Author Topic: Da li mogu raditi na brodu ako sam u postupku stjecanja drzavljanstva?  (Read 1604 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline DeviousMind

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 245
  • Sir a medical condition prevents me from shaving.
    • View Profile
Znaci radio sam na brodu znaju me dosta ovda ljudi nasih  :google!:
uglavnom ne radim vec godinu i pol , zadnji put sam otisao kao na emergency i nisam se vracao vise... do sad... naime nasao sam posao i sve je bilo super ali sada su mi se rezije udvostrucile i je*iga nema se para dovoljno...
Bosanac sam ali zadnju godinu i pol zivim u Hrvatskoj na privremenoj vizi koju obnavljam godisnje... Poceo sam ponovo razmisljati o odlasku pa me zanima da li neko zna da li ja to uopste mogu , zbog papira da li mi to dopusta zakon jer znam da zbog te vize ne smijem biti van zemlje duze od 3 mjeseca godisnje, ali mora biti nekih zakona ono nesto je*emu jer je situacija uzasna i porodice se raspadaju j***te zbog neimastine ccc
Private the Penguin: Skipper. Shouldn't we tell them that the boat is out of gas?
Skipper the Penguin: Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave.

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
 Tvoja pozicija je bila veoma dobra! Ne znam zasto si je ispustio iz ruku. Dobra plata, solidno slobodno radno vrijeme....

Za taj zakon raspitaj se u ustanovi koja se bavi time. Objasnis im da zelis taditi na brodu i da ces biti odsutan 6-8 mjeseci godisnje.  
Tako ces biti najsigurniji, znat ces sta mozes a sta ne!