Author Topic: Cruises Undercover: The Truth Below Deck  (Read 10469 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Traxx

  • Registered
  • *
  • Posts: 184
    • View Profile
Re: Cruises Undercover: The Truth Below Deck
« Reply #30 on: 14/October/2012 »
@natal hvala na videu :embarrased:

Da nisam bio na brodu i da tek planiram ici sada po prvi puta ovo bi me ugasilo totalno :D

Inace nista sto vec nisam znao...
Posao i život na brodu su super ... ako se izboriš za posao koji voliš i/ili želiš raditi. U suprotnom je mučenje i križanje dana na kalendaru.

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Cruises Undercover: The Truth Below Deck
« Reply #31 on: 16/October/2012 »
Evo obeco kako da cu stavit kako da gledate video sa youtube a u zemljama treceg svijeta ste. :)
Da vam objasnim kak to funkcionira. Kad god ste na netu imate svoju adresu i preko te adrese vam oni brane pristup. Trik je promijeniti adresu. Imate na netu besplatni web proxy servera preko kojih to mozete al ja sam probao i niti jedan nije zadovoljavajuce radio. Adresa vam je IP i preko nje oni vide odakle ste.

Ja inace koristim firefox i imam mac i ovo vam vredi za mac i win. Druge pretpostavljam da vecina vas ima ta dva OS. I ja koristim Firefox, radi i na drugim web preglednicima ali ovo je za firefox.

Znaci da bi gledali neki video morate lazirati svoju adresu i to se radi na nacin da prvo odete na http://www.hidemyass.com/proxy-list/search-225370 i tu odaberete proxy koji vam treba odnosno zemlja di bi gledali taj video, primjer ovaj video vamo je iz britanije i onda trazite proxy od britanije.

Dvije stvari su jako bitne ovdije. IP adresa od proxy i port preko kojeg izlazite na internet.

Znaci na MAC nakon sto odaberete proxy koi vam sluzi idete Firefox, Preferences, Advanced, Network, Setings, Manual proxy configuration i tu upisete IP adresu i port.

Na win koristeci firefox idete na Tools -> Options -> Advanced -> Network -> Connections -> settings i tu upisete IP adresu i port.

Jako je vazno da upisete pravilno IP adresu kak pise na site. Da provjerite el vam radi mozete koristiti http://www.iplocation.net/ , mora vam pokazat da se nalazite u zemlji od koje ste upisali ip adresu i nakon toga slobodno gledate na yotube sta zelite, nakon sto zavrsite slobodno vratite na auto detect proxy jer vam je tako brzi internet opcenito.

Za win koristeci tutorial sam pogledo na netu al budem sutra pogledo na win OS jer ja sam trenutno na mac.

p.s. Ispricavam se IT ekipi na nacin na koi sam napiso tutorial jer ovo je za ljude koi se bash ne razumiju u kompijutore i pokuso sam to na sto jednostavniji nacin objasnit bez puno kompliciranja.

Offline borut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Re: Cruises Undercover: The Truth Below Deck
« Reply #32 on: 18/October/2012 »
Odlicno! Hvala :)

Ak se vidimo na nekom brodu imas pivu od mene!  :uzdravlje: