Author Topic: Nalazi privatnika  (Read 3333 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

peanutz

  • Guest
Nalazi privatnika
« on: 24/June/2010 »
Ne prihvataju u Medicini Rada nalaze privatnika osim za ono sto je jasno naznaceno - elektroliti i one droge i sifilis...
Ja sam imao problem sa nekim ALT enzimom i hteo sam da uradim u priv. lab. ali mi je dr. iz M.Rada rekao da nece prihvatiti takav nalaz...
Tako da izbegavajte gazirano, masno, alkohol pre lekarskog jedno 2 nedelje, meni je pomoglo, te sam nalaze ponovio i super su, ostaje mi jos viza!

Offline wladimir

  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Nalazi privatnika
« Reply #1 on: 24/June/2010 »
Ne prihvataju u Medicini Rada nalaze privatnika osim za ono sto je jasno naznaceno - elektroliti i one droge i sifilis... Ja sam imao problem sa nekim ALT enzimom i hteo sam da uradim u priv. lab. ali mi je dr. iz M.Rada rekao da nece prihvatiti takav nalaz... Tako da izbegavajte gazirano, masno, alkohol pre lekarskog jedno 2 nedelje, meni je pomoglo, te sam nalaze ponovio i super su, ostaje mi jos viza!
Koliko si platio ponovno vadjenje krvi na Medicini rada?

peanutz

  • Guest
Re: Nalazi privatnika
« Reply #2 on: 24/June/2010 »
Nista, besplatno je dok ne budu u redu :)

Offline legionnaire

  • Registered
  • *
  • Posts: 63
    • View Profile
Re: Nalazi privatnika
« Reply #3 on: 25/June/2010 »
Ne prihvataju u Medicini Rada nalaze privatnika osim za ono sto je jasno naznaceno - elektroliti i one droge i sifilis...
Ja sam imao problem sa nekim ALT enzimom i hteo sam da uradim u priv. lab. ali mi je dr. iz M.Rada rekao da nece prihvatiti takav nalaz...
Tako da izbegavajte gazirano, masno, alkohol pre lekarskog jedno 2 nedelje, meni je pomoglo, te sam nalaze ponovio i super su, ostaje mi jos viza!
Druze, ja sam imao bas taj problem sa enzimom ALT, pa sam morao ponoviti te analize vezane za jetru.
Posto mi je BG prilicno daleko od kuce, ja sam te analize odradio kod privatnika u mestu gde zivim i odneo ih u medicinu rada na NBG.
Kada sam pitao doktorku da li ce mi priznati nalaze od privatnika, rekla je da moraju uvaziti svaki nalaz od bilo koje privatne laboratorije koja ima dozvolu za rad od ministarstva zdravlja, vazno je samo da bude uredno zavedeno pod delovodnim brojem i da ima pecat laboratorije i potpis odgovornog lica, tako da su moj nalaz od privatnika prihvatili bez problema, samo je doktorka udarila pecat i potpis na nalaz i napisala da je u pitanju kontrola, a u zvanicnom formularu prepravila vrednosti i overila ispravku, pa sve to spijila heftalicom.
Eto, to je moje iskustvo sa nalazima privatnika.

peanutz

  • Guest
Re: Nalazi privatnika
« Reply #4 on: 25/June/2010 »
Izgleda da je Nada Trivic fleksibilnija od ovog mog Jovica.. :D