Author Topic: Dali Princess refundira medical i vizu (za ljude koji prvi put idu na brod?)  (Read 13571 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
upravo o tome se radi... Crew Office drvi nesto po njihovom. Kada bi ti zaprimili racun i poslali u ofis, a tebi dali potvrdu da si predao za refund, morali bi da ti plate.
Poenta je sto majmun iz crew ofisa nece ni da zaprimi zahtev, a neki zeleni pomorac ne sme da se zali... Da vidis kako im ja je*em sada sve po spisku kad mi nesto za*****avaju... a iskreno, nisam se bas tako kurcio prvi ugovor...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
upravo o tome se radi... Crew Office drvi nesto po njihovom. Kada bi ti zaprimili racun i poslali u ofis, a tebi dali potvrdu da si predao za refund, morali bi da ti plate.
Poenta je sto majmun iz crew ofisa nece ni da zaprimi zahtev, a neki zeleni pomorac ne sme da se zali... Da vidis kako im ja je*em sada sve po spisku kad mi nesto za*****avaju... a iskreno, nisam se bas tako kurcio prvi ugovor...
[/quot

Ne brini, takav sam i ja bio...svaka skola se placa...
A sada nema bas sanse da me preveslaju cak i ljudi kojima je ego enorman...

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
upravo...
ja sam prosli ugovor odneo kod crew managera racune za rucak na aerodromu u Abu Dhabiju, gorivo do aerodroma Beograd i upit da mi se plati dnevnica za putovanje. Kaze ti on meni da ne snose oni te troskove. Posle par mailova Napulju, da vidis kako je dobio po usima a ja lepo dobio svoje pare.... Vise im ni dinara ne oprastam, bukvalno sve im naplatim do centa, mamicu im lopovsku...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline gogo_ca

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 258
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruise
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Ass. Store
Ode sad ti daleko sa tom dnevnicom  :uzdravlje: Necu ja njima traziti sigurno da mi plate dnevnicu za prekookeanski let il` pivo koje popijem na aerodromu al` ovo za medecali i vizu cu definitivno pokusati,sad si me ohrabrio  :banana: Ako ima jos neko slicnih iskustava nek se javi slobodno,ne ujedamo  :uzdravlje:
Ne postoji glupo pitanje,samo glup odgovor

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Ode sad ti daleko sa tom dnevnicom  :uzdravlje: Necu ja njima traziti sigurno da mi plate dnevnicu za prekookeanski let il` pivo koje popijem na aerodromu al` ovo za medecali i vizu cu definitivno pokusati,sad si me ohrabrio  :banana: Ako ima jos neko slicnih iskustava nek se javi slobodno,ne ujedamo  :uzdravlje:

Gledaj, trebao bi... Na NCL si placen dok ne stignes do kuce...vjeruj mi, ima toliko toga gdje si zakinut samo zato sto ne znas pa ne trazis ... Mozes potrositi do $25 dnevno na hranu i bezalkoholna pica dok cekas let ili ukrcaj koje mozes poslije refundirati uz predoceni racun. I ja sam razmisljao kao i ti ranije dok nisam vidio kapetane, oficire - skandinavce koji uredno dolaze klejmovati bocu vode - $1.00 ! Meni se za to nije dalo ni ispunjavati formular ali to je tvoje pravo.

Offline gogo_ca

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 258
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruise
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Ass. Store
To bi bilo super ako je tako i na princess al` opet kazem...viza i medical su zbirno oko 400 dolara,cak i malo vise pa kazem,ja kad bi dobio to nebi se toliko cimao za tih 25  :)
Ne postoji glupo pitanje,samo glup odgovor

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Upravo kako Gogo kaze, ja se nisam hteo cimati za 30 evra za put Novi Sad-Beograd (toliko im naplatim, sipam 3000 dinara goriva) i za taj rucak na aerodromu (20 evra limit) dok nisam video Italijane kako se grbave za svaki evro...
Isto tako sam se izborio i za te dnevnice i sad ih redovno dobijam. Pazi, ja tri dana provedem do ukrcaja kada idem za AUS i dva dana u povratku... to je batice pet dana i to je meni skoro 600 evra po ugovoru + 50ak za troskove.. pa ti vidi da li bi im oprostio...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Upravo kako Gogo kaze, ja se nisam hteo cimati za 30 evra za put Novi Sad-Beograd (toliko im naplatim, sipam 3000 dinara goriva) i za taj rucak na aerodromu (20 evra limit) dok nisam video Italijane kako se grbave za svaki evro...
Isto tako sam se izborio i za te dnevnice i sad ih redovno dobijam. Pazi, ja tri dana provedem do ukrcaja kada idem za AUS i dva dana u povratku... to je batice pet dana i to je meni skoro 600 evra po ugovoru + 50ak za troskove.. pa ti vidi da li bi im oprostio...

Bitno je da je transparentno i da se zna kako na jednom brodu tako i na drugom, pa ko voli nek izvoli...ja trazim refund za sve sto mogu jer znam da mi oni , kompanija isto tako ne bi oprostili ni jedan dolar...

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
ja trazim refund za sve sto mogu jer znam da mi oni , kompanija isto tako ne bi oprostili ni jedan dolar...

upravo tako!!
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Gledaj, trebao bi... Na NCL si placen dok ne stignes do kuce...vjeruj mi, ima toliko toga gdje si zakinut samo zato sto ne znas pa ne trazis ... Mozes potrositi do $25 dnevno na hranu i bezalkoholna pica dok cekas let ili ukrcaj koje mozes poslije refundirati uz predoceni racun. I ja sam razmisljao kao i ti ranije dok nisam vidio kapetane, oficire - skandinavce koji uredno dolaze klejmovati bocu vode - $1.00 ! Meni se za to nije dalo ni ispunjavati formular ali to je tvoje pravo.

Ikarus, jel to vrijedi samo z ancl ili za još neke kompanije?

"It always seems impossible until it's done"

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Važi i za Carnival - dobijaš dnevnice za trajanje putovanja, imaš pravo na refundiranje obroka, prevoza, jedan komad dodatnog check-in prtljaga.

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Ikarus, jel to vrijedi samo z ancl ili za još neke kompanije?

Za NCL sam siguran a vjerojatno i druge kompanije imaju slicne varijante...Zato se treba dobro raspitati ( opet, ukoliko sumnjate da ste dobili krivu ili nepotpunu informaciju , ne odustajte nego kopajte dalje i pitajte... dosta ljudi vam odgovori negativno samo da vas skine s one stvari ! ) a mi imamo i site na komjuterima po brodovima gdje imas razne procedure i pravilnike u kompaniji gdje mozes procitati sto se radi u raznim situacijama i sto ti sljeduje...

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Važi i za Carnival - dobijaš dnevnice za trajanje putovanja, imaš pravo na refundiranje obroka, prevoza, jedan komad dodatnog check-in prtljaga.

Sve isto i za NCL osim ovo za prijevoz moram malo korigirati. Moja kompanija se trudi da ne krca ljude isti dan kad je brod u luci nego da dodju dan prije. Onda je organiziran prijevoz putem hotelskog autobusa ili port agenta do hotela, drugo jutro i prijevoz do broda. Kad zavrsavas ugovor, isto tako ti organiziraju prijevoz do aerodroma. Ukoliko ides na svoju ruku, to ti ne refundiraju. Ukoliko zivis negdje blizu mjesta iskrcaja, mozes ih traziti da ti refundiraju troskove rent-a cara i kilometrazu ali to sve zavisi od situacije.
Ima i jedna druga stvar kad vec pricamo o tim troskovima a dosta je bitna.
Za NCL vrijedi da ako moras napustiti brod vise od 8h prije zakazanog leta, onda ti kompanija bukira "day room" - hotelsku sobu gdje mozes ostati cekati let i odmoriti.To je osobito bitno u Miamiju gdje nema vise dogovorenih vremenskih odlazaka, svih skupe u 5 ujutro i van pa ti vidi gdje ces u to doba.
Puno ljudi nije upoznato s tim pravilnikom pa cekaju vani cijeli dan.
Po Evropi i ostalim lukama, zavisno od letova, organizira se vise termina kad je pick up za sign off posadu.
Da sad ne lazem ali dosta ovisi o Personnel Mgr i kako se postavi jer ima dosta njih koji su super prema vise rangiranim oficirima a ostali crew nije kao bitan...

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
kada sam govorio o prevozu, mislio sam na prevoz od Aerodroma do kuce, ukoliko ne zivis u Beogradu, Zagrebu, Sarajevu...
Moje kolege sve naplacuju gorivo od Zagreba do Rijeke ili Splita ili odakle su vec.
Ja pre nisam hteo da se cimam za to, al sad sam im dao racun za gorivo od NS do BG kad sam predavao i ostale troskove...platili su uredno...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline mlw

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 206
  • I am what I am.
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: CMV, Ex MSC, Ex Princess
  • Recruitment Agency: Internet, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Seller
Ja sam se ukraco 30. avgusta prosle godine, 1. septembra pitao za refundiranje vize u crew office-u sa SVIM papirima kod sebe, na sta mi rekose nesto u fazonu "e da si se ukrcao prvog septembra, vama iz avgusta ne refundiramo"...