Posao na Brodu > Predstavljanja

Da li su zauvjek zatvorena vrata nama koji nemamo EU pasos?

(1/3) > >>

Trinidad:
Od ove godine AmaWateways i negdje oko 80% drugih rijecnih kompanija zabranjuje zaposlenje ljudima van EU. Mogucnost da rade ove sezone (2018) imaju samo ljudi koji su odradili proslu sezonu, pa su imali priliku da izvade njemacku vizu dok su radili na brodu (u Majnhajmu i Pasau)

mekilla:

--- Quote from: Trinidad on 18/January/2018 ---Od ove godine AmaWateways i negdje oko 80% drugih rijecnih kompanija zabranjuje zaposlenje ljudima van EU. Mogucnost da rade ove sezone (2018) imaju samo ljudi koji su odradili proslu sezonu, pa su imali priliku da izvade njemacku vizu dok su radili na brodu (u Majnhajmu i Pasau)

--- End quote ---
Nije da su nama vrata zatvorena...evo ja imam termin za ambasadu 24tog za vizu za G&P nadam se da nece biti ikakvih problema..ja sa radio za Viking do prosle sezone t.e 2016 a 2017 nisam iso zbog toga sta nisu mi dali moju poziciju..bio sam Night Auditor..i skinuli poziciju za 2017 kada su rezali covjeka na recepciji...oni su mi ponudili da se vratim kao Chef de Rang ali ja nisam prihvatio...i evo sad za 2018 vratili su covjeka na recepciju ali meni su rekli da nemogu mi dati vizu..i zato idem na G&P. I ja bih zeleo znati ako neko zna nesta visi oko ove restrikcije i dal ce se to promjeniti u buduce..ili cemo polako ispasti iz igre kao sta je bilo na pocetku river cruzinga kad nismo mogli ici.


Sent from my SM-G920F using Tapatalk

CEO:
korisniku Trinidad je oduzeta moć govora na 10 dana zbog dupliranja teme.
stvarno, koliko bezobrazan moraš biti da kopi-pejstaš pitanje u 2 ili više tema?  :smack:

would you like a phonecall?

Jack Sparrow:

--- Quote from: Trinidad on 18/January/2018 ---Od ove godine AmaWateways i negdje oko 80% drugih rijecnih kompanija zabranjuje zaposlenje ljudima van EU. Mogucnost da rade ove sezone (2018) imaju samo ljudi koji su odradili proslu sezonu, pa su imali priliku da izvade njemacku vizu dok su radili na brodu (u Majnhajmu i Pasau)

--- End quote ---
Apsolutno nije istina ovo što si napisao.
Neizdavanje vize je jednostavno kompanijin izgovor da nekoga ne vrati na brod.
Amawaterways ne zapošljava nikoga, to za njih radi SeaChefs.
Radio sam za njih 3 sezone i ako su nekoga htjeli na brodu viza bi im se izdala. Kakve koristi ima ambasada Njemače ako zabrani vize?
Prošle sezone su govorili kako će biti problema sa vizama, ali to nije bio slučaj. Dosta ih je dobilo vize u Njemačkoj, a i u državama u kojima žive.
Ja sam imao vizu koju sam dobio u Passau do 2019 za SeaChef i uredno sam je poništio i dobio novu za Scenic.

mekilla:

--- Quote from: Jack Sparrow on 22/March/2018 --- Apsolutno nije istina ovo što si napisao.
Neizdavanje vize je jednostavno kompanijin izgovor da nekoga ne vrati na brod.
Amawaterways ne zapošljava nikoga, to za njih radi SeaChefs.
Radio sam za njih 3 sezone i ako su nekoga htjeli na brodu viza bi im se izdala. Kakve koristi ima ambasada Njemače ako zabrani vize?
Prošle sezone su govorili kako će biti problema sa vizama, ali to nije bio slučaj. Dosta ih je dobilo vize u Njemačkoj, a i u državama u kojima žive.
Ja sam imao vizu koju sam dobio u Passau do 2019 za SeaChef i uredno sam je poništio i dobio novu za Scenic.

--- End quote ---


Evo sta su meni odgovorili iz River Advica, tako da to sto ti govoris nije toliko tacno..
Ja sam radio 4 sezone na Vikingu i proslu godinu sam uradio pauzu i ove godini nisu mogli mi dati vizu...mozda nisu hteli da se zabave sa time ali pokusao sam i ostale kompanije evo kako sta vidis River Advice...i Scenic i ovo su mi oni rekli...a upao sam na G&P...kako to G&P radi ne znam...
Ja imam 10 godina iskustvo rad na brodovima 6 godina princess i 4 godina Viking na reci... a sa time sta kad sam radio za Viking dolazili ljudi koji nemaju pojma o poslu...ta teza sta ti kazes da ako oni zele da te zaposle izdace ti vizu mozda i ne drzi vodu toliko...ali eto mozda je i tako ali cisto sumljam...to je moje licno iskustvo.
Dear Goran,

Thank you very much for your application and interest in working with River Advice.

Your skills and experience are on a very high level, unfortunately we are not able to offer a suitable position to you do not hold an EU passport. We do appreciate the time you invested in this application.

All the best for your private and professional future.

Kind regards

Nikolett Dzsupin
Recruitment Department
River Catering Ltd
30A Kolonakiou | Ayios Athanasios | 4103 Limassol | Cyprus
Phone: +357 25 02 88 44 | Fax: +357 25 02 88 48
recruitment@riveradvice.com | www.riveradvice.com

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version