Author Topic: Život na brodu (zbirna tema 2007-2011)  (Read 614141 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Rade79

  • Guest
Odg:
« Reply #225 on: 06/February/2008 »
Konacno da i ja saznam datum.
Ukrcavam se 19 marta na Safir princes u Melburnu.

zarkov

  • Guest
Odg:
« Reply #226 on: 08/February/2008 »
uf...dobio sam brod...

ovde je pocelo, mislim ono, redovno interesovanje za brod, mada sam i pre toga vec bio pokusavao i razmisljao o radu na brodu...

malopre su mi javili, 8. mart 2008. godine, ukrcaj u L.A., Golden Princess...


zarkov

  • Guest
Odg:
« Reply #227 on: 13/February/2008 »


prvi Carnivalov brod..TSS Mardi Gras
1972 - Maiden voyage of Carnival’s first ship, the TSS Mardi Gras, which runs aground on sandbar outside the Port of Miami.

to za chika Zadranina&forumashe, kojem zelim da mu bude raj(lepo i bericetno) na Carnivale Paradise-u..i da mu brzo prodje ugovor ceo.

zarkov

  • Guest
Odg:
« Reply #228 on: 14/February/2008 »
Dobio sam Princess Employee ID number, kao i ostalu dokumentaciju, viza&lekarski, na dan ljubavi, odlazak dva dana pred 8. mart, a na dan zena, ukrcaj...:)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg:
« Reply #229 on: 15/February/2008 »
Quote
Nakon toliko vremena odlucila sam dati otkaz i vratiti se doma te pokusti naci posao u struci, al nema sanse.
Kad vide da si radila na brodu odmah bude ono pa vi ste bogati, vama ne treba raditi, pa kako cete vi zivjeti od prosjecne hrvatske place kad ste navikli na 30 tisuca kuna i takve nebuloze...i to u ministarstvu znanosti RH.

Ovo mi je itekako poznata situacija.
Ja sam pokusavao 2 godine, dok mi se ponovo nije desio brod. U sasvim drugom svojstvu.
Ali ima rjesenja za sve. Uskoro cu i o tome.
Prednost Hrvatske je u tome da od Nove godine pocinje sa omogucavanjem mirovinskog staza za pomorce, cega do sada nije bilo.  +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg:
« Reply #230 on: 16/February/2008 »
Quote
Please,tell me,mogu li se zaposlenici na brodu sluziti uslugama frizera,kozmeticara...? 


Pa naravno ... i to sa popustom
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Online zadranin

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 126
  • Odletio na brod
    • View Profile
Odg:
« Reply #231 on: 18/February/2008 »


Evo da Vam se javim. 3 dana sam na brodu i samo su mi nabacili puuuno teorije koju moram proci u 2 tjedna, napredni tecaj za ass. f&b managera.Iako sam se nadao da ce biti makar malo dodirnih tocaka sa poslom koji sam radio doma, nije niti blizu tome. Svih kojje interesiraju neki podatci mogu me pitati jer sam povezan sa mnogo departmenta, ali naravno pravo prednosti ima Sef, koji je ipak puuuuuuuuuuno stariji od mene(sto se staza tice b00/ ).
Puno pozdrava i  :-* mojoj mummy, pozdrava ekipi na forumu koji su na brodu ili cekaju ukrcaj, a poziv Pospanom da se javi da znam jeli se ukrcao ili jos ceka.

Mirno more svima
plovim

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg:
« Reply #232 on: 18/February/2008 »

Evo da Vam se javim. 3 dana sam na brodu i samo su mi nabacili puuuno teorije koju moram proci u 2 tjedna, napredni tecaj za ass. f&b managera.Iako sam se nadao da ce biti makar malo dodirnih tocaka sa poslom koji sam radio doma, nije niti blizu tome. Svih kojje interesiraju neki podatci mogu me pitati jer sam povezan sa mnogo departmenta, ali naravno pravo prednosti ima Sef, koji je ipak puuuuuuuuuuno stariji od mene(sto se staza tice b00/ ).
Puno pozdrava i  :-* mojoj mummy, pozdrava ekipi na forumu koji su na brodu ili cekaju ukrcaj, a poziv Pospanom da se javi da znam jeli se ukrcao ili jos ceka.

Mirno more svima

Imas li kabinu za sebe ili ju dijelis sa nekim?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Online zadranin

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 126
  • Odletio na brod
    • View Profile
Odg:
« Reply #233 on: 18/February/2008 »

Evo da Vam se javim. 3 dana sam na brodu i samo su mi nabacili puuuno teorije koju moram proci u 2 tjedna, napredni tecaj za ass. f&b managera.Iako sam se nadao da ce biti makar malo dodirnih tocaka sa poslom koji sam radio doma, nije niti blizu tome. Svih kojje interesiraju neki podatci mogu me pitati jer sam povezan sa mnogo departmenta, ali naravno pravo prednosti ima Sef, koji je ipak puuuuuuuuuuno stariji od mene(sto se staza tice b00/ ).
Puno pozdrava i  :-* mojoj mummy, pozdrava ekipi na forumu koji su na brodu ili cekaju ukrcaj, a poziv Pospanom da se javi da znam jeli se ukrcao ili jos ceka.

Mirno more svima

Imas li kabinu za sebe ili ju dijelis sa nekim?

Dijelim ju sa jos jednim koji je na istoj poziciji kao i ja, ali su nam rekli da je to samo do transfera za 3 mjeseca.
plovim

Online zadranin

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 126
  • Odletio na brod
    • View Profile
Odg:
« Reply #234 on: 19/February/2008 »
Pitanje za Zadranina,kako je u Bar departmentu,uopste,u kratkim crtama ako mozes reci?

Sto se tice bara na mom brodu, ljudi su elativno zadovoljni.Rade na proviziju i tips, a kako imamo kratke cruiseve jako brzo se "opuste", pa im na kraju dobro bude( mislim na ljude koji rade u baru).
Radi se, ali kako su mi rekli, isplati se!!!
Vrijedi pokusati, ako imas znanja i volje.
plovim

andmar1

  • Guest
Odg:
« Reply #235 on: 26/February/2008 »
slusaj moj administratoru a zasto nisi reka da je placa 75 dolara misecno (da znas odakle sam)i da su poceli gorivo naplacivati gostima 5 dolara po danu i da se lova za konobare i sve tiipiiiiing pozicije povlaci masovno po 40% gostiju ,,,a to neces da kazes ...a sad cu na svaki post da ja pisem istinu pa da se vidi i kako se lazu ljudi    ,,,, moj adsmin,,,,,,,
idete da budete sluge glupanima koji ce vas ebati u mozak za 2.2 ili3.3 dolara po danu za koju godinu!!!!eto sto je amerika .!!!puna debila ,,,,,neznam ni kako mogu brodovi uopce uploviti u RH.....a dat cu sve od sebe da prema novom pomorskom zakoniku placaju mirovinsko i doprinose za hrv,pomorce!!!!a jesi reka da se kupuje svoja uniforma,,,,,,,,zamisli da se kupuje uniforma pa svaka prava kompanija plati tu ebenu uniformu!!!!!da nema slobodnih dana !!!da se radi 11 sati dnevno ,,,a kad dolazi USPH ha ha 12 ili 13 ,,,,nemoj da lazes ljude >:(#

Offline mihajlo021

  • Registered
  • *
  • Posts: 360
  • le padre mihajlo---MS Avalon Tranquility
    • View Profile
Odg:
« Reply #236 on: 26/February/2008 »
joj pazi da mi svi neznamo, idemo jel mislimo da ce nam bit bolje covece ... bar zivimo u iluziji...
na glupa pitanja neodgovaram !!!

andmar1

  • Guest
Odg:
« Reply #237 on: 26/February/2008 »
ma bit ceti moj mihajlo bolje kratko ......dok si na brodu.....a onda.....dodes kuci ,,,,nakon par godina svi zive svoj posao i ti si stranac,eto ,,,ma vidit ces ti sam ,ako lazem javi mi a par godina pa ces da vidis!puno srice....kad si na brodu tija bi kuci a kad si kuci tija bi na brod!kompletno ludilo.....ako si na carnivalu puno pozdrava onima koji me znaju

Offline mihajlo021

  • Registered
  • *
  • Posts: 360
  • le padre mihajlo---MS Avalon Tranquility
    • View Profile
Odg:
« Reply #238 on: 26/February/2008 »
ma bit ceti moj mihajlo bolje kratko ......dok si na brodu.....a onda.....dodes kuci ,,,,nakon par godina svi zive svoj posao i ti si stranac,eto ,,,ma vidit ces ti sam ,ako lazem javi mi a par godina pa ces da vidis!puno srice....kad si na brodu tija bi kuci a kad si kuci tija bi na brod!kompletno ludilo.....ako si na carnivalu puno pozdrava onima koji me znaju

znam rodjeni moj , ja sad stranac u mom gradu u moj drzavi dosli su neki novi ljudi ... tako mi nece nista novo veruj mi radim pola svoga veka po trenima strac radi u djuri 20 godina na trenu... al platio cenu da nema zenu i dete ....tako znam sta pricas , nisam ja odoh na rjecni ako bog da nesto mi se neda u ameriku haraju alkaida i ostale bolesti 20 stoleca :P ipak je evropa evropa :)
na glupa pitanja neodgovaram !!!

zarkov

  • Guest
Odg:
« Reply #239 on: 27/February/2008 »
slusaj moj administratoru a zasto nisi reka da je placa 75 dolara misecno (da znas odakle sam)i da su poceli gorivo naplacivati gostima 5 dolara po danu i da se lova za konobare i sve tiipiiiiing pozicije povlaci masovno po 40% gostiju ,,,a to neces da kazes ...a sad cu na svaki post da ja pisem istinu pa da se vidi i kako se lazu ljudi    ,,,, moj adsmin,,,,,,,
idete da budete sluge glupanima koji ce vas ebati u mozak za 2.2 ili3.3 dolara po danu za koju godinu!!!!eto sto je amerika .!!!puna debila ,,,,,neznam ni kako mogu brodovi uopce uploviti u RH.....a dat cu sve od sebe da prema novom pomorskom zakoniku placaju mirovinsko i doprinose za hrv,pomorce!!!!a jesi reka da se kupuje svoja uniforma,,,,,,,,zamisli da se kupuje uniforma pa svaka prava kompanija plati tu ebenu uniformu!!!!!da nema slobodnih dana !!!da se radi 11 sati dnevno ,,,a kad dolazi USPH ha ha 12 ili 13 ,,,,nemoj da lazes ljude >:(#

13 sati dnevno za 2 dolara satnica, otprilike tako meni pise u ugovoru...ako ne probas ne znas, i ne bojim se pa cak ni da robujem izvesno vreme nekom, i u tome moze da bude koristi...i nikada ne raspravljam s onima koji se ne predstave...koja je poenta da se kaze to sto si rekao? nesposoban si sam da odes? da kritikujes Sefa foruma, ili ? neka niska pobuda sigurno jeste...

btw ja u Zagrebu sada...sutra bih trebao da podignem vizu...