Author Topic: Koliko je ljudi platilo proviziju za prvo zapošljenje  (Read 19083 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline negociant

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
Meni je malo neprofesionalno da odmah pitas za proviziju. Ne ides u butik da kupis neke krpice, pa se raspitujes za cene, vec ides da trazis uhlebljenje. Ali, kako god. Srecno.

Offline Mala_Sirena

  • Registered
  • *
  • Posts: 159
  • Primorka :)
    • View Profile
Neprofesionalno?
Znam curu koja je platila za proviziju (isla je kao ass. waiter), i jednu koja nije (floor supervisor). Obije su posle preko iste agencije (EP). Prva ih nije nista pitala i smatrala je da se provizija podrazumijeva, platila 300 Eura bez ikakve potvrde, druga ih je odma pitala i rekli su joj da su oni profesionalci i ne naplacuju nista od nje vec od kompanije za koju salju.
Vjerovatno je profesionalno biti ovca koju ce da sisa svako kome se ukaze prilika. :)

Offline negociant

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
Ta druga se ukrcavala 10 min od kuce, zato nije platila. Cista sreca. Ponekad je dobro biti ovca, cini mi se da im prija sisanje, dobro je za njih. Ne treba biti tvrdoglavi ovan, boli ih kada idu rog o rog... :)

Offline Mala_Sirena

  • Registered
  • *
  • Posts: 159
  • Primorka :)
    • View Profile
Moji rogovi su me za 3 i po godine radnog iskustva doveli na mjesto asistentice menadzera prodaje i marketinga hotela sa 5 zvjezdica, ali posto mi je dosadio posao i zelim malo putovati, ipak mi se ljepse oslanjati na rogove kojima uvijek probijem do svog cilja. Zivio ti meni :)

Offline Mala_Sirena

  • Registered
  • *
  • Posts: 159
  • Primorka :)
    • View Profile
Upravo sam dobila odgovor od Sinise da mu ne placam nikakvu proviziju, samo ono standardno - vizu, ljekarski i kartu.  ;D

Moj savjet vam je da pitate, srecno! :)

Offline lajchi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 83
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: CCL
  • Job Title: ETM
Upravo sam dobila odgovor od Sinise da mu ne placam nikakvu proviziju, samo ono standardno - vizu, ljekarski i kartu.  ;D

Moj savjet vam je da pitate, srecno! :)

Samo je pitanje koliko budeš platila kartu ;)

Offline negociant

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
Budi iskrena kada budes postovala koliko je karta :) Pozz

Offline Mala_Sirena

  • Registered
  • *
  • Posts: 159
  • Primorka :)
    • View Profile
Karta je onih famoznih 850 Eura (odgovor na taj dio je glasio da imaju fiksnu cijenu jer su "sakrivene" i njihove usluge, ko ne vjeruje mogu da mu proslijedim mail  :D ), s' tim da mi je na pitanje da li sam obavezna kupiti je preko njega odgovorio Naravno da ne.    ;D  

Ima li nekog sa iskustvom da je sam kupio kartu?

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Karta je onih famoznih 850 Eura (odgovor na taj dio je glasio da imaju fiksnu cijenu jer su "sakrivene" i njihove usluge, ...)

Tu smo dakle. U tom grmu leži zec.  :giggle:

Do kuda putuješ?, na kojoj liniji?, da pokušam iskopati kartu na internetu.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Mala_Sirena

  • Registered
  • *
  • Posts: 159
  • Primorka :)
    • View Profile
Pa da, iscitavala sam forum i vidjela da je nekima uzimao proviziju 300 Eura, nekima naplacivao kartu 850 Eura, zbog toga sam ga sve na vrijeme ispitala. :)

Ne putujem jos, tek sam zavrsila intervju i dobila job offer. Receno mi je pocetkom septembra, evo vidjecemo. :) Ja sam na netu gledala neke karte od 550, ali svaka pomoc je i vise nego dobrodosla. :)

p.s. Za sad jedino znam da letim za Miami jer prvo idem na Carnival Ecstasy na koledz...

Offline Joso1000

  • Registered
  • *
  • Posts: 130
    • View Profile
Re: Koliko je ljudi platilo proviziju za prvo zapošljenje
« Reply #40 on: 29/September/2012 »
Očito je da kompanije to odobravaju, jer je nemoguće da neznaju da agencije to naplaćuju, pa nisu oni glupi. Nemože mi nitko reći da NITKO nije nakon što se neugodno rastao se nekom agencijom čisto iz pakosti ih prijavio
xxxxxxxxxxxxxxxxx

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Re: Koliko je ljudi platilo proviziju za prvo zapošljenje
« Reply #41 on: 30/September/2012 »
Upravo sam dobila odgovor od Sinise da mu ne placam nikakvu proviziju, samo ono standardno - vizu, ljekarski i kartu.  ;D

Moj savjet vam je da pitate, srecno! :)
Vizu i ljekarski placas posebno u ustanovi u kojoj to radis ( viza u ambasadi, ljekarski u nekoj zdravstvenoj ustanovi).

Tih 850 eura sto Golac ide za naredne troskove: "smjestaj u hotelu" (koji je inace placen od strane kompanije) i karta (kojoj oni udesetrostruce cijenu).

Uglavnom, tih 850 eura dajes za kartu koja njih ne izlazi skupo i sve ostalo ide na proviziju agencije.