Author Topic: JA sam konkurisao za utility  (Read 5472 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline DraganHDI

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
JA sam konkurisao za utility
« on: 10/December/2010 »
Pozdrav svima sa foruma , interesuje me za koje ste pozicije konkurisali . JA sam konkurisao za utility , pa me interesuje ima li jos nekog ko se prijavio za tu poziciju !

Offline RAS KASS

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Re: JA sam konkurisao za utility
« Reply #1 on: 10/December/2010 »
I ja sam za utility.
Nemam iskustva na brodu,pa pretpostavljam da je utility nesto sto bih mogao da dobijem bez iskustva.

Offline DraganHDI

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: JA sam konkurisao za utility
« Reply #2 on: 10/December/2010 »
Videcemo ako prodjemo intervju na Engleskom ! Pozdrav !

Offline Costarico

  • Registered
  • *
  • Posts: 179
    • View Profile
Re: JA sam konkurisao za utility
« Reply #3 on: 10/December/2010 »
Ja sam htio za Cabin steward, jer imam iskustva na recepciji i kao room steward, ali mi je Damir rekao da Uniworld prima samo žene za poziciju cab stew..Onda mi je predložio Recepciju i Night Auditor, međutim ja sam skontao da i ako prođem intervju za jednu od ove dvije pozicije, skontao sam da na brodu radi po jedan recepcioner i jedan Night auditor, a pošto oni imaju nekih 10-ak brodova, skontao sam da postoji velika mogućnost da ne počnem raditi.. Tako da ću i ja najvjerovatnije za Utility, pa onda ganjati te veće pozicije kad dođem na brod, jer mislim da je veoma lako napredovati na riječnim brodovima!


Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: JA sam konkurisao za utility
« Reply #4 on: 15/December/2010 »
Ganjaj veču poziciju,je utility je najlakše dobiti,jer je najteži i najprljavi posao,ali ja bi ti preporučio da probaš s nightwatchem pošto imaš iskustva na recepciji,bolja plača lakši posao,jedini za***** je što nemožeš s ekipom nikad van,ak ti to ne smeta,probaj s tim!!
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline Costarico

  • Registered
  • *
  • Posts: 179
    • View Profile
Re: JA sam konkurisao za utility
« Reply #5 on: 15/December/2010 »
To si mi već jednom preporučio i znam da bih se snašao na toj poziciji, jer sam tri godine radio kao recepcioner, a pola od toga sam imao noćne smijene! Po mom mišljenu to je jedna od najlakših pozicija, pored pozicije masera, jer nema nekih pretjeranih obaveza, al' vodio sam se nekom drugom logikom! Na primjer skontao sam da na svakom brodu radi po jedan Night Watch, a Uniworld ima nekih 10-ak brodova koji plove evropskim rijekama, a to ga dođe 10 ljudi za tu poziciju..pa sam skontao da i ako prođem intervju, mislim da postoje male šanse da me zaposle, jer vjerujem da neću biti jedini kandidat, a isto tako vjerujem da će mnogi iz prošle sezone nastaviti sa radom u narednoj sezoni kao Night Watch! A kao Utility ima šansu da me odem na brod jer ih više treba, pa bih sa te pozicije pokušao da se "probijem" na neko bolje mjesto na brodu..mislim da tako imam puno više šanse! Čak sam tražio od Damira Cabin stew, al' mi je rekao da na tu poziciju primaju samo žene..što mi je bilo čudno malo, jer sam od nekih ljudi koji rade za Uniworld da na toj kompaniji na poziciji Cabin stew radi puno muškaraca, a naročito kao Laundry stew?

Tebi hvala Ledeni puno na info...stvarno si prenio atmosferu sa broda, kao da sam i radio na njemu :)

Hoćeš ti nastaviti sa narednom sezonom?


Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: JA sam konkurisao za utility
« Reply #6 on: 15/December/2010 »
Naravno,ali ne vjerujem kao utility,obečali su mi dati cab.stew,sad čekam ugovor da vidim što če biti.
što se tiče dal češ upasti kao nightwatch,hmm
Evo ovak ja ču ti reći da znam trojicu nightwatcha koji neče više radiit iduču sezonu
i k tome novi brod izlazi,ti sad odluči
Utility,ekstremno teška pozicija,ovisno o brodu i ex.chefa,ako naletiš na budalu izludit češ...
Ja sam ju radio 7 mj.i nikad ni približno nisam tako teško radio kao tu,a vjeruj mi radio sam jako teških poslova,
Usporedio bi ju sa bauštelom,ali svakodnevnom!!
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline Costarico

  • Registered
  • *
  • Posts: 179
    • View Profile
Re: JA sam konkurisao za utility
« Reply #7 on: 15/December/2010 »
Damir mi je to predlagao, al' rekao je da ćemo popričati još kad dođem! Ma neće meni biti teško raditi ni fizikaliju, 2 godine za vrijeme studija sam radio u proizvodnji stočne hrane :) i dnevno preko ruka prebacivao i do 25 tona naravno u vrećama od po 25 i 50 kg :) a i gazde su bile kao iz meksičkih serija, pored rada u proizvodnji radiš i druge poslove oko kuće.. sve se radilo kao u serijama, samo što nisam kresao gazdaricu :)
Taj Night Watch je odlična pozicija..još mi se više dopada sad kada si mi rekao da se otvaraju četiri nove pozicije..

Čak mi je i Anieb rekla da puno ljudi nije dobilo ugovore za narednu sezonu, a i da ih je puno odustalo..tako da u cijeloj toj priči svi iimamo šansu! Kontaktirao sam i par agencija iz EU koje rade intervjue za Uniworld, al' nisu sigurni da će ih raditi više..zbog čega ne znam, al' su rekli da će javiti ukoliko bude nekih vijesti, a i da pratim njihove stranice!

Ja se nadam da ćeš dobiti tu poziciju..