Author Topic: Par pitanja o intervjuima  (Read 1678 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline krofna

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Par pitanja o intervjuima
« on: 11/August/2013 »
Cao svima. Ja sam malo nervozna pred intervju, pa sam htjela da vas pitam par pitanja.
1. Sto se tice oblacenja kako ste vi dolazili? Vec obuceni u "poslovnu/formalnu kombinaciju" ili ste se negdje presvlacili? (Ovo pitam jer ja trebam da putujem na intervju par sati.)
2. Da li se nekome mozda desilo da dodje na zakazani intervju i da mu u agenciji kazu da je intervju otkazan i pomjeren za neki drugi dan?
3. Kakva je atmosfera na tim intervjuima? Kakvi su ljudi? Je li ono "svako za sebe" ili ima komunikacije? :D
4. Da li osim standardnih papira, treba donositi jos nesto od dokumenata? (Ovo pitam jer su meni iz agencije "na vrat-na nos" dali neke informacije, pa sam htjela da provjerim sa vama.)
5. Prijateljica i ja smo dobile mail o datumu odrzavanja intervjua, ali sa razlicitiom satnicom (ona je pola sata prije mene). Da li se prave neki rasporedi kad ce ko na razgovor i koliko se pridrzavaju toga? S obzirom da sam citala ovdje na forumu da su ljudi znali bas da se nacekaju :)
Eto, mislim da bi to bilo to za sad :) Hvala unaprijed i izvinite ako se pitanja mozda ponavljaju i ako ste ih culi vec 100 puta :D

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Re: Par pitanja o intervjuima
« Reply #1 on: 11/August/2013 »
1. Ako je finalni intervju u pitanju onda moras biti formalno obucena (strogo poslovno). Da li ces putovati tako ili se negde presvlaciti to je tvoj izbor. Kada sam ja imao finalni bilo je par devojaka koje su se presvlacile u toaletu tako da mozes poneti neku opusteniju varijantu za pre i posle intervjua.

2. Mislim da je ovo malo verovatno jer agencija uvek ima prva informaciju o terminima odrzavanja intervjua. Dakle, ako ima nekih pomeranja termina siguran sam da bi ti agencija javila na vreme.

3. Svi su sami za sebe na intervjuu. Prijateljska atmosfera je i medjusobno komuniciraju svi kandidati ali kada dodje momenat razgovora onda si sama za sebe i nema ti ko pomoci. Razgovor medju kandidatima je najnormalniji jer se razmenjuju iskustva, informacije a i na neki nacin se smanjuje trema.

4. Ono sto ti agencija kaze da poneses to i ponesi. Vecinu tih papira si ranije vec dostavila agenciji tako da ne brini po tom pitanju.

5. Ti moras doci tacno kada ti je receno. Samo kasnjenje moze biti izazvano vecim brojem kandidata, kasnjenjem regrutera...moj finalni je recimo kasnio sat ipo tako da nemoj da te to brine. Kandidati su podeljeni po grupama tipa restoran, kuhinja, hotel, fotografi...u principu agencija u dogovoru sa regruterima odlucuje redosled.

Eto, par brzih informacija od mene. Srecno!!!
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline krofna

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Par pitanja o intervjuima
« Reply #2 on: 11/August/2013 »
Jaoo bas ti hvala :D Intervju mi je sutra pa su mi trebali neki brzi odgovori, a ja sam se kasno sjetila da pitam oT Hvala jos jednooom :D

Offline mlw

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 206
  • I am what I am.
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: CMV, Ex MSC, Ex Princess
  • Recruitment Agency: Internet, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Seller
Re: Par pitanja o intervjuima
« Reply #3 on: 12/August/2013 »
Sve sto je mali remorker rekao apsolutno stoji i tako je. A kasnjenja se desavaju, meni je bilo zakazano u 11, stigao na red u 4. A bilo je ljudi kojima je bilo zakazano recimo u 2 i u 2 su usli, posto su regruteri mesali dosta grupe.