Author Topic: Medicina rada ili Revida.. Da li je u pitanju prevara?  (Read 3591 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline tirion

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Radim vec 2 godine za Princess i uvek sam radio medicinski na medicini rada u bg. Kada sam zavrsavao prosli ugovor dobio sam novi appoitmenet letter gde stoji da mi je medical jos vazeci. Ali kada sam dobio novi ugovor poslali su mi mail da moram da uradim novi medical u Revidi koji kosta mnogooo vise iako mi je stari medical jos vazeci pa me zanima da li je to neka prevara ili je nova politika kompanije. Njihovo obrazlozenje je da pomorci moraju da imaju taj Norwegian medical certificate i da je po MLC 2006 konvenciji obavezno. Ja sam naravno iscitao konvenciju i ni u jednoj recenici nisam nasao tako nesto. Plus sam pre toga pozvao Medicinu rada u NBG gde sam i do sada radio medicinski za Princess i rekli su mi da jos uvek rade preglede za tu kompaniju. Zato bih zamolio ako neko ima iskustva sa ovim neka odgovori. Ili ako neko neko ima direktan mail za Los Andjeles da se direktno raspitam kod kompanije posto sumljam da je posredi neka muljaza izmedju Napulja i pomenute privatne klinike. Hvala unapred.

Offline gogo_ca

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 258
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruise
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Ass. Store
U 5.08 si se registrovao na forum i u 5.33 postavio pitanje bez da si probao sam da nadjes odgovor koji vec ima na forumu.Kazes radis vec 2 godine za Princess,mogao si napisati nesto na tu temu,kako si dosao do posla,kako si se snasao na brodu,da li si zadovoljan itd itd....

Da,Revida je trenutno jedina ovlascena u Srbiji da radi lekarske za Princess,tacnije jedina radi norveski sertifikat.
Ne postoji glupo pitanje,samo glup odgovor

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Prijatelju, muljaza jeste, znas ti Italijane...

A inace je i obavezno da uradis u Revidi... Pregled krace traje,a traje isto dve godine i sve dobijes za pola sata,nema cekanja,cimanja,trcanja...

Offline tirion

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Ok gogo izvni ako sam te uvredio ili povredio tvoja osecanja vezana za Princess ali meni je veoma vazno da saznam da li je prevara ili nesto drugo u pitanju. i da radim 2 godine za Princess i ne nisu sjajni, a ako budem zeleo da podelim moja iskustva u vezi rada na brodu postovacu ih na odgovarajucu temu. Pitao sam zato sto su mojoj verenici isto trazili taj medical ali kada ih je pritisla otisla je sa medicalom iz Medicine rada. Nista zlonamerno ali mi je potreban odg. Procitao sam sve postove vezane na ovu temu i niko nije odgovorio konkretno. Zato sam i zatrazio ako neko zna mail od Offica iz Santa Clarite ja bih im rado postavio isto pitanje. Hvala unapred

Offline Mezzomarinero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 373
  • Smile is the best drug
    • View Profile
Ako ti nije stalo do rezultata vec da sto brze uradis medicinski pregled to ces sigurno u Revidi dobiti, sto se tice medicine rada na NBG rade medicinski ali ga trenutno ne priznaje Princess, ako si iz Srbije onda ti je Revida resenje za ENG 1 a ako hoces da se pomucis malo onda imas opciju u CG,tj uradis sve potrebne analize koje su potrebne za medicinski pregled (Princess) skeniras posaljes dr.Zoranu u Igalo(ovlascen takodje da izdaje sertifikat po norveskom standardu),izdavanje sertifikata kod dr Zorana je 50 evra pod uslovom da si analize uradio i nisu stariji od mesec dana. Analize sve mozes redovno da odradis u domu zdravlja ili gde vec ako imas redovno zdravstveno osiguranje. Znaci,sertifikat 50 evra + put do Igala i nazad bi trebalo da bude jeftinije nego da radis u Revidi. A ako pak ides u Revidi vazice ti stari pregled pluca(to je onaj disko sto izdaje medicina rada) i ustedeces 20 evra + onih 180 koliko kosta pregled. Informacije o ovlastenim licima tj ustanovama za izdavanje medisnskog sertifikata naci ces na ovom forumu samo malo prelistaj tj klikni na odredjenu grupu informacija o medicinskom sertifikatu za Princess Cruise Lines ltd. Sretno  :uzdravlje:
A more se ljuljaljo,ljuljalo ......

Offline tirion

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Hvala puno Mezzomarinero  :airquotes:

Offline Mezzomarinero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 373
  • Smile is the best drug
    • View Profile
Hvala puno Mezzomarinero  :airquotes:

Nema na cemu,Sretno
A more se ljuljaljo,ljuljalo ......

Offline gogo_ca

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 258
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruise
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Ass. Store
Ok gogo izvni ako sam te uvredio ili povredio tvoja osecanja vezana za Princess ali meni je veoma vazno da saznam da li je prevara ili nesto drugo u pitanju. i da radim 2 godine za Princess i ne nisu sjajni, a ako budem zeleo da podelim moja iskustva u vezi rada na brodu postovacu ih na odgovarajucu temu. Pitao sam zato sto su mojoj verenici isto trazili taj medical ali kada ih je pritisla otisla je sa medicalom iz Medicine rada. Nista zlonamerno ali mi je potreban odg. Procitao sam sve postove vezane na ovu temu i niko nije odgovorio konkretno. Zato sam i zatrazio ako neko zna mail od Offica iz Santa Clarite ja bih im rado postavio isto pitanje. Hvala unapred
Daleko od toga da si me uvredio il` povredio moja osecanja al` i dalje ne verujem u cinjenicu da si `procitao sve postove vezane za ovu temu` http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?board=233.0 ` jer da si procitao sigurno bi nasao odgovor koji trazis.Ovaj forum posecuje par hiljada ljudi dnevno i vecina informacija se vec nalazi na istom.Nemoj ni ti da se ljutis,ja ti samo kazem ono sto i vecina misli.Ima dosta ljudi koji je pojave jednom,pitaju sta ih zanima i vise nikad se ne vrate,a kad bi svi tako radili,forum bi izgubio svrhu  :uzdravlje:
Ne postoji glupo pitanje,samo glup odgovor

Offline jaskich

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Sve je to super I brzo vas/nas pregledaju na Revidi a da je to neki medical pa i ne bas jedino sto odrade jeste to da ti uzmu krv i urin i pregledaju vid (jer su ocna poliklinika) i kazu ti da dodes kasnije u mom slucaju je bilo u 15:30 mada sam bio dosao u 08:00....Kako god dosao sam kad su i rekli jos proveo 10 min i kao sve super.....Jeste dobro ako neces da se cimas i cekas to ces da imas .....ali nedao bog da imas neku bolest ovi ti je sigurno ne bi otkrili ....Medical je skuplji 2 puta a za toliku razliku urade i 2 puta manje posla i pregleda.....Svejedno odradio sam ga cisto jer su mi poslali mail iz Napoli-a a inace sam imao i taj sa MR koji mi je trebao da vazi i ovaj ugovor ....kakogod oni to rade al sve je to babaluuuu :)

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Ja sam onu spriometriju duvao 7 puta na MR, nisam mogao da naduvam onaj minimum, pored silnog smeha one babe sto vrsi taj pregled sto non stop vice: DUNII SADD AAA!!!  :rofl: :rofl: 

U Revidi sam iz prve naduvao i vise nego sto je potrebno za minimum...

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Ja sam onu spriometriju duvao 7 puta na MR, nisam mogao da naduvam onaj minimum, pored silnog smeha one babe sto vrsi taj pregled sto non stop vice: DUNII SADD AAA!!!  :rofl: :rofl: 

U Revidi sam iz prve naduvao i vise nego sto je potrebno za minimum...
Da, da, baba je car. I ja sam umirao od smijeha zbog babe, jedva sam ''naduvao''. :rofl:
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
i onda mi kaze: eee ajd spusti jezik malo.. I ja spustio i naduvam malo iznad minimua... Ajde momcino bravo,nisi ko baba neka, super si,izadji napolje... ahha sok :D  :banana:

Offline gogo_ca

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 258
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruise
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Ass. Store
Ja sam onu spriometriju duvao 7 puta na MR, nisam mogao da naduvam onaj minimum
Ja sam bas tu zakucavao do maksimuma,jednom prilikom pre 3-4 god kad sam bio na nekim ispitivanjima u bolnici zbog alergije...istrcim iz sobe da zapalim cigaru i vracam se ceka me zena drzi to cudo i kaze `ajde da duvas`...njen komentar je bio..`svaka cist,ti si sigurno ne pusac`  :D
Ne postoji glupo pitanje,samo glup odgovor

Offline mali od palube

  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
ma revida je ok samo da je skupo jeste,sto se cekanja tice taman sam zablejao na zvezdari sa starom ekipom....al ko rece da je tamo video super hot ribu trazim pojasnjenje  oT