Author Topic: Prvo sebi a drugima sta ostane!  (Read 4779 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Morticia

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Prvo sebi a drugima sta ostane!
« on: 08/August/2013 »
Prije nego me napadnete  :rtfm: vidim da je pisano uglavnom o tome kako slati novac kuci a ja ga ne planiram slati kuci jer radim za sebe!  :money:

Pa me zanima, jer neko je ovde spominjao da na Carnivalu sada funkcioniše racun u J.P Morgan, ako sam dobro procitala, da li je dovoljno da otvorim racun na brodu, na koji mi liježe  plata i sa kojeg dizem pare kada mi treba ?

Inace, imam ovde otvoren dev.rac u Hypo ali mislim da to nema bas neke veze ako ne planiram slati pare kuci.

Hvala!  :wave:
Postoje dva nacina da budes bogat: da stvaras vise ili da zelis manje!

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Prvo sebi a drugima sta ostane!
« Reply #1 on: 08/August/2013 »
Najbolje je da vidiš prvo gdje ćeš dolaziti sa brodom, i kojim danima, pa onda pogledaš koja ti banka najviše odgovara.
Ne bi valjalo da otvoriš računa sa J.P Morgan, a ispostavi se da ne možeš naći njihovu poslovnicu, ili u crew office-u ne možeš nadoplatiti račun, itd itd.
Zapravo ,prvo provjeri sa kojom bankarskom kućom surađuje tvoj crew office na brodu.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline LilyD

  • Registered
  • *
  • Posts: 251
    • View Profile
Re: Prvo sebi a drugima sta ostane!
« Reply #2 on: 08/August/2013 »
Platu dobijas na JP Morgan koji ti Carnival "otvori", tj. daju ti karticu i kovertu sa uputstvima, ti samo namestis username i password u CTCu... na tu karticu ti leze plata, sta ces posle sa tim, to je do tebe. ATM u Crew Messu na brodu mozes koristiti da podizes novac ili da napravis transfer, transfer je 10 dolara za jednu transakciju. Takodje, mozes da povezes JP Mortan sa svojom S&S karticom (koju koristis za sve troskove na brodu), ali ti to nikako ne preporucujem, pogotovo ako si kao ja pa previse vremena provedes u crew baru ili obozavas kafu  :rofl: o parfemima i ostalom da ne pricamo xD
Though she be but little, she is fierce!

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: Prvo sebi a drugima sta ostane!
« Reply #3 on: 13/March/2014 »
Lily transfer je 10$ neovisno o visini iznosa ili?

"It always seems impossible until it's done"

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Prvo sebi a drugima sta ostane!
« Reply #4 on: 13/March/2014 »
Ako se LilyD ne ljuti, da odgovorim umesto nje:
Da, transfer fee je fiksno 10$, nebitno koliki iznos se šalje (pri čemu je maximalni iznos pojedinačnog transfera 5000 USD).

Offline Anpa

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Prvo sebi a drugima sta ostane!
« Reply #5 on: 26/March/2014 »
Platu dobijas na JP Morgan koji ti Carnival "otvori", tj. daju ti karticu i kovertu sa uputstvima, ti samo namestis username i password u CTCu... na tu karticu ti leze plata, sta ces posle sa tim, to je do tebe. ATM u Crew Messu na brodu mozes koristiti da podizes novac ili da napravis transfer, transfer je 10 dolara za jednu transakciju. Takodje, mozes da povezes JP Mortan sa svojom S&S karticom (koju koristis za sve troskove na brodu), ali ti to nikako ne preporucujem, pogotovo ako si kao ja pa previse vremena provedes u crew baru ili obozavas kafu  :rofl: o parfemima i ostalom da ne pricamo xD

posto ovde ima dosta tema vezano za otvaranje racuna kako bi se primila plata kao i tema za slanje novca, ja moram da vas zamolim sve da mi prvo objasnite gde se namesti username i passw u CTC?? sta je CTC?a i da bi namestila valjda moram imati pristup internetu i racunaru?! a opet s druge strane jel to ja treba da nosim laptop na brod da bih pristupila tom CTC-u??nista mi nije jasno...moze li neko da objasni da li cu moci koristiti android mob. telefon, mogla bih preko njega se konektovati  na internet?!preko WiFi-a? ima li to na brodu?  :ban:
izvinite , prvi put idem tek.... -()-

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Prvo sebi a drugima sta ostane!
« Reply #6 on: 27/March/2014 »
CTC = Crew Training Center. To je... pa nazovimo je učionicom. Tamo imaš računare.

Još bolje, računare imaš i u Crew Internet Café-u.

Najbolje, možeš da koristiš bilo koji svoj WiFi uređaj (laptop, tablet, mobilni...)

Najnajbolje  ;D - pristup JP Morgan online bankingu je potpuno besplatan u svim navedenim varijantama.


EDIT: O Carnivalu sam pisao.

Offline Anpa

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Prvo sebi a drugima sta ostane!
« Reply #7 on: 27/March/2014 »
hvala ti puno na odgovoru  :uzdravlje:
no...trudicu se da procitam ovde na forumu teme koje me zanimaju,ali toliko toga ima... ""]]