Author Topic: u slucaju da hoces pre isteka ugovora da napustis brod?  (Read 2731 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Lolijana

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile


Sta se desava u slucaju da hoces pre isteka ugovora da napustis brod?
Jel ti isplate sve sto si zaradio?
Kako inace placaju, mesecno ili posle 6 meseci?

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
U vezi napustanja broda pre kraja ugovora, kad je u pitanju Image, procedura je sledeca: sa prvih nekoliko plata ti skinu depozit od 500$ i u slucaju da iznenada pozelis da odes kuci oni taj depozit iskoriste za kupovinu karte. Kad zavrsis pun ugovor i odlucis da ne dolazis na novi oni ti depozit vrate.

Platu primas na kraju svakog kruza, sto znaci da ako je kruz od 7 dana primaces plau svakih 7 dana. Ako je kruz 14 dana, plata je svakih 14 dana. Placaju te u $$$ i na ruke.
Princes i Carnival placaju dva puta mesecno. Sredinom i krajem meseca (Nek me ispravi neko ko je radio za ove kompanije ako gresim)

Moj ti je savet da odes u Safe cruise agenciju  ili ih nazoves. Broj mozes naci ovde http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=308.0   jer oni ce ti najbolje objasniti sta i kako :)

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
U vezi napustanja broda pre kraja ugovora, kad je u pitanju Image, procedura je sledeca: sa prvih nekoliko plata ti skinu depozit od 500$ i u slucaju da iznenada pozelis da odes kuci oni taj depozit iskoriste za kupovinu karte. Kad zavrsis pun ugovor i odlucis da ne dolazis na novi oni ti depozit vrate.

Platu primas na kraju svakog kruza, sto znaci da ako je kruz od 7 dana primaces plau svakih 7 dana. Ako je kruz 14 dana, plata je svakih 14 dana. Placaju te u $$$ i na ruke.
Princes i Carnival placaju dva puta mesecno. Sredinom i krajem meseca (Nek me ispravi neko ko je radio za ove kompanije ako gresim)

Moj ti je savet da odes u Safe cruise agenciju  ili ih nazoves. Broj mozes naci ovde http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=308.0   jer oni ce ti najbolje objasniti sta i kako :)

Dobronamjenrna ispravka..

Princess placa na kraju mjeseca, na karticu ili kes ( kartica je jako cool za placanje )

Ja sam isto bio na Carnivalu, dao sam otkaz pa vam iz prve ruke mogu reci kako je bilo..

Bio sam na treningu 20 dana, zatim odradio 2 kruza, ukupno sam dobio oko 1200 $ za sve to, a kad sam dao otkaz samo sam rekao menadzeru da nemam para, on mi je ujutro donio karte za avion, tako jednosatvno je bilo... Ako ti kazes da nemas para, sta oni mogu ? Ti si njihova odgovornost i oni se moraju za tebe pobrinuti..Inace je pravilo da moras platiti kartu, al ako nemas kesa, oni placaju..

Sto se Princessa tice, isto pravilo, ako ti daju otkaz, oni placaju, ako dajes otkaz, ti placas, al uvjek dobro dodje da kazes NEMAM PARA :) 

Uzdravlje :)


Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Potvrđujem da pali "nemam para".

Šta ti mogu? Ako te zadrže na brodu, šetaš se po zabranjenim zonama dok im ne dosadi trčati za tobom.
Ako te zatvore u sobu i ograniče kretanje - to je otmica i tužiš ih za $1.000.000

Ja sam svjedok da ih je sa DCL-a otišlo barem 50 za koje znam na takav način. Uključujući i sebe  :D
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Potvrdjujem. Na carnivalu masu ljudi dalo otkaz i svi nemaju para. Popi***o fnb i poceo da ih ucjenjuje da moraju da rade dva tjedan pa da zarade pare. Oni kazu da nece i da oce kuci. To je to.