Author Topic: BLA, BLA, BLA,...  (Read 413501 times)

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Offline Carnival

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: BLA, BLA, BLA,...
« Reply #1005 on: 11/March/2009 »
Naravno da je otkantao, da.... nije na balkanu... covjek nema kad da se javi od obaveza...

Offline fortuna

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
Re: BLA, BLA, BLA,...
« Reply #1006 on: 11/March/2009 »
Naravno da je otkantao, da.... nije na balkanu... covjek nema kad da se javi od obaveza...

 :yahoo: slatke obaveze  :-))))'  sharky  :-*
...evoluirati ili umrijeti...

Offline Carnival

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: BLA, BLA, BLA,...
« Reply #1007 on: 11/March/2009 »
:yahoo: slatke obaveze  :-))))'  sharky  :-*

cini mi se da je sekcija za spam i za  :hekla: na drugom mjestu... ovde pricamo o malo ozbiljnijim stvarima  :rtfm:  :run:  :yahoo: oT oT oT oT

Offline tbf

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Šaka suza, vri?a smija ?a je život vengo fantazija
    • View Profile
Re: BLA, BLA, BLA,...
« Reply #1008 on: 11/March/2009 »
tbf ti ces jos nas friske docekat jadna  :hekla:,,, pa cemo svi zajedno gore!!! :plovim:

hahaha,a pa naravno,valjda to tako nekako i ide,bice su tek isli i oni od ko zna kad :rofl: :rofl:,ma otislo je ko zna koliko svita,ja mislin priko 50-tak,ma ne zelin se nervirat oko toga,evo sad je 4.mj da cekamo,ja i jos dosta ljudi,ja ih znan 10-tak, b00/...a nece ljudi s broda,lipo in valjda,a kad se ja ukrcan necu ni jaaaa bwahahahaha b00/ :uzdravlje:
ma meni je smisno sta su mi rekli kao kompaniju(hal),mislim i drugima su rekli,pa ako znaju kompaniju onda 99% znaju i kad su smjene na tim brodovima,e sad kojim sistemom i koga oni krcaju pitaj Boga.... oT oT....
tralaallala lal lalal la....... :-))))' :hekla:
pozdrav :uzdravlje:

Offline Carnival

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: BLA, BLA, BLA,...
« Reply #1009 on: 11/March/2009 »
hahaha,a pa naravno,valjda to tako nekako i ide,bice su tek isli i oni od ko zna kad :rofl: :rofl:,ma otislo je ko zna koliko svita,ja mislin priko 50-tak,ma ne zelin se nervirat oko toga,evo sad je 4.mj da cekamo,ja i jos dosta ljudi,ja ih znan 10-tak, b00/...a nece ljudi s broda,lipo in valjda,a kad se ja ukrcan necu ni jaaaa bwahahahaha b00/ :uzdravlje:
ma meni je smisno sta su mi rekli kao kompaniju(hal),mislim i drugima su rekli,pa ako znaju kompaniju onda 99% znaju i kad su smjene na tim brodovima,e sad kojim sistemom i koga oni krcaju pitaj Boga.... oT oT....
tralaallala lal lalal la....... :-))))' :hekla:
pozdrav :uzdravlje:

evo da i ja malo tebi nesto napisem.... to sam vec danas htjeo uraditi ali mi se nije dalo... prvo, draga, nisi kompetentna da ljudima kazes da su bolesni umovi kad su u pitanju filipinosi i indonezani! zelim ti da ubrzo odes na brod i otkrijes puku istinu  :rofl: nisi bila na brodu tako da nikome ne mozes reci nista... kako neko rece da su oni ovakvi ili onakvi-vjeruj da i oni misle isto o nama. ja sam imao problema sa njima, ooooo itekakvih problema...velikih... to je bila prva stvar
druga stvar... to sto ti znas kompaniju nista ti ne znaci... jer cak ni ljudi na brodu ne znaju "tacan" sign off i sign on sve do 1 dan prije embarkationa/debarkationa... Cisti primjer. Licno sam cekao vise od 8 punih mjeseci da odem na brod...  pa se proracunaj koliko ti cekas...
treca stvar... pise da ides na hal (koja spada takodje pod Carnival Corporation), ako je istina, koliko sam saznao od ostalih crew membera sa brodova od hal-a, sa kojima smo se sretali u lukama a koji rade u shopovima da je lova katastrofalna... jedan los andjeleski kruzer (LA su poznati po dobrim kruzevima za lovu) iz Holland America Line - Oosterdam, ogroman brod, na njemu ljudi u gift shopu uzimaju samo po 250 $ na 7 dana, sto je 1000 na mjesec...  b00/

Offline tmia

  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Re: BLA, BLA, BLA,...
« Reply #1010 on: 11/March/2009 »
evo da i ja malo tebi nesto napisem.... to sam vec danas htjeo uraditi ali mi se nije dalo... prvo, draga, nisi kompetentna da ljudima kazes da su bolesni umovi kad su u pitanju filipinosi i indonezani! zelim ti da ubrzo odes na brod i otkrijes puku istinu  :rofl: nisi bila na brodu tako da nikome ne mozes reci nista... kako neko rece da su oni ovakvi ili onakvi-vjeruj da i oni misle isto o nama. ja sam imao problema sa njima, ooooo itekakvih problema...velikih... to je bila prva stvar
druga stvar... to sto ti znas kompaniju nista ti ne znaci... jer cak ni ljudi na brodu ne znaju "tacan" sign off i sign on sve do 1 dan prije embarkationa/debarkationa... Cisti primjer. Licno sam cekao vise od 8 punih mjeseci da odem na brod...  pa se proracunaj koliko ti cekas...
treca stvar... pise da ides na hal (koja spada takodje pod Carnival Corporation), ako je istina, koliko sam saznao od ostalih crew membera sa brodova od hal-a, sa kojima smo se sretali u lukama a koji rade u shopovima da je lova katastrofalna... jedan los andjeleski kruzer (LA su poznati po dobrim kruzevima za lovu) iz Holland America Line - Oosterdam, ogroman brod, na njemu ljudi u gift shopu uzimaju samo po 250 $ na 7 dana, sto je 1000 na mjesec...  b00/

Evo ovako....
Kao prvo ne treba pricati stvari samo sa svoje tacke gledista,vec itekao sire jel ljudi imaju razlicita iskustva!
Nije isto konkurisati za restoran ili bar gde je obrt mozda sto ljudi na jednom brodu,i u shopu gde je petnaestak ljudi...
Normalno da se u drugom slucaju duze ceka,ali ni to nije merodavno..
U proseku se ceka do 6 meseci,kazem prosek..a ti sa 8 probi limit(nije valjda restoran...alaaaa)
Znam ljude koji su otisli za mesec,tri,cak i dvadestak dana i ako malo bolje iscitas postove ljudi koji taj posao vec rade videces da pravila nema..
Sto se kompanija tice,koja je bolja koja gora...i to zavisi....neko je nezadovoljan Carnivalom,neko HAL..al ne mozemo ni svi na Crystal zar ne?
Bitno je da se odradi prvi ugovor,kako god a posle je sve lakse...Covek se vrati za 6 ili 8 meseci bogatiji bar za neko iskustvo!
Hocu da kazem sve je relativno,menja se......i cemu polemika bez potrebe!!! oT :pop1:
tmia

Offline Carnival

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: BLA, BLA, BLA,...
« Reply #1011 on: 11/March/2009 »
Evo ovako....
Kao prvo ne treba pricati stvari samo sa svoje tacke gledista,vec itekao sire jel ljudi imaju razlicita iskustva!
Nije isto konkurisati za restoran ili bar gde je obrt mozda sto ljudi na jednom brodu,i u shopu gde je petnaestak ljudi...
Normalno da se u drugom slucaju duze ceka,ali ni to nije merodavno..
U proseku se ceka do 6 meseci,kazem prosek..a ti sa 8 probi limit(nije valjda restoran...alaaaa)
Znam ljude koji su otisli za mesec,tri,cak i dvadestak dana i ako malo bolje iscitas postove ljudi koji taj posao vec rade videces da pravila nema..
Sto se kompanija tice,koja je bolja koja gora...i to zavisi....neko je nezadovoljan Carnivalom,neko HAL..al ne mozemo ni svi na Crystal zar ne?
Bitno je da se odradi prvi ugovor,kako god a posle je sve lakse...Covek se vrati za 6 ili 8 meseci bogatiji bar za neko iskustvo!
Hocu da kazem sve je relativno,menja se......i cemu polemika bez potrebe!!! oT :pop1:

"Hocu da kazem sve je relativno,menja se......i cemu polemika bez potrebe!!!"
Kao sto si ti komentarisao moje misljenje, tako sam i ja necije... ko polemise?? i ne sjecam se da sam pokusavao da kazem da te stvari nisu relativne...
ok... Sve sto sam rekao... nisam rekao da MORA biti mjerodavno jer, ako nisi primijetio da sam samo iznosio iskustvo. Ja sam cekao 8 mjeseci, da, ali se ne sjecam da sam rekao da se ne moze otici i prije.. a ti iz neba pa u rebra kao da sam ja rekao da trebam min. 8 mjeseci da se od... daj molim te... i da.... restoran.. naravno... sta si ti mozda odmah bio 3 oficir za elektroniku...

Offline tbf

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Šaka suza, vri?a smija ?a je život vengo fantazija
    • View Profile
Re: BLA, BLA, BLA,...
« Reply #1012 on: 12/March/2009 »
 no;;;...........zijeev........ :D

Offline tmia

  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Re: BLA, BLA, BLA,...
« Reply #1013 on: 12/March/2009 »
.... I tako....bla bla bla.... :sprda: :sprda: :sprda:
tmia

Offline Ves

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: BLA, BLA, BLA,...
« Reply #1014 on: 17/March/2009 »
Jel zna neko da mi kaze da li ja mogu da odem i radim kao frizer bez stainer obuke u londonu?? Imam zavrsenu srednju frizersku i vec 6 godina radim taj posao, ali neprijavljena!      Unapred zahvalna! -()-

Online Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: BLA, BLA, BLA,...
« Reply #1015 on: 17/March/2009 »
naravno da mozes,ima dosta nasih frizerki po brodovima  ::yes::

mozes se javiti invermore shipping,oni rade spa za steiner i ja vjerujem da ti mogu pomoci
When it comes to money, nobody can be trusted !

Online Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: BLA, BLA, BLA,...
« Reply #1016 on: 19/March/2009 »
A koliko dugo traju ti "treninzi" i šta je to uopće????

to nije nista,to je nesto glupo od strane princess cruise kompanije,ja ne znam ko je to izmislio i napravio..ali su oni jedini koji to rade.
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline igorNS

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Emerald Waterways
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Ex Hotel Manager, now Cruise Director
Re: BLA, BLA, BLA,...
« Reply #1017 on: 19/March/2009 »
A koliko dugo traju ti "treninzi" i šta je to uopće????

ma nista posebno. u fazonu drze ti par dana pred glavni intervju trening na kome te upoznaju sa kompanijom, njihovom politikom, opisuju ti pozicije i sta ce ti biti duznost... jer na kraju tiih par dana treninga imas neki test iz svega toga sto si slusao tih par dana.. mozda je malo glupo, al sta ces..
Sto se mora...nije tesko!!!

Offline fortuna

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
Re: BLA, BLA, BLA,...
« Reply #1018 on: 19/March/2009 »
ma nista posebno. u fazonu drze ti par dana pred glavni intervju trening na kome te upoznaju sa kompanijom, njihovom politikom, opisuju ti pozicije i sta ce ti biti duznost... jer na kraju tiih par dana treninga imas neki test iz svega toga sto si slusao tih par dana.. mozda je malo glupo, al sta ces..
Dobra ideja  ::yes:: ali kontam totalno nepotrebno... :rtfm: pa cemu postoji college i razne obuke na brodu... ako vec konkuriras za neki posao najnormalnija je stvar da ces
se pripremit, raspitat, potrudit ostavit dojam,,, ::yes::  mislim da u ta tri dana postanes jos zbunjeniji od silnih informacija... neka me netko ispravi ako grijesim....
...evoluirati ili umrijeti...

Offline Djops

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: BLA, BLA, BLA,...
« Reply #1019 on: 19/March/2009 »
Jer ima Collage i za Assistant Cabin Steward?  ""]]