Author Topic: Ko je "iskvario" ove Indijce iz Security-ja?! :-)  (Read 1835 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Ne znam koji je đavo ovim Indijcima iz Security-ja... Pola njih mi se obraća na srpskom... "Dobro jutro", "Dobar dan", "Dobro veče", "Kako si, brate?", "Šta ima?", "Hvala"... Malopre mi je čak i Chief Security prišao sa podignuta tri prsta i rekao "Samo sloga Srbina spašava" (neka se ne ljute pripadnici drugih naroda na ovom forumu, samo prenosim šta mi je rekao). :rofl:

Ovo su ljudi različitih godišta i položaja u službi, došli sa raznih strana, to mi se desilo na oba broda na kojima sam bio do sada... Kako im je svima zajedničko interesovanje za učenje srpskog, ne znam.

Doduše... pazi teoriju... jedan mlađi izgleda da je upravo u fazi učenja. A o čemu se radi? Ima devojku Srpkinju (ali nikad je nisam video) i kad god me sretne pita me za nove reči... kako se kaže "ljubav", "srce", "kraljica", "duša", "zaista?"...

Da li su svi oni nekada bili zaljubljeni u slovensku lepotu ili su samo imali nekog kolegu vragolana, ne znam. ;D

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Re: Ko je "iskvario" ove Indijce iz Security-ja?! :-)
« Reply #1 on: 27/December/2012 »
I ja ih nasao par koji znaju "di si brate", "kako si" i to.. na to ih ja jos naucim pjesmicu o ljubavi, mami i psu i jos par drugih izraza  :yeah:

i u spa je menadjerica bila iz srbije, pa sam cure pokusao nauciti neke izraze  :pad:
 

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Ko je "iskvario" ove Indijce iz Security-ja?! :-)
« Reply #2 on: 27/December/2012 »
Baš mi je drago to čuti - mislim da je stvar našeg mentaliteta i otvorenosti, uvijek se nađe netko tko (ih) želi naučiti. Kod nas su u dining roomu svi Filipinci pričali hrvatski/srpski - nažalost uglavnom ovakve stvari: Filipino waiter cursing in Croatian rofl:
Once a sailor, always a sailor.

Offline LilyD

  • Registered
  • *
  • Posts: 251
    • View Profile
Re: Ko je "iskvario" ove Indijce iz Security-ja?! :-)
« Reply #3 on: 27/December/2012 »
Moje selo vece od Pariza  :rofl: Meni se desilo da u sred Toronta ulazim u tipican dollar store i Pakistanac koji radi tu cuje mene i sestru da nesto pricamo na srpskom, okrece se ka nama i kaze: "Dobar dan, kako ste?" I to sa onim Apu iz Simpsonovih akcentom...  =""
Though she be but little, she is fierce!