Author Topic: Kako promeniti poziciju posle odradjenog prvog ugovora  (Read 8898 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline sena966

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Interesuje me koja je procedura promene pozicije naravno na neku visu i bolju po povratku kuci .Naime radeci kao ass waiter shvatila sam da bih sa svojim sposobnostima i znanjem engleskog mogla raditi i kao konobar ili bar neku bolju poziciju od ass waiter pa ne znam da li moram ponovo ici preko agencije pa intervju i ... ili probati neku drugu kompaniju jer promociju verovatno nisam dobila Radi se o Carnival kompaniji Hvala

Offline monster

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 233
    • View Profile
pa sad ti mozes otici ponovo u agenciju i aplicirati al to znaci da ces opet platiti.. a sad za carnival imas postano i na forumu i cak kako form sam izgleda za promjenu pozicije . kad se vratis na brod odes kod F&B mgnr i trazis promjenu ako ti on odobri radis test eng jezika i radis onda interviju sa department headom za novu poziciju ako hoses u HSKP sas HSKP mgnr za ent dep za cruise dir etc...
to je sve na brodu .. a sto se tice ici u agenciju i placati da dodjes na carnival na novu poziciju to je suludo , jedino ti to preporucujem ako mjenjas kompaniju ..

peanutz

  • Guest
samo nemoj davati otkaz. sta god da uradis - nemoj davati otkaz. sve ostalo ti je rankic rekla.

Offline sena966

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
E bas vam hvala na odgovorima .Znaci ili menjati kompaniju pa odmah aplicirati na neku jacu poziciju i to direktno  preko neta ili se vratiti na drugi ugovor pa rizikovati da jos jedan ugovor radim na istoj poziciji ako ne dobijem promociju Valjda sam dobro razumela

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
E bas vam hvala na odgovorima .Znaci ili menjati kompaniju pa odmah aplicirati na neku jacu poziciju i to direktno  preko neta ili se vratiti na drugi ugovor pa rizikovati da jos jedan ugovor radim na istoj poziciji ako ne dobijem promociju Valjda sam dobro razumela
To su ti 2 opcije koje imas, da promenis kompaniju, gde moras opet da ides na interviju naravno, ili da se vratis na naredni ugovor i da na brodu pokusas da apliciras za neku drugu poziciju, kod department head, ali znaj da neces to moci odmah da promenis, ako im je hitno i nedostaje im ljudi bas za tu poziciju koju apliciras moguce da te odmah prebace, ali veca je verovatnoca da ces odratiti taj ugovor i da ces otici kuci pa se tek onda vratiti na tu poziciju ako je odobrena naravno.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
samo nemoj davati otkaz. sta god da uradis - nemoj davati otkaz. sve ostalo ti je rankic rekla.

 ::yes::

Traži posao dok si na odmoru.
6 tjedana bi trebalo biti dovoljno.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline tatinaprinceza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Interesuje me koja je procedura promene pozicije naravno na neku visu i bolju po povratku kuci .Naime radeci kao ass waiter shvatila sam da bih sa svojim sposobnostima i znanjem engleskog mogla raditi i kao konobar ili bar neku bolju poziciju od ass waiter pa ne znam da li moram ponovo ici preko agencije pa intervju i ... ili probati neku drugu kompaniju jer promociju verovatno nisam dobila Radi se o Carnival kompaniji Hvala


Najbolje ti je promociju mijenjati dok si na brodu, na izvoru svih informacija. Tako ces je i najlakse dobiti. Ne znam je li ti ovo bio prvi ugovor, ali ako jest onda mi se cini da si malo nestrpljiva sto se tice promocije za konobara. Ako ti je bilo ok raditi kao assistent na Carnivalu, a zelis postati konobarica, nerealno je ocekivati da ces to postici preko noci ( 1. ugovor ). Vjerovatnije je da ces promociju dobiti u toku 2. ugovora ukoliko pokazes sve kvalitete koje taj posao trazi, samo treba biti strpljiv i misliti pozitivno. Ako si mislila aplicirati za konobara preko neke druge agencije, mislim da je to tesko, osobno ne znam za slucajeve da je kompanija direktno zaposljavala ljude da tu poziciju, za prvi put. Svi najprije dolaze kao asistenti, pa se onda penju polako.
Otkaz samo ako zaista nisi zadovoljna kompanijom u kojoj si sada i ako sebe ne vidis tamo. Onda kontaktiraj agencije i trazi neku bolju poziciju. U svakom drugom slucaju, ostani tu gdje jesi - ako zelis konobarit, naoruzaj se strpljenjem, uci i budi marljiva. A za neku drugu poziciju najbolje ti je aplicirati direktno s broda, jer onda mozes ici i na nekakve tecajeve ili sta ti ja znam. Primjer : ja sam htjela u Shore ex. i isla sam kod HR-a i kod Shore ex managera i trebala bi u svako svoje slobodno vrijeme biti tamo s njima, uciti, pomagati im....biti njihov potrcko nekoliko mjeseci, nakon toga bi bio intervju i to bi bilo to. U mom slucaju to nije bilo izvedivo, jer slobodnog vremena nisam imala puno, a i nisu nam se smjene poklapale. Steta.

Offline neno_pula

  • Registered
  • *
  • Posts: 195
  • He who dares wins
    • View Profile

Najbolje ti je promociju mijenjati dok si na brodu, na izvoru svih informacija. Tako ces je i najlakse dobiti. Ne znam je li ti ovo bio prvi ugovor, ali ako jest onda mi se cini da si malo nestrpljiva sto se tice promocije za konobara. Ako ti je bilo ok raditi kao assistent na Carnivalu, a zelis postati konobarica, nerealno je ocekivati da ces to postici preko noci ( 1. ugovor ). Vjerovatnije je da ces promociju dobiti u toku 2. ugovora ukoliko pokazes sve kvalitete koje taj posao trazi, samo treba biti strpljiv i misliti pozitivno. Ako si mislila aplicirati za konobara preko neke druge agencije, mislim da je to tesko, osobno ne znam za slucajeve da je kompanija direktno zaposljavala ljude da tu poziciju, za prvi put. Svi najprije dolaze kao asistenti, pa se onda penju polako.
Otkaz samo ako zaista nisi zadovoljna kompanijom u kojoj si sada i ako sebe ne vidis tamo. Onda kontaktiraj agencije i trazi neku bolju poziciju. U svakom drugom slucaju, ostani tu gdje jesi - ako zelis konobarit, naoruzaj se strpljenjem, uci i budi marljiva. A za neku drugu poziciju najbolje ti je aplicirati direktno s broda, jer onda mozes ici i na nekakve tecajeve ili sta ti ja znam. Primjer : ja sam htjela u Shore ex. i isla sam kod HR-a i kod Shore ex managera i trebala bi u svako svoje slobodno vrijeme biti tamo s njima, uciti, pomagati im....biti njihov potrcko nekoliko mjeseci, nakon toga bi bio intervju i to bi bilo to. U mom slucaju to nije bilo izvedivo, jer slobodnog vremena nisam imala puno, a i nisu nam se smjene poklapale. Steta.
e sad je za*****ano za carnival promocije kolko sam pricao s frendovima s broda
sad se iz asst.waitera dobije promocija u asst.team waiter pa tek onda team waiter itd.

Offline dejanasrb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 62
  • Svi na brod! ODMAH!!!
    • View Profile
Ja sam sad u 2. ugovoru ' prisilno' dobila promociju u asst team waitress a u medjuvremenu sam podnela zahtev za promenu departmenta koji je sada u office-u!
Ovi iz CTC-a su mi rekli da bih odgovor mogla da ocekujem da ce mi stici na kucnu adresu!
Sta god da se desi, 3. ugovor mi je zadnji ugovor .... :)

Offline Onegin

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Dobar dan!
Pardoniram što postavljam ovo pitanje ovde,ali treba mi jedna informacija.Završio sam (najzad )Nautiku u CG i želim da se prijavim na brod kao trainee deck cadet ,pa me interesuje da li iko u na balkanu šalje ljude za tu poziciju.Dakle,oficirska pozicija.Hvala!!!!
Inače radio sam dva ugovora kao assistant waiter,Triupmh i Splendor do požara ,pa sam posle požara odustao jel sam video kakvo je to s****.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia

Pardoniram što postavljam ovo pitanje ovde,ali treba mi jedna informacija.

i nama isto
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
Pa nisam strucan po tom pitanju ali, ako se prijavljujes kao trainee, nije ti to oficirska pozicija. Imao sam druga iz Argentine na royalu. Cini mi se da je bio obican crew member.

Offline dejanasrb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 62
  • Svi na brod! ODMAH!!!
    • View Profile
Upravo dobila odgovor iz office-a, kazu nemam requirements za posao pursera.......bitno da sam za asst waitera imala sa nula iskustva rada sa hranom! Sad mi se ni ne ide nazad!

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Upravo dobila odgovor iz office-a, kazu nemam requirements za posao pursera.......bitno da sam za asst waitera imala sa nula iskustva rada sa hranom! Sad mi se ni ne ide nazad!

ne moraš ići nazad, izmisli neke privatne probleme za odgodu, i prošeći po agencijama
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Onegin

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Pa nisam strucan po tom pitanju ali, ako se prijavljujes kao trainee, nije ti to oficirska pozicija. Imao sam druga iz Argentine na royalu. Cini mi se da je bio obican crew member.

Moraš biti trainee deck cadet prvih par nedelja,i ići i popisivati crew i staff membere kad je drill na brodu i prisustvovati  raznim sastancima itd Samo me je interesovalo da li neko šalje sa Balkana na ove pozicije,ili je do samo za Italijane,Hrvate i Skandinavce .Nadam se da jedan Srbin iz Crne Gore može da upadne na ovo mesto ,mada teško.Gledaju nas kao na talibane. ::bin-laden::