Posao na Brodu > Rijecni Brodovi ~ River Ship Jobs

Pre-Contract (example)

<< < (2/4) > >>

RAS KASS:

--- Quote from: ledeni6 on 22/December/2013 ---viking i uniworld Swiss contract,sve ostale kompanije su malteski,ciparski ili luksemburski ugovori..

--- End quote ---

A imali razlike izmedju ta tri ugovora?

ledeni6:
nebo i zemlja..s ovim ugovorima iz malta cipar itd. placas minimalno poreze..zato ih kompanije i vole,imas maksim.pravo na 4 dana godisnjeg po mjesecu..i ides doma samo na jedan godisnji..swiss..tu padas pod njihov zakon..vrijedi9 isto kao da radis u svicarskoj..znaci svi doprinosi su placenui u swiss,a posto su doprinosi tamo placeni po svic.zakonu moras odraditi min.5 godina da bi ostvario min.mirovinu jednog dana kad dodes do godina starosti.. imas 6 dana godisnjeg po mjesecu i svaka dva mj.ides na godisnji..ima tu jos dosta toga ali ovo je najbitnije

konan2510:
Nadjoh na Internetu da je minimalna starosna penzija u Svicarskoj 14.040CHF. :run:  To je preko 1.000 mjesecno. Samo valja prezivjeti 5 godina i dozivjeti starost

RAS KASS:

--- Quote from: ledeni6 on 23/December/2013 ---nebo i zemlja..s ovim ugovorima iz malta cipar itd. placas minimalno poreze..zato ih kompanije i vole,imas maksim.pravo na 4 dana godisnjeg po mjesecu..i ides doma samo na jedan godisnji..swiss..tu padas pod njihov zakon..vrijedi9 isto kao da radis u svicarskoj..znaci svi doprinosi su placenui u swiss,a posto su doprinosi tamo placeni po svic.zakonu moras odraditi min.5 godina da bi ostvario min.mirovinu jednog dana kad dodes do godina starosti.. imas 6 dana godisnjeg po mjesecu i svaka dva mj.ides na godisnji..ima tu jos dosta toga ali ovo je najbitnije

--- End quote ---

Mislio sam da li ima neke razlike izmedju kiparskog,malteskog i luxemburg ugovora.Ali ok,hvala ti u svakom slucaju,vidim da je to sve isto.Zato mi je u agenciji i receno da Seachefs zbog malteskih ugovora ima problema da skupi posadu.Plus nemacki.

ledeni6:

--- Quote from: konan2510 on 23/December/2013 ---Nadjoh na Internetu da je minimalna starosna penzija u Svicarskoj 14.040CHF. :run:  To je preko 1.000 mjesecno. Samo valja prezivjeti 5 godina i dozivjeti starost

--- End quote ---
prezivi se sve..eto i mene na petoj sezoni..jos jedna i dogurao i ja do tamo!

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version