Author Topic: Placa na kruzeru?!  (Read 16040 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Ship91

  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
Placa na kruzeru?!
« on: 08/February/2011 »
evo ljudi stvarno visim na forumu o zadnjih par dana kao i svi mi koji planiramo ici na taj famozni kruzer  :rolleyes: citajuci po forumu neko kaze dobra zarada neko kaze katastrofa npr.procitao sam negje lik kaze dobio je placu 600$ 1mj.mislim da je ass.weiter ...a sto sam vidija prvo je  Poslovi (Pozicije)  :D i evo dati cu vam jedaan primjer sto pise...

Bartender (responsible for serving alcoholic beverages to passengers in lounges and on decks) - Some experience required.
Good English Language skills required. Salary range: $1700- 2400 U.S. per month, depending on gratuities from passengers.

ehh sada mene zanima je tebi placa varira od 1700 - 2400 +manča ili ti ga sto ti gosti ostave koji $...znaci je ti moze biti placa manje od prvonavedenog iznosa za tu poziciju  -()-

btw ako ima slicno pitanje mozete zatvoriti i dati link  :embarrased:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Placa na kruzeru?!
« Reply #1 on: 08/February/2011 »
Bartender kao niti waiteri i većina uslužnih djelatnosti na brodu nemaju plaću, nego zarađuju tako da im gosti na kraju putovanja ostavljaju "tip", čiji iznos zavisi od nekih 20ak stvari.
Možda mu kompanija garantira neku minimalnu zaradu, ali sumnjam.
"Plaća" waitera na DCL je $50.

Na kruzerima zaradiš koliko radiš, koliko uspiješ prodati, a ne da imaš fixnu "plaću" pa te boli ona stvar za posao.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Ship91

  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
Re: Placa na kruzeru?!
« Reply #2 on: 08/February/2011 »
auuu šefe sada sam nasikiran :pop1: ;D

hvala na odgovoru  :hehe:

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Placa na kruzeru?!
« Reply #3 on: 19/February/2011 »
Bartenderi na Dreamu nemaju CPG ispod 1200 dolara(za dva tjedna) znaci da mjesecno imaju oko 2400 dolara. Na sensation je CPG bio kad sam ja bio oko 1500 dolara sto znaci da imaju oko 3000 dolara tamo.

Bar waiteri od 1200 dolara do 4000/5000 dolara. Ovisi kolko si sposoban i kolko ti se radi. Ja osobno zaradim oko 400 dolara tjedno sto znaci da imam oko 1600 mjesecno. Moj paisano ima svaki put prek 2000, malo se vise trudi a i 4 ugovora ima iza sebe ja sam tek poceo pa sam u pocetku onak lose odradio sve to al opet sam zadovoljan sa prosjekom.

Nemash razloga da se sekirash.

Shta te josh zanima.

Offline Ship91

  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
Re: Placa na kruzeru?!
« Reply #4 on: 19/February/2011 »
 :uzdravlje:

Evo vidim da ti pise da si na carnivalu a za njih sam cuja kada dodes kao ass.weiter da prvo radis kao junior u crew messu pa onda dobijes promociju za ass weitera...kako je ass weiterima tamo jer ja ciljam na tu poziciju za pocetak  :D je svako uspije nakon 3mj provedenog u crew messu otic u dining je se moze zaradit itd? eto milion pitanja pa ako imas volje pucaj  ::bin-laden::

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: Placa na kruzeru?!
« Reply #5 on: 19/February/2011 »
:uzdravlje:

Evo vidim da ti pise da si na carnivalu a za njih sam cuja kada dodes kao ass.weiter da prvo radis kao junior u crew messu pa onda dobijes promociju za ass weitera...kako je ass weiterima tamo jer ja ciljam na tu poziciju za pocetak  :D je svako uspije nakon 3mj provedenog u crew messu otic u dining je se moze zaradit itd? eto milion pitanja pa ako imas volje pucaj  ::bin-laden::

najvazniji faktor zarada je di plovis, ako dobijes home port jacksonville i plovis 4 dana freeport i nassau gore spomenute  cifre od 4 K dollara su znanstvena  fantastika, ako dobijes bolji port ili juzna  mora i duze cruseve lova je bolja.

do sad  sam upoznao tek nekoliko waitera, bar tendera etc etc koji stvarno zarade preko 2 k na mjesec. ostalo su puste price ili nekadasnja iskustva iz prijasnjih godina. ono sto vidim ovdje je ako si ass waiter i udris 1200 - 1400 na  mjesec pjesma.. jako ovisis i o headwaiteru, teamwaiteru etc etc ako su oni losi a ti dobar opet je zarada losa, jer gost nije  zadovoljan i onda  dodje  meni na desk, kaze usluga losa i skidaj gratuities.. i to znaci da je dining team radio za gratis s tim ljudima. Na CCL je politika tipsa  dobra jer ih automatski dodamo na  account 2 dan cruisea $10 po danu po gostu za duzinu trajanja  cruisea. I u pravilu samo jako nezadovoljni gosti skidaju tips, i crnci skidaju tips, ostali eventualno korigiraju iznos.. tih 10 dollara dijeli se na restoransko osoblje i sobare. Bar waioteri zaradjuju na osnovu prodanih pica tj naplacuju 15 % tips na svaki prodani drink.
ča je  život vengo fantažija

Offline Ship91

  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
Re: Placa na kruzeru?!
« Reply #6 on: 20/February/2011 »
znaci sve to ovisi....je da nas s balkana koliko sam citao ima na carnivalu ali tesko da cu ja na njega prvenstveno zbog karte sto ne refundiraju koliko toliko  no;;; zaradujes 1k 1.5k dolara misecno i jos da na povratku iskesic bice 1k dolara za kartu  ""]]

Offline Ceranac

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Re: Placa na kruzeru?!
« Reply #7 on: 20/February/2011 »
I mene ovo malo muči.. Al ja sam odlučio otići odraditi taj prvi ugovor na Carnival iz nekoliko razloga; nemam još 21 godinu, tek sam 20 napunio, pa reko kad sam već dobio posao i rješio sve, bolje da odradim taj ugovor kako treba, otići tamo vidjeti kako to sve ide i tako, naućiti engleski..
Bolje da odradim to nego da sjedim doma i čekam 21 da bih mogao aplicirati za neku drugu kompaniju, ne?
Nekada su žene trčale za mnom, a onda sam jednog dana prestao krasti torbice.

Offline Traxx

  • Registered
  • *
  • Posts: 184
    • View Profile
Re: Placa na kruzeru?!
« Reply #8 on: 20/February/2011 »
Da!

Identična situacija kod mene  b00/

20 god. imam, idem na CCL pa ako je lose lako promjenim kompaniju nakon ODRAĐENOG ugovora.

A i budimo realni...pa di se kao totalni početnik znaci sa 0 sekundi rada u ugostiteljstvu moze zaradit vise od 1k - 1.5k $  ""]]
Posao i život na brodu su super ... ako se izboriš za posao koji voliš i/ili želiš raditi. U suprotnom je mučenje i križanje dana na kalendaru.

Offline Ship91

  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
Re: Placa na kruzeru?!
« Reply #9 on: 20/February/2011 »
I mene ovo malo muči.. Al ja sam odlučio otići odraditi taj prvi ugovor na Carnival iz nekoliko razloga; nemam još 21 godinu, tek sam 20 napunio, pa reko kad sam već dobio posao i rješio sve, bolje da odradim taj ugovor kako treba, otići tamo vidjeti kako to sve ide i tako, naućiti engleski..
Bolje da odradim to nego da sjedim doma i čekam 21 da bih mogao aplicirati za neku drugu kompaniju, ne?


Je...a ako je bas tako zbog te 21god i ja cu na carnival samo da vidim kako je  -()-

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Placa na kruzeru?!
« Reply #10 on: 26/February/2011 »
Shta pricate Carnival losa kompanija. Izbacili Dream 2009. Sad ide 2011 magic, pa 2012 Sea breze. Imaju u floti 24 broda(moz sam fulo gore dole). Koja kompanija ima toliko brodova a da ne pricam gostiju.

Uopce nije losa i zivot za crew je odlican. Nonstop aktivnosti neke partiji itd.

Sto se para tice kolko radish tolko imash i bog. A prek dvije mosh imat lako. To je za bar. Dining room druga prica jer krecesh od pocetka i kao asst puno radish i nema para.

Offline off_martin

  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
Re: Placa na kruzeru?!
« Reply #11 on: 26/February/2011 »
O.K. Pošto smo utvrdili da waiteri i ass.waiteri nemaju fiksnu platu ( sem u nekim slucajecima 50 USD) već mesečna zarada zavisi od tipsa, pitao bih sta je sa ostalim osobljiem ? Kako zaradjuju buffet stewardi? Fiksno ili samo tips?

Pozdrav svima.

Offline Ship91

  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
Re: Placa na kruzeru?!
« Reply #12 on: 01/March/2011 »
O.K. Pošto smo utvrdili da waiteri i ass.waiteri nemaju fiksnu platu ( sem u nekim slucajecima 50 USD) već mesečna zarada zavisi od tipsa, pitao bih sta je sa ostalim osobljiem ? Kako zaradjuju buffet stewardi? Fiksno ili samo tips?

Pozdrav svima.
Buffet Steward / Stewardess (serving meals, drinks, cleaning tables) - No experience required, some experience preferred.
Basic English Language knowledge required. Salary range: $900-1300 U.S. per month, depending on gratuities (tips) from passengers

Offline off_martin

  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
Re: Placa na kruzeru?!
« Reply #13 on: 01/March/2011 »
Tako znači, stvarno mi nije jasan sistem takvog isplaćivanja radnika ali vidim da puno lepo funkcionise. Hvala i pozdrav.

Offline Jeja

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: Placa na kruzeru?!
« Reply #14 on: 02/March/2011 »
pa to je vjerojatno zato da se ne opustis.. ono.. koliko radis, toliko i zaradis.. nema ko u drzavnoj firmi.. slusalicu u uho i fićukaj..! :)