Author Topic: Da li se rade testovi na kondilome?  (Read 8206 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline jeki84

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Da li se rade testovi na kondilome?
« on: 01/December/2012 »
Ćao, društvo! Imam i ja jedno pitanje. Da li se rade testovi na kondilome? Imala sam ih pre godinu i po, ali sad kad sam bila kod ginekologa rekao je da je sve u redu. Radila sam i papa test, briseve, i sve je u najboljem redu. :-) Samo me brine da li rade testove na prisustvo Humano papiloma virusa.  :-(

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Da li se rade testovi na kondilome?
« Reply #1 on: 01/December/2012 »
Mislim da ne... Nisam nigdje vidio na papirima od lijecnickog - medutim, mozda je za cure drugacije
Once a sailor, always a sailor.

Offline McDarda

  • Registered
  • *
  • Posts: 46
  • hattrick
    • View Profile
Re: Da li se rade testovi na kondilome?
« Reply #2 on: 01/December/2012 »
Mislim da ne... Nisam nigdje vidio na papirima od lijecnickog - medutim, mozda je za cure drugacije

Čudno da ti nemaš to na medicalu  :haha: :haha:  oT sala Cunard man, sad sam naj***  :hehe:

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Da li se rade testovi na kondilome?
« Reply #3 on: 01/December/2012 »
Čudno da ti nemaš to na medicalu  oT sala Cunard man, sad sam naj*** 

 :rofl: nemam na medicalu ali imam na....  :banana: ipak, potplatio sam doktora  +U+
Once a sailor, always a sailor.

Offline karlak

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Re: Da li se rade testovi na kondilome?
« Reply #4 on: 01/December/2012 »
Ćao, društvo! Imam i ja jedno pitanje. Da li se rade testovi na kondilome? Imala sam ih pre godinu i po, ali sad kad sam bila kod ginekologa rekao je da je sve u redu. Radila sam i papa test, briseve, i sve je u najboljem redu. :-) Samo me brine da li rade testove na prisustvo Humano papiloma virusa.  :-(

 Ako te to brine, najbolje provjeri s ovlaštenim liječnikom. Još čekam medical, al sam se raspitala za ginekološki pregled, jer sam željela to napraviti kod svog doktora i rekoše mi, dovoljan je čisti papa test, pregled možeš obaviti kod svog ginekologa i dostaviti nalaz ovom ovlaštenom (cure kažu da može biti najviše 2 tjedna star). Ostale testove nitko nije spominjao  ???
I used to lie in bed in my flat and imagine what would happen if there was a zombie attack.

Offline jeki84

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: Da li se rade testovi na kondilome?
« Reply #5 on: 02/December/2012 »
Ako te to brine, najbolje provjeri s ovlaštenim liječnikom. Još čekam medical, al sam se raspitala za ginekološki pregled, jer sam željela to napraviti kod svog doktora i rekoše mi, dovoljan je čisti papa test, pregled možeš obaviti kod svog ginekologa i dostaviti nalaz ovom ovlaštenom (cure kažu da može biti najviše 2 tjedna star). Ostale testove nitko nije spominjao  ???

Pre mesec i po sam bila na redovnoj kontroli kod ginekologa, koja je podrazumevala pregled, papa test, briseve, i testovi su dobri. Nema nikakvih problema. Kada sam pitala ginekologa da radi i kolposkopiju radi provere da li imam kondilome, rekao je da nema potrebe jer nema nista. Malo mi je glupo da tako ogranicavaju sa papa testom na dve nedelje, jer on važi godinu dana, tj. radi se jednom godišnje ako je sve u redu - što je kod mene slučaj.

Offline Ishmerish

  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Re: Da li se rade testovi na kondilome?
« Reply #6 on: 03/December/2012 »
Just chill

Ako nemas polnih prenosivih bolesti ili nisi zakcila sedmicu na "loto-u", ne opetrecuj se bez veze.

Realno boli njih briga da li ti imas i sta?, vec mi nesrece ne mozemo da se obuzdamo na brodu a gumu ne volimo bas no;;;, pa better safe than sorry, rade testove cisto da sebe osiguraju, posto te primaju u tip top stanju i daju ti medicinsko osiguranje.
`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost, doduse za prvu nisam siguran`

Offline jimmy

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: Da li se rade testovi na kondilome?
« Reply #7 on: 03/December/2012 »
Just chill

Ako nemas polnih prenosivih bolesti ili nisi zakcila sedmicu na "loto-u", ne opetrecuj se bez veze.


pa od hpv-a ima kondilome

Offline karlak

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Re: Da li se rade testovi na kondilome?
« Reply #8 on: 03/December/2012 »
uf, koja rasprava. Ugl, kondilomi su niskorizičan HPV i ako nema simptoma nakon godinu -dvije, smatra se da si čist. Dakle, nemaš što brinuti ako je papa čista. Over and out.
I used to lie in bed in my flat and imagine what would happen if there was a zombie attack.

Offline jimmy

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: Da li se rade testovi na kondilome?
« Reply #9 on: 03/December/2012 »
uf, koja rasprava. Ugl, kondilomi su niskorizičan HPV i ako nema simptoma nakon godinu -dvije, smatra se da si čist. Dakle, nemaš što brinuti ako je papa čista. Over and out.

nope, nisi čist.. ako nema kondiloma ne znaći da nema hpv. hpv se ne može u potpunosti izliječiti


Offline karlak

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Re: Da li se rade testovi na kondilome?
« Reply #10 on: 03/December/2012 »
za niskorični se smatra da si ga prebolio ako su ti nalazi uredni. Za visokorizični, to je druga priča. Poanta je da za HPV generalno nema pouzdane dijagnostike, čak ni ta HPV tipizacija nije pouzdana. Muškarce je vrlo teško testirati na HPV. Za žene na ovom forumu je važno samo to da je papa test čist i gotovo. Ovo drugo je tema za intimni kutak il medicinski forum.
I used to lie in bed in my flat and imagine what would happen if there was a zombie attack.

Offline jeki84

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: Da li se rade testovi na kondilome?
« Reply #11 on: 03/December/2012 »
Da pojasnim neke stvari.
 Kondilomi se ne mogu videti golim okom pri obicnom pregledu, osim ako je prosao dosta dug period, 1,2,3 godine. Mene interesuje onaj deo kada vam uzimaju krv, pa proverevaju da li ima neke polne prenosive bolesti, da li gledaju i prisustvo HPV virusa u krvi? Ili da postavim pitanje, na koje polno prenosive bolesti vas testiraju? HPV nije nista u poredjenju sa HIV-om ili sifilisom.

Offline karlak

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Re: Da li se rade testovi na kondilome?
« Reply #12 on: 03/December/2012 »
Ovako, HPV se ne testira preko krvi. To je bris koji ti radi ginekolog, baš kao i ona 4 klasična brisa na bakterije, ureaplasme i ostale beštije. S obzirom da je skup i čak ga potpuno neetički ginekolozi odbijaju raditi, jer se ravnaju isključivo prema papi, za medical na brodu ti ga vjerojatno neće nitko tražiti, osim ako ga (kao i bilo što drugo) sama ne spomeneš. Krvni testovi se, pak, rade za ove monstrume od virusa tipa HIV i to ćemo, fala bogu, svi proći, da se ovi opušteniji i veseliji ne bi vratili doma s kakvim doživotnim blagoslovom  :pop1: odnosno, da ne bi izvezli istog među posadu  :nokti:
I used to lie in bed in my flat and imagine what would happen if there was a zombie attack.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Da li se rade testovi na kondilome?
« Reply #13 on: 03/December/2012 »
Poslije ka*anja nema kajanja  +U+
Once a sailor, always a sailor.

Offline Ishmerish

  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Re: Da li se rade testovi na kondilome?
« Reply #14 on: 03/December/2012 »
human papillomavirus nije nesto sto se testira na tim pregledima, dalje, 20 miliona Amerikanaca ga imaju u aktivnoj formi i ako ga ne budes spominjala neces imati probleme.

Da odgovorim i kolegi, ako nije aktivan ne predstavlja nikakvu opasnost, pa i da jeste kod muskaraca se javlja u vidu bradavica i predstavlja samo estetski problem, tako da ona nije rizicna po suprotan pol. Tvrdnje kako jedan oblik istog kod nas moze prouzrokovati rak P.O, su ne osnovane i mali broj ljudi koji su ga dobili su u stavri imali druge faktore(alkohol,droga, cigare), tj nikada nije sa sigurnoscu dokazano da je od prenetog HPV-a.

Bottom line like I said: Chill ;D
`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost, doduse za prvu nisam siguran`