Author Topic: cinncinnati, UTFB (Utility Food & Beverage), Princess Cruises  (Read 3548 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Korisničko ime: cinncinnati      
Država: Srbija
Spol: Muski
Kompanija: Princess Cruises
Pozicija: UTFB (Utility Food & Beverage)


  • Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
Forum pronasao na internetu i odatle je sve pocelo.

  • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
Novac i putovanje.

  • Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
Kouzon, najbolji uslovi i korektan odnos.

  • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Princess Cruises kompanija iz razloga sto idem prvi put a karta avionska je placena, manje ulozenog novca za mene, pozicija BSteward ali zbog slabog znanja Engleskog jezika i nedostatka iskustva ponudjena mi je pozicija UTFB koju sam oberucke prihvatio ne razmisljajuci ni sekund.

  • Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
10 minuta, saznao sam odma.

  • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
Oko 750eura racunajuci odlazak u Beograd, Budimpestu, par nocenja u Nisu itd.

  • Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Spremio sam se za jedan dan i poneo jednu malu putnu torbu, bio sam svestan gde idem samim tim nije mi tesko palo uopste.

  • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Osecao sam se izgubljeno prvih 10ak dana ali je sve doslo na svoje.

  • Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
Dosta mi je pomogla, tj ljudi koji su bili zaduzeni za to, nemam zamerke.

  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Da, moj supervizor me je uvodio u posao i nisam imao problema, tu su naravno i kolege sa iste pozicije koje su mi neizmerno pomogle.

  • Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
Najmanji problem mi je bila ogranicenost.
Ni u jednom trenutku nisam bio svestan da se nalazim na brodu sem kad izadjem na palubu da krisom popusim cigaru (dozvoljeno samo STAFF osoblju).

  • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
Za prvi ugovor i uzevsi u obzir plate kod nas DA ali u globalu ne jer sam kasnije shvatio da sam mogao mnogo vise da uzmem.

  • Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Postoji ali treba da se poklopi dosta kockica u mozaiku zvanom KRUZER. Postoje i drugi nacini za promociju ali mora da se gazi moral.

  • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Svideo mi se dovoljno da ne izludim za pola godine.

  • Opišite kakvi su ljudi sa kojima ste zajedno radili na brodu.
Ima ih raznih, svaka nacionalnost nosi nesto specificno sa sobom a ljudi ko ljudi, ima 1000 vrsta.
Sa par njih sam bio dobar a ponekad sam morao i da se ‘spajam’ sa nekim ljudima koji mi ne leze u cilju lakseg zivota i rada na brodu.
Ali opet ponavljam sve je to masinerija zvana KRUZER na koju pre ili kasnije moras da se naviknes ukoliko hoces da napredujesh i imas ‘easy life’ sto bi popularno rekli.

  • Kako biste opisali putnike?
Bilo je nekih za koje bih stavio ruku u vatru ali vecina je zivela na sedmom nebu, kreditom isplacuju kruz ali na brodu su bogovi i ponasaju se bahato, ali sta da se radi, realnost.

  • Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
Imao sam mnogo srece sto se izlaska sa broda tice, nasi ljudi su mi zavideli, oko 5-6 sati sam imao svaki port, vise nego dovoljno + UTFB pozicija na mom brodu nije imala IPM (In port Manning, bilo je reci na forumu) tako da sam bukvalno svaki port izlazio.

  • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
Plaza na Havajima u mesto Lahaina i naravno ‘mali Los Angeles’ Honolulu, glavni grad Havaja.

  • Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Putovanje po svetu i upoznavanje drugih kultura, nesto neprocenljivo i naravno novac.

  • Opišite loše strane posla na kruzerima.
Ogroman pritisak na poslu, nedostatak sna, slobodnog dana, ali na sve se covek navikne, to je jednostavno Americki sistem rada.
Sto bi rekao moj prijatelj NIJE TO RIMSKA GALIJA.

  • Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Definitivno da, jedno veliko tj ogromno iskustvo u zivotu. Posle kruzera ni na sta vise necete gledati istim ocima.

  • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Samo da puste da sve ide svojim tokom i bice sve u redu. Oprez naravno, sve sto radite radite sa oprezom i ne moze vam niko nista.

  • Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
Nema povlacenja, nema predaje!
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Odličan post,bravo  :uzdravlje:
Nisi rekao još samo dve stvari koje me interesuju i nadam se da ćeš mi odgovoriti:
1.Planiraš li se opet vraćati? (ista pozicija ili neka druga).
2.Koliko si zaradio? (ako nije previše lično).
Živio.

Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Planiram da se vracam ali samo ukoliko dobijem promociju na poziciju vise, ako ne, iscimacu se jos malo i ako treba promenicu kompaniju i department. Za one koji su u mogucnosti i eng jezik im je jaca strana toplo bih preporucio shop. Iz vise razloga, razlozi se nalaze u temi vezanoj za to da ne otvaramo diskusiju o tome sad.
Sto se zarade tice, za prvi ugovor (napominje prvi jer je jako vazno) sam zaradio oko 6000 zelenih novcanica. Koliko mi je ostalo na kraja ne bih da govorim jer je sve to relativna stvar, od osobe do osobe zavisi koliko ce na kraju ponet kuci. Da vratim vreme neke svari bih promenio, samim tim i trosak ali sta je tu, svaka skola se placa.
Why Always Me?

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Hvala na brzom i efektivnom odgovoru,puno sreće u budućnosti.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline Tompalino28

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
hvala na odlicnom posti cinncinnati  :-))))'
probio si led majstore ;D
sretno u nastavku daljnje karijere :uzdravlje: