Author Topic: Šta ako nema potvrde o MMR vakcini?  (Read 4328 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Eden

  • Registered
  • *
  • Posts: 57
  • Just do it alone!
    • View Profile
Šta ako nema potvrde o MMR vakcini?
« on: 13/September/2013 »
Pozdrav raja , jučer sam dobio mail da trebam u međuvremenu ljekarski raditi i poslati odgovore za aplikaciju..

To drugo sam odradio , međutim danas išao kod doktora porodične medicine karton mi tek od 2011. godine otvoren i poslali me u školski dispanzer da vidim da li tamo imam karton jer mi je i knjižica od '99 godine a to sam morao primiti prije '99 kako doktorica kaže. U školskom dispanzeru nema kartona , morat ću gledati da uhvatim dežurnog na odjelu čitavom da vidi on da li ima u računaru karton i historiju vakcinacije..

Kakve sam sreće neće biti ni tu karton , u tom slučaju šta raditi? Doktorica mi reče da je ta vakcina obavezna bila i da sam ju morao primiti.. A ako i bude tako da sam primio a nemam potvrdu šta je raditi?

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Šta ako nema potvrde o MMR vakcini?
« Reply #1 on: 13/September/2013 »
Ne znam da li je u Bosni nesto drugacije, al kod nas (a koliko znam i u HR), te na lekarskom niko ne pita za vakcine vec ti proverava stanje sada.
Trebalo bi da ga odradis na medicini rada a ne kod opsteg lekara.
U krajnjem slucaju, uvek mozes odraditi u nekoj privatnoj klinici koja radi ili Norveski Pomorski Direktorat ili ENG1, ili negde van Bosne otici...

evo vidim sad u ostalim temama da u Sarajevu treba MMR. U BG-u ne traze nista i 85E ti je lekarski, taman za ostatak para sedi u bus i dodji do BG-a . . .
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Eden

  • Registered
  • *
  • Posts: 57
  • Just do it alone!
    • View Profile
Re: Šta ako nema potvrde o MMR vakcini?
« Reply #2 on: 13/September/2013 »
evo vidim sad u ostalim temama da u Sarajevu treba MMR. U BG-u ne traze nista i 85E ti je lekarski, taman za ostatak para sedi u bus i dodji do BG-a . . .


Poslato mi u mailu da idem kod doktora u Sarajevu i da nosim papire zajedno s potvrdom kod Jasne .. Ne znam , interesuje me da li je to eliminatorno.. Ako bude izmajmunisat ću nešto :D Ali eto dok još u ponedjeljak vidim šta i kako pa ću znati definitivno , u svakom slučaju hvala :D

Offline GusKa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 319
    • View Profile
Re: Šta ako nema potvrde o MMR vakcini?
« Reply #3 on: 13/September/2013 »
Ja sam tek danas dobila knjizicu. Izgubljena je bila kako su u ratu prebacivali papire bla bla i jedva sam nasla. Da nisam, cijepe me  opet . Rekla mi doktorica da te mogu usopat sa 5 cjepiva u jednom danu da ti nece bit nista.  -()-
audaces fortuna iuvat

Offline Eden

  • Registered
  • *
  • Posts: 57
  • Just do it alone!
    • View Profile
Re: Šta ako nema potvrde o MMR vakcini?
« Reply #4 on: 14/September/2013 »
Ja sam tek danas dobila knjizicu. Izgubljena je bila kako su u ratu prebacivali papire bla bla i jedva sam nasla. Da nisam, cijepe me  opet . Rekla mi doktorica da te mogu usopat sa 5 cjepiva u jednom danu da ti nece bit nista.  -()-

Znači može mi on dati vakcinu? A kako sam čitao po forumu (JA MISLIM) da sam negdje vidio cijenu MMR - 80 €  :pad: :pad:

Offline GusKa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 319
    • View Profile
Re: Šta ako nema potvrde o MMR vakcini?
« Reply #5 on: 14/September/2013 »
Znači može mi on dati vakcinu? A kako sam čitao po forumu (JA MISLIM) da sam negdje vidio cijenu MMR - 80 €  :pad: :pad:

Moguce. Meni zutu groznicu naplatili 50 eura a hepatitis B je bio besplatno - njega mi je dr.predlozila da se cjepnem... ali odi kod svog doktora ne privatno pa provjeri.
audaces fortuna iuvat

Offline Eden

  • Registered
  • *
  • Posts: 57
  • Just do it alone!
    • View Profile
Re: Šta ako nema potvrde o MMR vakcini?
« Reply #6 on: 14/September/2013 »
Moguce. Meni zutu groznicu naplatili 50 eura a hepatitis B je bio besplatno - njega mi je dr.predlozila da se cjepnem... ali odi kod svog doktora ne privatno pa provjeri.

Imam VHB u knjižici , to protiv hepatitisa , ma nazvat ću ih dok vidim jesu ovi naši "eksperti" izgubili karton..

Offline GusKa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 319
    • View Profile
Re: Šta ako nema potvrde o MMR vakcini?
« Reply #7 on: 14/September/2013 »
Sretno :-)
audaces fortuna iuvat