Author Topic: dubica, Photographer, Carnival Cruise Lines  (Read 3950 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
dubica, Photographer, Carnival Cruise Lines
« on: 28/February/2012 »
Korisničko ime: dubica
Država: Croatia
Spol: M
Kompanija: Carnival Cruise Lines
Pozicija: Photographer


  • Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
Prvi puta sam dosao do informacija preko oglasnika trazimo fotoamatere  za rad na kruzerima, Empoymnet Power.
To je bilo davne 2006, te sam tek 2009 se vratio na stare mućke i planove kako na brod .

  • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
Po meni nema boljeg posla od ovoga. Radio sam po cijeloj Hrvatskoj cak i Njemackoj poslove koje ni u snu nisam mogao zamisliti.
Sta se moze, sirotinja ne bira ili ona stara trbuhom za kruhom .
Ali i ja, pomalo lijen, puno sam se promišljao kako dalje. Velika nezaposlenost nigde para da si Bog .
E tad mi dođe stara ideja; photograph na brodu, sunce, plaže, mačke, lak business, to sam ja Big Boss.

  • Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
Employment Power. Oni su mi blizu, 2 sata vozom, nista lakše. Oni mene muljaju, ja njih da sam photograph.
Bas super rekoh i tako polako pokrenuh ja operaciju Photographer Carnival 2011.

  • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Imao sam tri opcije  Carnival –Image- Princess.
Sad po svim info sa foruma i od kontakata najlakše se upada u Carnival, nema testova i gluposti kao za Image i druge kompanije .
Razmisljao sam zasto gubiti vrijeme, novac i zivce. Carnival - to je moja meta, tu smo buraz, polecemo.

  • Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
Interview je kod mene trajao 3-5 minuta mozda sam bio sretan ili previse simpatican ili nesto trece.
Toga 5 Maja samo Bog zna sta bi sa mnom ,ali svaka cast Patricia je bila cool, pravi profesionalac .
Drugim rjecima, Carnival regrutera i doticnu osobu boli briga je si li ti fotograf ili nisi, samo da znas dve tri rijeci english, to im je dovoljno.

  • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
1500€ + dodatni troskovi putovanja, oprema + potroseni radni sati na CV i lažne preporuke .

  • Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Koristio sam info na forumu.
Puno rublja i čarapa sam napakovao kao da idem na Antarktik i savjetovao bih svakome da kupi skupe lagane cipele ili tenisice te bijele tenisice za ganagway, to samo za
photografe ..

  • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Ovo je nesto sto nikad nisam video, osjecao sam se cudno, kao da sam spao sa Marsa. Nemos se snaci.
Osjecao sam se kao da sam na podmornici, puno nepreglednih koridora punih svakih ljudi i nacija .
Nisam mogao da nađem kabinu ni fotolab ni galeriju.
Izgubljen ,stojis na hodniku, svako te gleda kao da si friški komad mesa, to mi je bilo malo cudno ali sa vremenom sam skapirao zasto, kako i gde .

  • Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
Komapnija te odmah šalje na sate orjentacije, upoznavanje broda, sigurnosti, razni tecaji potrebni i nepotrebni.
Umjesto da ides na plazu, ti sjedis 4 sata i slušaš Indijca kako melje i melje, bas super komsija.
E sad, ima tu puno i dobrog, brzo shvatis brod i rutine.

  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
O da, to su bili kolege sa posla. Što brže učiš i kapiraš, sve lakše za njih. Gdje je oprema, kako prodati, ..
Ustavari, lagati i ulizivati se, to je vecina mog posla, zapravo to brzo shvatiš.
Ta posebna osoba koja mi je sve pokazala bio je moj novopečeni šef, po meni sveznalica, i moj osobni prijatelj//neprijatelj.
A bogami ima i gorih, vise od pola mojih kolega, boli ih uvo da ti pokazu i da ti pomognu, samo imaju sebe na umu.
Ali ja im oprastam, i ja sam takav, nakon odredenog vremena na brodu, covjek gubi nesto.

  • Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
Sve u svemu dobro, jer covjek se i u zatvoru snađe, stupi u nove kontakte, veže prijateljstva, neprijateljstva.
Smeta vremenska ogranicenost, brodska pravila ,nemoj ono, nemoj ovo, pazi sta govoris pred gostima itd
Posebno photograph, stalno si u dodiru sa gostima i moras biti extra oprezan sta radis.

  • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
Pa i nisam baš.
Zapadne me loš brod za fotografe, to je moj prvi brod Splendor, uvijek fali za bonus, menager uvijek nezadovoljan jer ga office gazi i guzi, a on nas, takav ti je sistem, uvjek im malo .

  • Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Mogucnosti napredovanja skoro i da nema. Nema te podjele photo1 2 3 4 itd , a povisice su zamrznute .
Drugih pozicija skoro i da nema, osim one menagera photo dpt. na brodu, a po meni nema gore pozicije, mala lova a velika odgovornost.

  • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Uglavnom si uvijek sa kolegama ili sa Balkanicima na pijanci ili plazi.
Crew bar nije bas po mom ukusu ali sto da ne, daj na ex pa u krevet, moze i to ljudi smo.

  • Opišite kakvi su ljudi sa kojima ste zajedno radili na brodu.
Ima dobrih ljudi a ima i loših.
Indonezija – pravi robovi, nista im ne fali, samo poso poso .-
Filipino - arogantni, agresivni, rade ko ludi, ne postavljau pitanja .-.
Indijci - brezobrazni, arogantni, ponekad izgledaju izgubljeno .
Latino populacija malo su lijeni, latine su posebna prica.
Južna afrika – puno bjelaca, nisam mogao da vjerujem koliko ih je. Prepametni su, narocito moj ex menager .
Europljani  - Istocni dio hladni, bez emocija, kako kod muskog spola tako i kod zenskog .
Italijani - oni su sami za sebe mali kosmos, previse placeni, a nikad ne rade nista .
Balkan - Yugoslavian mafija - Bugari Rumunji itd - Lud luđi najluđi, ima nas svakakvih, kao velika smo porodica, narocito sa ovih nasih krajeva.
Svi smo bliski, e sad naše cure su nešto posebno, ima manekenki koje znaju dignuti nos kao da su kapetan bele lađe, ali sta ćeš ,to su naše Pajzane, bas sam i ja bolji, nekad se zamislim .

  • Kako biste opisali putnike?
Carnival klijenti 90 % njih su obicni Ameri koji nemaju pojma o nicemu glup gluplji, ..
Srednji sloj drustva i cak ispod prosjeka, ljudi bez love i bontona, samo da je sve dzabe i gratis.
Psiholoski, to su osobe koje doma nisu nitko i nista, a kad dođu na brod, ponasaju se kao faroni ,te nas gledaju kao osobne robove .
A ostalih 10 % podjeljeni su na Azijate, koji su veoma sramezljivi , i bezobrazne Indijce i Kineze .

  • Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
Da, posjetio sam Key West – Cozumel- Miami –Los Angeles  Cabo san Lucas  -Puerto Vallarta

  • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
Los Angeles,  Cabo San Lucas Lapa Lapa resort Tequila

  • Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Putujes svijetom gde bi kod kuce samo mogao da sanjas, upoznajes egzoticne zene, ostrava i plaze, ne placas stan, prijevoz, hranu, ..

  • Opišite loše strane posla na kruzerima.
Nekad se osjecas ko u zatvoru, previsie rada, uvijek isti kolege, los šef, stalni pritisci
300 % moze bolje brze dok ti jednom ne pukne film .

  • Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Naravno, što viša pozicija to ce ti biti lakše, samo staff pozicije, to je po meni najbolje.
U nama ima potencijala, neki od nasih imaju najvise pozicije na brodu, to mozes biti ti jednog dana .
Bolje raditi na brodu neko kukati kuci nema posla, nema jaoo. Telefon u ruke i zovi agenciju, posla ima samo ceka na tebe.

  • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Dobro se raspitajte kako sve ide, tu je ovaj forum, brate citaj, pitaj, ne kosta nista.
Promislite koju agenciju izabrati, koju komapniju i poziciju, samo naprijed, nista ne gubis .

  • Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
Toliko sam imao nenaspavanih noci kad sam kretao u ovaj business; kako, kamo, gdje ,pitao sam se da li cu proci interview ..
Toliko sam si umislio da cu pasti i da necu uspjeti, ali kad sam prvi put stao stopalom u Miami i prosao Amerikom sve mi se sleglo i bas sam se zasmijo sam sebi pa ovo je bas lako i tako i ja uplovi u svoju luku i sada zivim svoj san, to mozes biti I TI JEDNOG DANA .
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline mornarac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 113
    • View Profile
Re: dubica, Photographer, Carnival Cruise Lines
« Reply #1 on: 28/February/2012 »
Odlican post, sve na mestu...
nadam se da cu i ja slican napisati krajem godine kad se vratim  ;D

pozz
Yesterday is history, tomorrow is a mystery...
But today, today is a God's gift, that's why we call it
the present :))

Offline GUFF|

  • Registered
  • *
  • Posts: 147
  • Power of will is the most important!
    • View Profile
Re: dubica, Photographer, Carnival Cruise Lines
« Reply #2 on: 11/May/2012 »
Odlican post, sve na mestu...
nadam se da cu i ja slican napisati krajem godine kad se vratim  ;D

pozz

Ti si sada na Bahamama i nemoj nas zaboraviti :D
Dodi nam kao veteran bez otkaza i sa puno love  :money:
A ja cu da te slijedim po tom pitanju prijatelju.

BTW Krasan post i iskustvo sve je tip top.
LIVE 4 NOTHING OR DIE 4 SOMETHING