Author Topic: Mjese?na potrošnja na brodu  (Read 28492 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Ishmerish

  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Re: Mjese?na potrošnja na brodu
« Reply #15 on: 05/November/2012 »
Ja to gledam malo drugacije, cinjenica je da smo vecina nas tamo zbog love, ali je isto tako cinjenica da smo od svih belaca(nije rasizam) mi ubedljivo najgori.

Kad kazem najgori mislim da je vecina nas osetil prvi put kako je to kada ne moras da razmisljas o svakom "dinaru" i kada po prvi put u zivotu mozes da dises 'punim plucima'.

Dok nisam otisao na brod na pamet mi nije padalo da odem u CG na more, dok mi je kolega Englez sa slicnom finansijskom situacijom obisao pola sveta pre brodova.
`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost, doduse za prvu nisam siguran`

Offline jimmy

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: Mjese?na potrošnja na brodu
« Reply #16 on: 05/November/2012 »
ostaviti tolike pare svaki mjesec za alkohol :neee: meni uopće nije žao dati toliko, pa i više za neko putovanje, ili tako nešto sl. gdje stekneš novo iskustvo, ali alkohol  no;;;.. praktički novac vračen nazad kompaniji. ali tko voli nek izvoli   :uzdravlje:

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: Mjese?na potrošnja na brodu
« Reply #17 on: 05/November/2012 »
Jednom rečju Hedonizam i može se reči da podržavam u potpunosti.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: Mjese?na potrošnja na brodu
« Reply #18 on: 05/November/2012 »
Meni bi uvijek neka skupa tehnička stvar povećala prosjek potrošnje za bar $100 po mjesecu.
Laptop, kamera, kompjuterski dijelovi ... svaki ugovor bi kupio nešto što je koštalo više od $1.000  :D


E to i ja kontam da ce mi biti najveci "problem" na brodu....   oT oT ;D ;D

Offline ognjen88

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Mjese?na potrošnja na brodu
« Reply #19 on: 05/November/2012 »
ostaviti tolike pare svaki mjesec za alkohol :neee: meni uopće nije žao dati toliko, pa i više za neko putovanje, ili tako nešto sl. gdje stekneš novo iskustvo, ali alkohol  no;;;.. praktički novac vračen nazad kompaniji. ali tko voli nek izvoli   :uzdravlje:


Upravo,u potpunosti se slazem! Mada iskreno,razmisljao sam o opciji da na brodu lako mogu postati alkos,ipak su okolnosti skroz drugacije,na kopnu ja slabo pijem,skoro nikako.Ali brod je skroz drugi svet. Ali ipak mislim da ce to neko vreme da ode na teretanu,a u bar cisto onako malo na druzenje i upoznavanje sa ostalim ljudima,mada jednom mesecno je skroz ok popiti i opustiti se,ali vec svaki dan bi bio problem     :)

Offline HrGa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 135
  • Prodajem ulje...
    • View Profile
Re: Mjese?na potrošnja na brodu
« Reply #20 on: 05/November/2012 »
ne pijem na kopnu ali se nadam da necu pocet ni na brodu  :nono: :uzdravlje: :nono:
duhana sam se ostavio ima godinu dana, valjda necu ni s tim poceti...

tako da ti skupi poroci mi nadam se nece biti problem  :hmm:

ali zato tehnnika.... uhh.... sve me je strah  da ce se u dugovima vracati kuci  oT
nabijem te...

Offline baky022

  • Registered
  • *
  • Posts: 163
    • View Profile
Re:
« Reply #21 on: 05/November/2012 »
Ni kod kuce ne idem svaki dan u kafic pa necu ni na brodu. Druzenje svakako,a druziti se mozes i kroz rad,pa i po sobama,na vazduhu na otvorenom prostoru na brodu. Slobodno vreme moze upotpuniti svakako dobra knjiga,dobar film, dobra muzika,naravno i crew bar,ali ako cu ostavljati 800 dolara u baru,to je 600-650 eura, pa proglasicu sam sebe ludakom :)

Offline Ishmerish

  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Re: Mjese?na potrošnja na brodu
« Reply #22 on: 05/November/2012 »
Jos nisam upoznao nekog koje pre broda govorio kako ce da pukne celu platu na pice, tehniku, kako maltene nece biti veceri bez crew bar-a i izlaska sa broda bez XX a ne retko i XXX dollar-a ceha.

Medjutim kako brod nije nista sto cak i priblizno mozeste osetiti/iskusiti na kopnu, hold you're horses, aka wait and see what happens when you embark no;;;
`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost, doduse za prvu nisam siguran`

Offline HrGa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 135
  • Prodajem ulje...
    • View Profile
Re: Mjese?na potrošnja na brodu
« Reply #23 on: 05/November/2012 »
Jos nisam upoznao nekog koje pre broda govorio kako ce da pukne celu platu na pice, tehniku, kako maltene nece biti veceri bez crew bar-a i izlaska sa broda bez XX a ne retko i XXX dollar-a ceha.

Medjutim kako brod nije nista sto cak i priblizno mozeste osetiti/iskusiti na kopnu, hold you're horses, aka wait and see what happens when you embark no;;;

slazem se... ali kako imam dovoljno iskustva zivotnog i radnog.. a i znam da ne pijem uopce... tako sam siguran da na to necu trositi.. a sto se tice zabave i druzenja.. definitivno..  :run:  :party:
nabijem te...

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: Mjese?na potrošnja na brodu
« Reply #24 on: 05/November/2012 »
Ma nije sve ni u šoldama majku mu poljubim,ama ne žalim ni za jednim centom što sam ga popio il ostavio kao tips.Da posle 13 sati rada ne odem da popijem po koje i ne popričam na maternjem jeziku bar sat vremena???Pa psihički bi izludio,mada opet bilo je pojedinaca tipa knjiga itd  :pop1:
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline baky022

  • Registered
  • *
  • Posts: 163
    • View Profile
Re:
« Reply #25 on: 05/November/2012 »
Rumljanin ne kapiras me, ne pricam o tome da bih se stiskao do nekih granica,naravno da bih dozvolio sebi luksuz svake vrste,shoping ne smem da zamislim sta mi sve treba,zvati pice za drustvo na moj racun,naravno. Pricam o tome da potrositi mesecno u crew baru 600-650 eura je cista ludost. Da,mislim da je ok potrositi deo vremena u baru,da mislim da je dobra knjiga izuzetno relaksirajuca stvar,da mislim da dobar film moze i te kako kvalitetno da upotpuni deo slobodnog vremena. Naravno da nije sve u novcima,ali takodje svako ima svoj razlog zbog kog je na brodu. I naravno da covek sa dvoje dece ne razmislja na isti nacin kao neko ko je sa nepunih 20 godina resio da malo proputuje i zaradi eto neku kintu.

Offline HrGa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 135
  • Prodajem ulje...
    • View Profile
Re:
« Reply #26 on: 05/November/2012 »
..............I naravno da covek sa dvoje dece ne razmislja na isti nacin kao neko ko je sa nepunih 20 godina resio da malo proputuje i zaradi eto neku kintu.


e to te ja pitam.. hvala na recenici.. nikako da je sam napisem...

ja osobno koliko znam nemam djece.. ali godina imam i jedini razlog mog odlaska je rad i novac.. a putovanja i zabava .. toga sam imao dovoljno  :deda:

a sto se tice svih vas mladih.. odite i trosite.. zabavite se.. barem prvi ugovor.. dozivite lijepih stvari i nemojte gledati na buducnost.. barem prvi ugovor ;) .... ja znam da sam mladji i bez novcanih problema da bih i sam tako...  :banana:
nabijem te...

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: Mjese?na potrošnja na brodu
« Reply #27 on: 05/November/2012 »
``Svaka budala ima pravo na svoje veselje``.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Re: Mjese?na potrošnja na brodu
« Reply #28 on: 06/November/2012 »
Pa i ne mora biti uvijek bar, ode se na veceru na lido, prije vecere popije se cuga-dvije, poslje vecere opet koja... navecer koja u baru... i evo racuna na kraju kruza vec na 200$. I jos kad se na to doda steka cigara i boca iz shopa...

PS. Piva 1$, cola 0.5$, zestoko po dolar u barovima za posadu.
 

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: Mjese?na potrošnja na brodu
« Reply #29 on: 06/November/2012 »
Mene ubije tehnika, pa netbook pa kamera pa razne tricarije za kameru i laptop, pa notebook. Popije se i u CB, pa brodska hrana dosadi i jede vani ali opet bez tehnikalija mi troskovi i nebi bili ogromni.
Ali dobra stvar je da su za GS svi izleti free of charge, da nisu mozda bi s minusom dosao kuci :)
ča je  život vengo fantažija