno jutro, ma uzivancija, posao mi se cini sve laksi i laksi

samo naprijed!!!
foto rules!

Offline FotoX

  • Registered
  • *
  • Posts: 39
  • Live your life, be free... :)
    • View Profile
MarkoQ: Hvala ti sto si podelio svoje iskustvo sa nama. Jako mi se svidjaju ove tvoje informacije. :) Nadam se da cemo biti te srece pa dobiti takav brod i takvu ekipu. :) Pozdrav i mirno more.... :)

Offline GUFF|

  • Registered
  • *
  • Posts: 147
  • Power of will is the most important!
    • View Profile
Svaka cast markoQ odlican post.  :party:
LIVE 4 NOTHING OR DIE 4 SOMETHING

Offline massa2908

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
kad vidim da mi kolege ovdje pišu, moram i ja nešto da dobacim :D i ja sam bio na ovom intervjuu, i prošo, i evo krećem za dva dana na imagination... da vam razbijem odma ikakve dileme, totalni sam amater šta se fotografije tiče, ova dvojica, D.B i fotox su doktori za mene , i to hector zna, jer sam mu to otvoreno rekao , ali me zaposlio, eto, vjerujem da čisto zbog toga jer se nisam dao prestrašit makar nisam pojma imo.. ono što hoću reć, onima koji ubuduće idu na intervju, samo dajte dojam da nema toga što nemožete naučit , i što je najvažnije , da imate volje za to naučit, pokažite to i recite to onom ko vas intervjuira, i vjerujem da bi to trebalo upalit :D puno sreće svima, pa se čujemo kasnije, kad budem imo neka iskustva za dijelit s vama :D  a ti dušane pazi da rakija stigne sad 26. u miami :D
“love the life you live.
live the life you love.”

― Bob Marley

Offline mornarac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 113
    • View Profile
Rakiju kako znate i umete da prenesete, bice malko problem ako bude staklena flasa u pitanju,
ne daju u avion da se unosi.....
dobrodosao na forum massa  :).
adamovic  ;)
Yesterday is history, tomorrow is a mystery...
But today, today is a God's gift, that's why we call it
the present :))

Offline GUFF|

  • Registered
  • *
  • Posts: 147
  • Power of will is the most important!
    • View Profile
da vam razbijem odma ikakve dileme, totalni sam amater šta se fotografije tiče, ova dvojica, D.B i fotox su doktori za mene , i to hector zna, jer sam mu to otvoreno rekao , ali me zaposlio, eto, vjerujem da čisto zbog toga jer se nisam dao prestrašit makar nisam pojma imo.. ono što hoću reć, onima koji ubuduće idu na intervju, samo dajte dojam da nema toga što nemožete naučit , i što je najvažnije , da imate volje za to naučit, pokažite to i recite to onom ko vas intervjuira, i vjerujem da bi to trebalo upalit :D


Hvala na savijetu ovo ima neke logike ;) Sretan put želim tebi i kolegama koje uskoro putuju.
Mirno more!  :plovim:
LIVE 4 NOTHING OR DIE 4 SOMETHING

Offline Bondica

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
ima li itko od vas informaciju kada će Carnival održavati slijedeći interview za fotografe u zagrebu?
tnx  :)

Offline mornarac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 113
    • View Profile
ima li itko od vas informaciju kada će Carnival održavati slijedeći interview za fotografe u zagrebu?
tnx  :)

Mi smo odmah po okoncanju intervjua u Veneciji dobili info, da je sledeci intervju za Carnival negde u
trecem, cetvrtom mesecu ove godine....to je sve to znam, najbolje posalji mail Tomislavu iz EP,
on ce ti sve reci, da ne bude da sirim dezinformacije, to je tad bilo u Oktobru, i to je
zadnji info koji ja imam...pozdrav  ;D
Yesterday is history, tomorrow is a mystery...
But today, today is a God's gift, that's why we call it
the present :))