Author Topic: zelio bi par strucnih misljenja  (Read 1744 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline s1ck

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
zelio bi par strucnih misljenja
« on: 11/December/2013 »
Da ne otvaram novu temu, iako ima vjerovatno vecina odgovora samo ih treba iskupiti i sastaviti u cijelinu, zelio bi samo par strucnih misljenja oko apliciranja za rad na brodu.

imam 27 god.


moje radno iskustvo...
kao i vecina nakon sto sam upisao fax, poceo sam raditi kao sanker cisto radi dzeparca, onda je sve to preslo u naviku kao i inace nastavio sam kao konobar,
i to se oduzilo na 4-5 godina, radio sam u par poznatih kafica u Sarajevu, u restoranu nikad nisam.
moj engleski pfffff.... pa sta ja znam, ne znam zaista kakvi su kriteriji, a ja od zavrsetka skole i ne praktikujem a smatram da znam dovoljno.
U zadnjih par godina radio sam razne poslove, u maloprodaji, veleprodaji, kao komercijalista i slicno i trenutno sam zaposlen, medjutim uvjerivsi se da u Bosni nema hajra bez lopovluka rado bi isao na brod.

E sad me interesuje koji su prvi koraci, ne bjezim od bilo kojeg posla, mada koliko vidim najvece sanse za prolazak su ako konkurises za konobara u restoranu.
Htio bi nesto solidno, po mogucnosti da nije dno dna(npr. citao sam kao na carnivalu ko bude radio kao waiter assistant donji je...) ali eto da je pristojno i kakve su sanse.

Izvinjavam se na dugom textu,
nadam se konstruktivnim i korisnim odgovorima.

Lijep pozdrav
 
 
 

Offline infidel

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: zelio bi par strucnih misljenja
« Reply #1 on: 12/December/2013 »
po mogucnosti da nije dno dna(npr. citao sam kao na carnivalu ko bude radio kao waiter assistant donji je...) ali eto da je pristojno i kakve su sanse.


Ne bih se slozio sa tim da je Assistant Waiter dno dna, s obzirom na mogucnost zarade i unapredjenja.  :neceici:
Cinjenica je da pozicija Assistant Waitera nikome ne moze pobjeci, i intervju za tu poziciju izgleda 'ridiculous'
Ako zelis poziciju koja je na ljestvici visa (pogodnija, bolja zarada) od Restaurant Assist Waitera, ja bih ti predlozio Bar Waiter -()- iako zahtjeva bolje poznavanje jezika, kao i znanje o koktelima, razni asortiman vina.. itd.

Sretno  :wave:

Offline s1ck

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: zelio bi par strucnih misljenja
« Reply #2 on: 13/December/2013 »
Ne bih se slozio sa tim da je Assistant Waiter dno dna, s obzirom na mogucnost zarade i unapredjenja.  :neceici:
Cinjenica je da pozicija Assistant Waitera nikome ne moze pobjeci, i intervju za tu poziciju izgleda 'ridiculous'
Ako zelis poziciju koja je na ljestvici visa (pogodnija, bolja zarada) od Restaurant Assist Waitera, ja bih ti predlozio Bar Waiter -()- iako zahtjeva bolje poznavanje jezika, kao i znanje o koktelima, razni asortiman vina.. itd.

Sretno  :wave:

vise sam mislio na waiter assistanta iskljucivo na carnivalu.

znaci da apliciram na tu poziciju?
da idem preko koje agencije i sl?