Posao na Brodu > Cruise Lines

Aida-uopsteno o kompaniji

(1/4) > >>

cortomaltesepg:
O Aidi nema puno informacija,na forumu jer naime i nema puno balkanaca na Aidi.Vecinom su to bendovi(pozdrav Za Dača legendu) i masinci.Zaluta po koji elektricar ili informaticar(obicno iz lijepe Hrvatske).
Ostali departmenti su vecinom filipinci,indijci,ukrajinci i njemci.
Atmosfera na brodu je manje vise opustena,zavisi od staff kapetana ali dosta su tolerantni sto se tice alkohola. Crew bar je Mali i nista se ne desava a ljudi su obicno premoreni zbog dugih smjena tako da je crew bar mrtav.nekim danima je vise kao groblje...
Pice je jeftino,1.20 pivo flasa ,toceno 0.5,cigare 1.80,toblerone 300 g 3 eur,cips 0.8.Ali je hrana u Messi mnogo losa,katastrofa.Ja nisam izbrljiv ali te njihove filipinske  i indijske gadosti cesto preskocim.Nekad se vrtim pola sata po mesu da bi na kraju jeo samo hlje*a.Kad je Port day onda je hrana specijalno losa,kao da je kuvar kuvao lijevom nogom.Poceo sam unaprijed da planiram dje cu da jedem u sledecem portu.
Druga stvar,nema frizidera u kabini.Ne moze sé ni nabavit.Sou.Tus u kabini radi malo pa malo puno ne radi.Solja redovno zacepljena.Jednom sam cekao 3 Dana da neko dodje i rijesi pitanje wc solje.A brod nedavno dosao sa dry dock-a.Sou.
Ali najvise sto nervira je net.Toliko sam zivaca pogubio zbog interneta koji je vecinu vremena sporiji od dialup-a,koji u kabini nema signala,koji blokira WhatsApp i online bankarstvo?!

Hope_never_dies:
Na kojoj si poziciji i sa kog broda imas takvo iskustvo?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

cortomaltesepg:
Pored svega toga ima 100 nekih glupavih side duty-je kao npr. Slepanje kofera na embarkation day(to mene ne kaci ali kaci spa,foto i ostalo),onda check in, sanitizing duty a to sve jer kompanija pokusava da ustedi.Poslje dry dock-a brod je povecao kapacitet putnika ali je i Srezao broj posade za 150 i to se osjeti i te kako.Poslednja vijest je da ce side duty bit i pomaganje prilikom loading-a...
A to sve jer kompanija hoce da ustedi...
I zbog Coste,jer su morali povecat broj oficira na bridzu da se ne bi ponovila Concordia.
Ima program preko kojeg se cekiras za posao,kad pocnes i kad zavrsis ,terminali su svuda u crew area.To je sad umjesto time sheet-a.Napravljeno je SA namjerom da posada ima dovoljno odmora ali u stvari sluzi da bi se maksimizovao radni ucinak(da se iskoristi svaki moguci minut iz ugovora).
Ako po rasporedu nemas dovoljno radnih sati,dodijele ti side duty.Ako si u violation-u ,radio si vise nego sto smijes, onda  ti samo koriguju i ti moras prihvatit.Pa cio hskp svaki Embarkation u crveno,violation-u.

cortomaltesepg:
Aída Luna

Hope_never_dies:
Ti si bas isfrustiran na aidu. Ne znam na kojoj si poziciji, ali recimo iz moje perspektive aida je top firma.

Ima i losih i dobrih strana, ali sve u svemu ja smatram da je firma dobra. Neke stvari koje si nabrojao kao npr da tri dana nije radio wc malo nisu logicne. Jedino ako su imali neko veliko sr*nje posle dry docka, inace to se ne dogadja tako cesto. Sve se to resava u toku dana, opet kazem ako problem nije veliki.

Za internet si u pravu, WhatsApp jeste blokiran (ni dan danas ne znam zasto), ali imas mnogo drugih servisa koji rade skroz ok.



Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version