Author Topic: Da li se rade testovi na kondilome?  (Read 8208 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Da li se rade testovi na kondilome?
« Reply #15 on: 05/December/2012 »
Ćao, društvo! Imam i ja jedno pitanje. Da li se rade testovi na kondilome? Imala sam ih pre godinu i po, ali sad kad sam bila kod ginekologa rekao je da je sve u redu. Radila sam i papa test, briseve, i sve je u najboljem redu. :-) Samo me brine da li rade testove na prisustvo Humano papiloma virusa.  :-(
Osobno mislim da je besmisleno traziti medicinske savjete na ovakvom Internet forumu.
S druge strane, samo pitanje je takodjer besmisleno. Kakve ima veze da li rade ili ne rade taj test?
Sto ako ti netko ovdje kaze da rade tu pretragu? Neces ici na pregled?

Napravi lijecnicki pa pricekaj rezultate. Nemoj odmah odustajati. Treba imati pozitivan stav - mozda ne prodjes iz nekog potpuno drugog razloga.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline jeki84

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: Da li se rade testovi na kondilome?
« Reply #16 on: 05/December/2012 »
Osobno mislim da je besmisleno traziti medicinske savjete na ovakvom Internet forumu.
S druge strane, samo pitanje je takodjer besmisleno. Kakve ima veze da li rade ili ne rade taj test?
Sto ako ti netko ovdje kaze da rade tu pretragu? Neces ici na pregled?

Napravi lijecnicki pa pricekaj rezultate. Nemoj odmah odustajati. Treba imati pozitivan stav - mozda ne prodjes iz nekog potpu
no drugog razloga.

Ne razumeš, verovatno nisi procitao sve sto sam pisala. Vazno mi je da li rade taj test, jer ja vec znam da imam taj HPV virus u krvi. Pa posto vec znam, zasto bi se uopste prijavljivala za rad na brodu, i davala pare za medicinski pregled da bi mi utvrdili nesto sto vec znam. Logicno. Ako vrse testiranje necu se uopste prijavljivati. Novac ce mi dati roditelji, pa kako da im objasnim sta im to cerka ima, i zasto nije prosla pregled u tom slucaju. Jer, ja jos nisam isla u agenciju da se prijavim na program za brod. Kapiras?

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Da li se rade testovi na kondilome?
« Reply #17 on: 05/December/2012 »
Ne razumeš, verovatno nisi procitao sve sto sam pisala. Vazno mi je da li rade taj test, jer ja vec znam da imam taj HPV virus u krvi. Pa posto vec znam, zasto bi se uopste prijavljivala za rad na brodu, i davala pare za medicinski pregled da bi mi utvrdili nesto sto vec znam. Logicno. Ako vrse testiranje necu se uopste prijavljivati. Novac ce mi dati roditelji, pa kako da im objasnim sta im to cerka ima, i zasto nije prosla pregled u tom slucaju. Jer, ja jos nisam isla u agenciju da se prijavim na program za brod. Kapiras?

Kapiram ja, kapiram.

Sto ako ti netko ovdje kaze da rade tu pretragu? Neces ici na pregled?

Evo ti onda malo kraci odgovor:

Ja znam iz vrlo pouzdanih izvora da rade pretrage te vrste za sve kompanije kod svih lijecnika.

I? Sto ces sad?
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline jimmy

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: Da li se rade testovi na kondilome?
« Reply #18 on: 05/December/2012 »
ne testiraju hpv, ne uzimaju nikakav bris niti išta slično.. samo hiv od spolno prenosivih bolesti. da rade kompletan test na spolne bolesti, liječnički bi bio duplo skuplji

Offline jeki84

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: Da li se rade testovi na kondilome?
« Reply #19 on: 05/December/2012 »
Kapiram ja, kapiram.

Evo ti onda malo kraci odgovor:

Ja znam iz vrlo pouzdanih izvora da rade pretrage te vrste za sve kompanije kod svih lijecnika.

I? Sto ces sad?

Odgovor ti vec stoji u mom postu koji si procitao, i nemam vise nista da dodam.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Da li se rade testovi na kondilome?
« Reply #20 on: 05/December/2012 »
Odgovor ti vec stoji u mom postu koji si procitao, i nemam vise nista da dodam.

Samo ti napravi taj liječnički ... Ako se ne vidi u papa testu, a koliko sam shvatio - ne vidi se... Proći ćeš. End of story
Once a sailor, always a sailor.

Offline karlak

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Re: Da li se rade testovi na kondilome?
« Reply #21 on: 09/December/2012 »
OMG, moram se još jednom ubaciti u ovu diskusiju, iako je već 5 dana nitko ne nastavlja. HPV virus NIJE prisutan u krvi! Nikom! Laički rečeno, to je strogo lokalni virus koji se zavlači u epitel kože, al ne u krv. Zato se ne rade krvni testovi na HPV, već bris - tipizacija i prate promjene u papatestu koje pokazuju koliko su stanice deformirane. Dakle, možeš dobiti tumor maternice, al HPV ti neće naći u krvi. Nikad!  :rtfm: imaš toliko toga na internetu o svim mogućim bolestima, pa čitaj.
I used to lie in bed in my flat and imagine what would happen if there was a zombie attack.

Offline LilyD

  • Registered
  • *
  • Posts: 251
    • View Profile
Re: Da li se rade testovi na kondilome?
« Reply #22 on: 09/December/2012 »
Devojka ako je izlecila kondilome (tj. radila vaporizaciju istih) i oni se ne vracaju, onda ne moze nikoga drugog zaraziti HPV-om, tako da ne vidim u cemu je problem... Ovako cisto licno gledano, prva ne bih volela da delim sobu sa nekim ko ima aktivne kondilome, tako da je dobro sto traze briseve. Ali opet, mislim da ovaj konkretan slucaj nijie problem, pa nema potrebe za dizanjem panike  :waiting:
A karlak je u pravu, ne moze vam neko reci da li to imate u krvi ili ne. Moze se samo reci da li je aktivan, tj. da li imate kondilome ili ne.
Though she be but little, she is fierce!

Offline photoI

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Da li se rade testovi na kondilome?
« Reply #23 on: 01/March/2015 »
Da li rade test i na hlamidiju? Da li se neko seca , jer meni je nedavno otkrivena i u toku lecenja sam , a i mozda mi posle prve ture lekova lecenje uspe , ali u koliko ne , a u medjuvremenu moram na lekarski , sta da radim ?  :neceici: