Author Topic: na koji nacin dobijas novac od foruma i za sta tacno?  (Read 1862 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Borisko

  • Registered
  • *
  • Posts: 66
  • Drink up me hearties !
    • View Profile
Sefe, jel moze neko krace objasnjenje, na koji nacin dobijas novac od foruma i za sta tacno? Osim reklama...  :hmm:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
na koji nacin dobijas novac od foruma i za sta tacno?
« Reply #1 on: 13/September/2012 »
Sefe, jel moze neko krace objasnjenje, na koji nacin dobijas novac od foruma i za sta tacno? Osim reklama...  :hmm:

Na koji način? Pa od reklama. Kada skupiš 2.500 posjetitelja na dan, možeš birati kojoj ćeš mreži dozvoliti reklamiranje i na koji način.
Google, Amazon, Clickbank, Affiliate, Direct Advertizing, Chitika, ...
To je kao da imaš trgovinu u koju uđe 2.500 ljudi dnevno.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Borisko

  • Registered
  • *
  • Posts: 66
  • Drink up me hearties !
    • View Profile
Re: na koji nacin dobijas novac od foruma i za sta tacno?
« Reply #2 on: 13/September/2012 »
Hm, ok onda... mislio sam da ima jos nesto sem reklamiranja, no sad mi je jasnije da nema.
Pokretanje ovog foruma je stvarno bila sjajna ideja, samo mi nije jasno kako se niko ranije nije setio ove teme na nasim prostorima.
Good job  ;D

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: na koji nacin dobijas novac od foruma i za sta tacno?
« Reply #3 on: 13/September/2012 »
... samo mi nije jasno kako se niko ranije nije setio ove teme na nasim prostorima.

Eto ne znam ... valjda ljudi ne vjeruju u moć interneta.
U principu je vrlo jednostavno. Odabereš grupaciju ljudi koje zanima ista stvar, pretražiš Google da vidiš kakva je konkurencija, i ako je slaba/nepostojeća - lagano gradi stranicu po stranicu.
Nailazio sam na stranice koje su počele npr. recenzijom jednog jedinog mobitela, da bi na kraju završile jače od tog brand-a, tj. bolje se pozicionirale od njega.
Jer, npr. Nokia ne može napraviti web stranicu baš svakog svog proizvoda, i ako netko uloži vremena i napravi forum o baš tom proizvodu, bit će u rezultatima ispred Nokie.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Borisko

  • Registered
  • *
  • Posts: 66
  • Drink up me hearties !
    • View Profile
Re: na koji nacin dobijas novac od foruma i za sta tacno?
« Reply #4 on: 13/September/2012 »
Da, da, citao sam vec o tome, tzv mikro nishama, tacka interesovanja odredjenog broja ljudi za koju je mala ili nikakva postojeca konkurancija. Inace, ranije kad sam istrazivao o ovim temama, nasao sam na blogu Istoka Pavlovica mnostvo korisnih, a besplatnih tipova uopsteno o svemu vezanom za internet, sajtove, prodaju, reklame itd. Vredi pogledati. :hmm: