Author Topic: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna  (Read 66355 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #45 on: 20/November/2012 »
Suzi sigurno nije imala lose namjere, naivno je popusila pricu kao i svi mi ostali. Volio bih da se to uspije rijesiti izmedu nas zajedno s policijom - pod uvjetom da ista konkretno i poduzmu, a da napomenem da je dogadaj prijavljen u Francuskoj, Italiji i jos malo u Hrvatskoj - posto se radi o medunarodnom orgaziniranom kriminalu, mislim da bi morali. Nikakvi mediji i slicno, to bi samo pogorsalo situaciju. Ali neki osteceni imaju u planu kontaktirati medije ukoliko gda Suzana ne bude ispunila obecanje i vratila novac, a nadam se da bude, zasad nemam razloga ne vjerovati joj. Zamislite EP u toj situaciji npr., bi li oni dosli osobno po nas u Francusku, ili bi vjerojatno rekli da nemaju vise veze s tim... Vidjet cemo daljnji razvoj dogadaja - I'll keep you posted, over and out!
Once a sailor, always a sailor.

Offline dramaking

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #46 on: 20/November/2012 »
Pa lol, ne pišem to zato da nju sjebu već da upozore ljude na to, šta ti je, ovdje se vrlo lako radi o roblju, bolje da to sje*e njenu agenciju nego da ljude otmu ili još gore. Više će naštetiti potencijalno ljudima u budućnosti

Nemoj bit budala i mislit da radiš dobru stvar jer ces više štete napravit nego dobrog, radila je korektno zadnjih nekoliko godina jer je zapošljavala samo za Carnival i najvjerojatnije nikad nije bilo problema. Ovo je bila velika greška s njene strane i ocito da nece nikom više vjerovat osim Carnivalu, svi su živi i zdravi to je bitno.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #47 on: 20/November/2012 »
Nemoj bit budala i mislit da radiš dobru stvar jer ces više štete napravit nego dobrog, radila je korektno zadnjih nekoliko godina jer je zapošljavala samo za Carnival i najvjerojatnije nikad nije bilo problema. Ovo je bila velika greška s njene strane i ocito da nece nikom više vjerovat osim Carnivalu, svi su živi i zdravi to je bitno.

potpisujem, Suzi je sigurno najkorektniji posrednik u regiji, uz to samohrana majka dvoje djece koja sama radi, i ne bi bilo moralno unistiti joj zivot tako olako, nas 13 koji smo se trebali ukrcati smo izgubili min1000 eura svaki ali ona bi mogla izgubiti puno vise nazalost, nadam se da ce sve proci u redu za sve i da ce uhvatiti doticne ljigavce.
Once a sailor, always a sailor.

Offline Joso1000

  • Registered
  • *
  • Posts: 130
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #48 on: 20/November/2012 »
Nemoj bit budala i mislit da radiš dobru stvar jer ces više štete napravit nego dobrog, radila je korektno zadnjih nekoliko godina jer je zapošljavala samo za Carnival i najvjerojatnije nikad nije bilo problema. Ovo je bila velika greška s njene strane i ocito da nece nikom više vjerovat osim Carnivalu, svi su živi i zdravi to je bitno.
Jel ti čitaš šta ja pišem? DA SAM JA NA NJIHOVOM MJESTU nebih to napravio da njoj napakostim ili da neku svoju zadovoljštinu ispunim već da barem malo pomognem u spjrečavanju možda i gorih stvari ubuduće, kako može recimo ako je ta gora stvar otmica u roblje ili prodaja organa bolja stvar od toga da ona POTENCIJALNO/MOŽDA nekakvu štetu pretrpi? Ne kažem da mi nebi bilo žao nje ali ja bih to  napravio.

I Legijo sad vidi što si sam napisao, kažeš vi ste izgubili novac, a što bi ona mogla izgubiti, a ŠTO STE VI MOGLI izgubiti? Hvala bogu sve (manje više) je prošlo dobro
xxxxxxxxxxxxxxxxx

Offline baky022

  • Registered
  • *
  • Posts: 163
    • View Profile
Ne verujem sta se desava.
« Reply #49 on: 20/November/2012 »
Ne verujem sta se desava.. Na srecu pa je primarni cilj otudjivanje novca,da nije nesto mnogo gore.
Da se ne ponavljamo ali PROVERENA agencija sa PROVERENIM kompanijama treba da bude jedina opcija svim buducim moreplovcima!

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #50 on: 20/November/2012 »
Nazalost ovo je do sada bila provjerena agencija. stvarno me zanima sto se dogodilo, kakav je to bio scam.
ča je  život vengo fantažija

Offline qwerty

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #51 on: 20/November/2012 »
potpisujem, Suzi je sigurno najkorektniji posrednik u regiji, uz to samohrana majka dvoje djece koja sama radi, i ne bi bilo moralno unistiti joj zivot tako olako, nas 13 koji smo se trebali ukrcati smo izgubili min1000 eura svaki ali ona bi mogla izgubiti puno vise nazalost, nadam se da ce sve proci u redu za sve i da ce uhvatiti doticne ljigavce.
Dakle bilo vas je samo 13? Ako sam dobro shvatio zarada tih prevaranata je 450 evra po kandidatu tj od svih vas 5850 evra ukupno. Ako je tako onda stvarno nisu najbistriji ako su sve ovo organizovali zbog te 'sice'.
Znam za par slucajeva od kojih je jedan i pomenut na prosloj strani gdje su samo uzimajuci 50-ak evra za 'obradu dokumenata' nakupili dosta vise para.

ontopic: ne treba sad upadati u neku histeriju, tu prije svega mislim na ljude koji nemaju veze sa slucajem. Svi koji su osteceni najbolje znaju sta i kako dalje. Ja vjerujem da ce pare svima biti vracene pa makar i na stetu same agencije tj gdje Suzi koja je ispala dosta naivna u samoj prici al' i to je razumljivo, ljudi smo, moze svima da se desi.

Offline Isuzu

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #52 on: 20/November/2012 »
Užas, ja sam još šokiran, treba reći avanturistima da to daju u novine i na TV
To definitivno treba dati u novine ali dali se ovoj grupi da davati izjave,to sad ovisi o njima najvise.....a razgovarala sam sa rodakom koji je u specijalnoj policiji vezano za podatke i kradu id-a, rekao je da se to nemoze bas bez nekog potpisa vlastorucnog na nekom papiru....a nazalost cijela ova grupa je nesto i potpisivala,no bez straha jer ionako sve je vec na policiji tako da oni sve znaju.....a ja cu svejedno sutra do policijske stanice to prijaviti iz straha za svoje podatke, pa eto samo da znaju oni koji su im slali dokumente poput mene na izvolte da mogu iz svoje neke sigurnosti to sve prijaviti policiji........

Offline iza-oblaka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Recruitment Agency: N7A
  • Job Title: Destination Manager
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #53 on: 20/November/2012 »
ajme svasta, ne mogu vjerovati da se ovo dogodilo.
svi su bili sumnjicavi zbog nekih detalja (provizija, odjednom traze puno posade...), ali opet kad se dogodi jednostavno ne mozes vjerovati.
zao mi je zbog svih koji su to prosli, na svu srecu nije jos vise ljudi stradalo...
Labor improbus omnia vincit.

Offline dramaking

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #54 on: 20/November/2012 »
Jel ti čitaš šta ja pišem? DA SAM JA NA NJIHOVOM MJESTU nebih to napravio da njoj napakostim ili da neku svoju zadovoljštinu ispunim već da barem malo pomognem u spjrečavanju možda i gorih stvari ubuduće, kako može recimo ako je ta gora stvar otmica u roblje ili prodaja organa bolja stvar od toga da ona POTENCIJALNO/MOŽDA nekakvu štetu pretrpi? Ne kažem da mi nebi bilo žao nje ali ja bih to  napravio.

I Legijo sad vidi što si sam napisao, kažeš vi ste izgubili novac, a što bi ona mogla izgubiti, a ŠTO STE VI MOGLI izgubiti? Hvala bogu sve (manje više) je prošlo dobro

Svako ima svoj stav. Problem je u tome da je vecina novinara dno dna ljudskog morala (normalno cast iznimkama) koji žive od manipuliranja informacija.
Budu kreirali clanak iskljucivo za osuđivanje, a ne za ljudsku pogrešku, jer ljudi više vole pljuvat nego pokušat shvatit.
Prevare se dešavaju, pogotovo u ovo ocajno doba i ljudi nasjedaju.
Njezina agencija je provjerena, bila je korektna i pomogla mnogima da se zaposle vani a i uvijek izlazila u susret.
Njoj trenutno nije lako i ovo ju sigurno bude progonilo, tako da joj još više sranja nego u kojima je sada sigurno ne treba.
Davat u medije ili ne je dvosjekli mac, ima dobrih i ima loših stvari kojim god putem se krene.

Offline jimmy

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #55 on: 20/November/2012 »
Svako ima svoj stav. Problem je u tome da je vecina novinara dno dna ljudskog morala (normalno cast iznimkama) koji žive od manipuliranja informacija. Budu kreirali clanak iskljucivo za osuđivanje, a ne za ljudsku pogrešku jer ljudi više vole pljuvat nego pokušat shvatit.

upravo to, novinari prvo napišu neki senzacionalistički članak u 15 minuta na temelju dezinformacija i izjava onih koji su najviše pop*zdili, a onda kasnije ispravljaju. i na kraju krajeva, novac vam neće vratiti novine niti televizija, nego Suzi iz svog džepa, a onda će ona vjerojatno godinama po sudovima imati posla s tim debilima koji su u stanju za 5000€ napraviti tako nešto

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia


Samo na posao.hr, oglas tj. prevaru je lajkalo 600 ljudi. To su oni koji imaju FB. A onih koji su se poveli za ovom prevarom i koji nemaju FB je možda i 3x više.
I sada treba skrivati razmjere ove tragedije .... kako bi se nešto slično moglo dogoditi opet?
Potrebno je probuditi svijest o tome kako je jednostavno prevariti ljude, a ne sakrivati.
Danas je bilo €450, sutra će bubrezi, pluća, srce,  :neee:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline dubaiboi

  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Quote
Danas je bilo €450, sutra će bubrezi, pluća, srce,  :neee:

To je istina i najtragičnije za u buduće...koma!!!  :( :(

Offline ivanko

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #58 on: 20/November/2012 »
Prije svega da iskažem žaljenje ekipi koja je nažalost imala loše iskustvo od Moby-a, nadam se da ste svi ok. Vjerujem nije fora to sve, vi to najbolje znate. Bilo je to sve sada kad razmišljam jako čudno a i oni njihovi brodovi su mi smješni oT, nećemo sada "suditi" nikome dok se ne sazna prava istina što je ustvari bilo posrijedi  tog zbivanja. Danas sam se čuo sa suzy zbog svojih razloga i zvučala je utučeno , iskreno nisam znao što je bilo dok mi nije rekla, sva sreća što je dobro završilo, ona je zaista iskrena osoba i vjerujte mi da će se zauzeti za sve oštećene u tom zbivanju. Svakakvih kometrara vidim na forumu i naravno svaka osoba ima drugo mišljenje, ja sam pozitivan što se tiče svega, i želim da se sve sazna jer je tu neka kriminalna radnja od strane kriminalaca a ne Suzy i njene agencije. Pozdrav

Offline Kirry

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile


I sada treba skrivati razmjere ove tragedije .... kako bi se nešto slično moglo dogoditi opet?
Potrebno je probuditi svijest o tome kako je jednostavno prevariti ljude, a ne sakrivati.
Danas je bilo €450, sutra će bubrezi, pluća, srce,  :neee:

Totalno se slažem s Vama Šefe. Za ovaj slučaj znamo samo mi s Foruma. A što je s drugim ljudima? Zar  nismo dužni upozoriti druge na opasnosti? Još i više  jer su išli preko provjerene osobe kojoj su vjerovali.  Ovi ljudi nek od danas svaki dan zahvale Bogu što to nisu bili trgovci bijelim robljem ili organima.