Author Topic: Pozdrav sa Star Princess-a  (Read 5205 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline pcmac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 74
    • View Profile
Pozdrav sa Star Princess-a
« on: 14/November/2010 »

Evo i ja konacno uhvatio vremena da se javim svima.
Na Star Princess-u sam od 23.9. za one koji ne znaju radim kao buffet steward :)
Cim sam dosao upao sam u bell box (room service). Mogu reci da mi je upala sekira u med.
Od pocetka ugovora sam na mediteranu (grcka, italija, turska, hrvatska, egipat), u decembru idemo za juznu ameriku :(
Radim nocnu smenu, od 9 do 9 sa sat vremena pauze.
Sada sam po stazu najstariji u nocnoj (stariji i od supervisor-a) :) pa svima komandujem i sve ih ucim :)
Sto se tice posla, nista nije fizicki tesko, non stop se radi, ali je sef extra tako da nema napetosti.
Juce smo na Krfu zajedno pili u kaficu  :uzdravlje:
Inace, u bell boxu su srbi i makedonci u vecini  :run: a i na brodu ima jako puno nasih, ma ne moze nigde bez nas  :yahoo:
E sad malo o poslu buffet stewarda...radi se sve i svasta, zavisi gde upadnes. Radi se na horisont cortu, u crew messu, officer messu, u dinningu i bell boxu. Najmanja plata je u officer, crew messu i horisont cortu, zatim ide bell box, pa na kraju dinning, ali zavisi u koji se upadne. Tipsa ima samo u jednom dinningu (jako dobar baksis, ali sve zavisi od kruza do kruza, u ostala dva je jako slab, skoro nikakav), zatim u bell boxu isto ima tipsa, ali isto zavisi od kruza do kruza, ali najvise od sopstvenih sposobnosti :D U ostalim delovima nema baksisa.
Uglavnom ko dodje prvi ugovor kao buffet ide ili na horisont ili u crew i officer mess, u dinning i bell box je jako tesko upasti, ako ne i nemoguce. Ja sam na srecu imao vezu pa sam upao na preporuku, sve zahvaljujuci nasoj Anchi sa foruma, i jedan veliki  :-* za nju sto me je ubacila. Ako se pokazes posle 2-3 meseca ides ili u bell box ili u dinning. Najbolja plata je u dinningu ali zato odose ledja tamo, zamislite kako je nositi tacnu sa 10-12 punih tanjira i stajati u mestu i cekati waiter-a dok sluzi goste.
Zato je meni u bell boxu uzivancija  ;) jos pogotovo sto radim nocnu, svaki dan mogu izaci i biti koliko hocu napolju.
A koristim za to svaku priliku.
I jos nesto, ono sto vam pricaju po agencijama za ovaj posao je samo mali deo od onoga sto vas ocekuje.

Eto toliko od mene za sada...cim uhvatim priliku javljam se ponovo...
Jedan veliki pozdrav za sve na forumu, pogotovo za sve one koji su meni pomogli sa informacijama o radu i zivotu na brodu, a zna se sa kim na celu...
Šefe legendo jedna!!!
Najveci pozdrav za tebe, da nije ovog foruma ja nikada ne bih dobio ovu priliku!!!

E sad ja nastavljam da pijem kaficu i da uzivam u pogledu na more  :run:
Pozdrav iz Katakolona u Grckoj...i mirno more svima  :plovim:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pozdrav sa Star Princess-a
« Reply #1 on: 14/November/2010 »
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline pcmac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 74
    • View Profile
Re: Pozdrav sa Star Princess-a
« Reply #2 on: 14/November/2010 »
+U+
Ja moju jos uvek pijuckam +U+
Moram malo i da uzivam ;)

Offline suhimilek

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Pozdrav sa Star Princess-a
« Reply #3 on: 21/December/2010 »


ja sam dobio danas buffet stew pa tek tba da idem na intervju ali voleo bi room service..ne znam kako da ga dobijem:(

Offline pobunjeni

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 78
    • View Profile
Re: Pozdrav sa Star Princess-a
« Reply #4 on: 14/January/2011 »
Jel jos uvek neko na Staru, ja bih trebao sledeci ugovor da idem tamo, ali sam cuo da su jako slabe pare, pa ako neko ima informaciju iz prve ruke, 12 day cruise BFST 400+ ili manje?

Offline Anccica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Pozdrav sa Star Princess-a
« Reply #5 on: 16/March/2011 »
Pozz i za tebe pcmac ,nisi mi okaljao obraz u bbx :yeah: ,svaka cast samo tako nastavi ,bices ti night supervizor jednog dana  :D!!
A sto se parica na Staru tice,trebale bi da budu bolje od 24.marta,od tada je brod na Karibima...A posle ide na Mediteran krajem maja tako da bi trebalo da bude  dobro i tamo jer je sezona ,min. oko 1300$ mesecno...Bar je za mene to ok,jer bolje nisam videla :),a Star je opustencija...

Offline tikica983

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Pozdrav sa Star Princess-a
« Reply #6 on: 18/March/2011 »
Bas je lepo cuti da neko radi i uziva ! Mirno more...i javite se opet !

Offline Anccica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Pozdrav sa Star Princess-a
« Reply #7 on: 19/March/2011 »
Hvala .
Inace ,dosta toga zavisi i od pogleda na stvar,pripremis se da stisnes zube, rintas i zaradis parice,da taj rad moras da prihvatis kakav god da bude i odmah si opusteniji.Tako niko ne moze da te iznervira kad ti da neki glup posao da radis, jer tebi je to sve ok+kad vide da ti nista nije tesko manje se trude da te smaraju ,ostave te na miru i uzivas :D.