Author Topic: rip off report  (Read 9168 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
rip off report
« on: 18/November/2010 »
Ako mislis na Natka ,on je vec duze vreme u penziji.

Blago njemu kad se tako mlad umirovio...
Inace, neki dan sam naisao na neki web site - rip off report ( rip off - prevelo bi se kao - maznjavanje u novcanom smilu, kad nesto preplatis a nije toliko vrijedno ... ) i tu je neki Rumunj, dugogodisnji asst. housekeeper na Carnivalu stavio poduzi, zanimljivi post gdje se spominje i gosp. Nincevic...   www.ripoffreport.com/.../carnival-cruise-lines-had-a-fi-7936c.htm

Posada s Carnivala nek prosudi koliko ima istine...

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
rip off report
« Reply #1 on: 18/November/2010 »
Ne bih se voljela praviti pametna medju dosta veterana niti posebno braniti Apriori i Suzanu jer je ne znam. No prilikom mog intervjua sa Tracy iz Starboarda, ona je rekla kako neko vrijeme nece zaposljavati nikog sa podrucja EX YU osim Hrvata zbog prevelike koncentracije Srba na brodovima. Da postoji, valjda neki policy kompanije o postocim..ako sam, naravno, dobro shvatila. Tak da se mozda i Suzana ravna po nekim uputama iz kompanije.

To sam i ja saznao iz prve ruke. I sta sada ? Da ih netko ne bi optuzio za diskriminaciju ?

Vece kompanije vode racuna da zaposlenici odredjene nacionalnosti ne predju odredjeni postotak jer to vodi do problema, tako da ukoliko se poveca neka nacionalnost onda ih prestanu zaposljavati na neko vrijeme...

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
rip off report
« Reply #2 on: 18/November/2010 »
Blago njemu kad se tako mlad umirovio...
Inace, neki dan sam naisao na neki web site - rip off report ( rip off - prevelo bi se kao - maznjavanje u novcanom smilu, kad nesto preplatis a nije toliko vrijedno ... ) i tu je neki Rumunj, dugogodisnji asst. housekeeper na Carnivalu stavio poduzi, zanimljivi post gdje se spominje i gosp. Nincevic...   www.ripoffreport.com/.../carnival-cruise-lines-had-a-fi-7936c.htm

Posada s Carnivala nek prosudi koliko ima istine...

Problem s linkom. Ovaj radi: http://www.ripoffreport.com/Employees/CARNIVAL-CRUISE-LINE/carnival-cruise-lines-had-a-fi-7936c.htm

Vidi se da je čovjek iznimno frustriran sa situacijom na brodovima. Ako je pola od toga što govori istina... strašno.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: rip off report
« Reply #3 on: 18/November/2010 »
Dosta je toga istina, ali primjecujem i podosta pretjerivanja.

Ako je vec bio toliko frustriran svojom situacijom pred sto je dobio otkaz, mogao je skupiti i ponesto dokaza o optuzbama o kojima govori.
Ja sam bez puno napora skupio dosta fotografskih dokaza da bih mogao poslati 20ak ljudi doma odjednom, ukljucujuci i kapetana i staff kapetana, i 50% oficira, ali nisam imao (i nemam) potrebu. Uvijek sam nosio digitalca u futroli oko pasa.
Tako se to radi.
Na Princessu je bio Indijac u Security dpt. koji je cesto bio pijan i stalno je kasnio na posao, a nitko mu se nije usudio nista napraviti, zato jer je znao tajne o najjacim oficirima, i to im je par puta i u lice rekao, pa su bjezali od njega kao vrag od kriza.

Ovaj otpusteni HKP manager je odlucio biti slijep i time suradjivati sa svim onim polukriminalom o kojem prica, a kada su ga nogirali, ostala je samo frustracija. Trebao je biti pametniji, ali prije svega - principijelniji, jer ispada da se pozalio na kompaniju i njene metode tek kada su mu udjelili otkaz. A prije otkaza, tokom 6 godina koliko kaze da je radio, nije znao pisati ili pricati? Tada mu nije smetalo spremati par hiljadarki $$$ u dzep svaki mjesec?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline ayrtonsenna

  • Registered
  • *
  • Posts: 167
    • View Profile
Re: rip off report
« Reply #4 on: 18/November/2010 »
@ Sef foruma

Izvinjavam se ako isuvise idem u detalje, ali hteo bih ovo razjasniti do kraja, ako se neko od nas nadje u slicnoj situaciji :

Da li to znaci da je savet za nas buduce moreplovce da i mi sakupljamo dokaze (fotografije ili sta god drugo) o nepravilnositma i krsenjima propisa, i da to koristimo za svoju odbranu (ili kontraucenu i kontrapretnju)? U sustini treba braniti svoj posao i status, ali tu se namece par zanimljivih pitanja:

1) pitanje je sa koje pozicije se mozes braniti. Nije isto kad se zali neko ko je asst. buffet steward ili utility cleaner, na brodu je pola ugovora, i nema jos pojma ni o cemu - ko ce stati na njegovu stranu; ili neko ko je iskusni, dugogodisnji radnik i zna a ceo management;

2) kome se zaliti i kako? Ako si ti imao dokaze protiv kapetana ili visih oficira, kome se zaliti kad su oni vrh hijerarhije na samom brodu? Ako hoces da isteras stvari do kraja, to znaci da moras da ih prijavis negde na kopnu, u predstavnistvu kompanije, itd, sto povlaci pravnu proceduru...

Mozda ovo zvuci kao preterana briga, ali je*i ga, posao je u pitanju, glupo je izgubiti posao zbog tudjih propusta, mućki i mahinacija.   
“Go ahead, make my day”

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: rip off report
« Reply #5 on: 18/November/2010 »
Svim polaznicima na kruzer govorim: Pamet u glavu i d*** uza zid.

Moja pozicija je specificna, jer sam morao koristiti foto-aparat u svakodnevnim situacijama i pisati izvjestaje.
To jedan konobar ili bfstwd nece moci.

Stvar je u tome da me je zivot na brodu naucio opreznosti. Uvijek ce se naci neka napuhana velicina od oficira koji ce te pokusati poniziti da bi sebi uljepsao dan. Ti oficiri tj. menadzeri poslije dugih godina sluzbe dobro znaju po kojem te clanku ili stavku nekog paragrafa mogu otpraviti kuci.

Nekada je dovoljna sitnica.

Jednom je jedan Rumunj nadrapao jer je poljubio ruku neke gosce, vjerovatno je ciljao na veci tip/baksis, ali ona je to spomenula njegovom supervajzoru, i covjek je dobio otkaz. Kao zabranjen fizicki kontakt sa gostima. A radio godinama za kompaniju, i to zajedno sa zenom, koja je ostala raditi kada je on otisao.

Moj cimer, Poljak, je nosio u dzepu kosulje olovku koja je snimala audio 24sata bez prekida.
Jednom ga sretne negdje nasamo jedan filipinac i verbalno ga opere psovkama jer mu je zaplijenio alkohol koji je pokusao prosvercati. Poljak ode kapetanu i isprica mu da ga je vrijedjao jedan crewmember, i kapetan ih obojicu pozove na razgovor. Kaze Filipinac sa osmjehom od uva do uva da ga nikada nije psovao, i sta sad?
Pita kapetan kome vjerovati? Poljak izvadi iz dzepa olovku i click, a ono bujica psovki ... a Filipinac tone u fotelji sve dublje i dublje  oT

Nedavno naletim na jos bolju stvar na internetu, olovka snima i audio i video, to bi sigurno narucio da opet odem na brod:



Fantasticna olovka moderne tehnologije koja omogucava suptilno snimanje slike i zvuka na internu memoriju od 8 GB-a

Jednim klikom olovka snima sliku i zvuk!!
Snimite svoje razgovore, tajne sastanke, vasega sefa, nezgodne situacije, itd....
jednostavno i diskretno!

Olovka snima u rezoluciji: 640x480 @ 25 fps - u boji
zvuk 192 kbs
kapacitet 8 GBa
vrijeme snimanja 2 sata
puni se spajanjem na usb port od racunala
moze se koristiti kao i usb stick za spremanje drugih podataka.
Kontakt: 091 168 23 26
Cijena: 930 kn
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: rip off report
« Reply #6 on: 18/November/2010 »
Ne zaboravite pogledati na ebayu. :D
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline ayrtonsenna

  • Registered
  • *
  • Posts: 167
    • View Profile
Re: rip off report
« Reply #7 on: 19/November/2010 »
Hvala na odgovoru!

Ova olovka ce mi biti jedan od prioriteta kad zaplovim :deda: Nije to lose resenje, kad vec ne moze na neki neposredniji nacin, kao npr.:

 

“Go ahead, make my day”

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: rip off report
« Reply #8 on: 19/November/2010 »




http://en.wikipedia.org/wiki/Paranoid_personality_disorder  :D

"Paranoid individuals are eager observers. They think they are in danger and look for signs and threats of that danger, disregarding any facts. They tend to be guarded and suspicious and have quite constricted emotional lives."
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: rip off report
« Reply #9 on: 19/November/2010 »
It is all matter of perspective.



And Ignorance is a bliss.



http://en.wikipedia.org/wiki/Ignorance

Ignorance is a state of being uninformed (lack of knowledge). The word "ignorant" is an adjective describing a person in the state of being unaware and is often used as an insult. "Ignoramus" is commonly used in the UK and Ireland as a name of someone who is overwhemingly ignorant.

Ignorance should be distinguished from stupidity, although both can lead to "unwise" acts. Also, if important information is available, one may fail to acquire it due to lack of intelligence (not realizing its importance, or not understanding it).
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: rip off report
« Reply #10 on: 19/November/2010 »
Touche.  :D
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: rip off report
« Reply #11 on: 19/November/2010 »
Touche.  :D

Next time don't bring a knife to a gunfight +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline ayrtonsenna

  • Registered
  • *
  • Posts: 167
    • View Profile
Re: rip off report
« Reply #12 on: 19/November/2010 »
Ha ha ha ! Polako momci, stanite na loptu...setite se klinackih pesama:

"Al je lep ovaj svet, ovde potok onde cvet...."



“Go ahead, make my day”

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: rip off report
« Reply #13 on: 19/November/2010 »

:D
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline Jure

  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
Re: rip off report
« Reply #14 on: 19/November/2010 »
Šefe uvedi ono dugme  "I like", da nemoramo pisati......hehe
 :yahoo: Da terorizam ha ha ha