Author Topic: strangelove, photographer, Image  (Read 4500 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
strangelove, photographer, Image
« on: 07/April/2012 »
Korisničko ime: strangelove
Država: jugoslavija
Spol: mushki
Kompanija: Image
Pozicija: photo


  • Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
Prije kojih 8 godina sam bil u potrazi za šljakom, preko searcha na netu, ispalo Employment Power.
Tek sam 6 godina kasnije odluchio uputit se u brodsko iskustvo.

  • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
Od malena me vuče rad vani, nešto što je u obiteljskoj tradiciji, zato i jesmo ko rakova djeca, svak na svom kontinentu.

  • Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
Employment Power, najbliži su ali to nije razlog zašto.
Jednostavno me tako zapalo, neke stvari u lajfu su kao predodređene da se dese pa tako i ekipa iz Employment Power-a.

  • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Gift shop je bio moja prva želja, nekako mi je prodaja uvijek najbolje sjedala, znao sam jedino da konobar i slični poslovi nipošto ne dolaze u obzir.
Medjutim, Employment Power nije tada slao na tu poziciju pa mi je kao alternativa ponuđena foto sekcija što sam i prihvatio jer u fotografiji sam od malih nogu.

  • Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
Ma imali smo taj cjelodnevni session u hotelu palace u zagrebu, pitanja razna, odgovori razni, vibra dobra kao i ekipa, par dana nakon toga – prođoh.

  • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
Iskreno rečeno ne znam, ali bi mogao okvirno svrstat to izmedju 1.500-2.000€, ne znam, stvarno mi to onda nije bilo toliko bitno mada sam bio na rezervi kaj se para tiče.

  • Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Osmijeh! Sve ostalo se može kupiti novcem.

  • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Nakon privh sat vremena po dolasku na brod u Napulju sam zaspao. Filing koji me dočekao kada sam se probudio bio je – koji sam ja to qrac napravio.
Sam sebi sam rekao da ako se za tri dana ne iskrcam u Dubrovniku, ostajem do daljnjega. Ostao sam nardnih 9 mjeseci iako je ugovor bio 6, eto koliko sam se ufurao.
Ipak, prvih par dana pogubljeno, sve je nekako brzo prolazilo iako su dani dugo trajali, specifičan jedan filing koji prati sve situacije koje se dešavaju po prvi put.

  • Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
Maksimalno rekao bih, kad god bih zapeo, upitao bih nekoga za pomoć i pomoć bi bila ukazana. Jedan osjećaj bratstva i sestrinstva se tamo da osjetit.
Znam, zvuči smiješno, posebice ako se uzme u obzir multietničnost, multikulturalizam i sve ostalo. I zbog toga bi se uvijek vratio tamo.

  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Ovaj forum sam po sebi najviše!
Eto, ovim redcima se i želim zahvaliti na svoj pomoći i na svakom slovu koje ste si dali truda pritisnuti ne bi li nama, početnicima, ukazali kako to otprilike izgleda iz prve ruke.

  • Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
Čitanje, mjuza, za*****ancija, plaža, slapovi, bicikl, flipper, ping-pong, ma ima toliko načina da se čovjek odupre tomu, samo treba imat snage.
Znam, nije lako ponekad se natjerati nakon gangwaya na +38 natjerat još i na plažu no nema veze, malo osvježenja uvijek paše i tako svaki port a onda zadnja 2-3 dana kruza u ‘lobster red’ tonu.

  • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
Nisam ali ću ovim putem samo reći da meni to nije bio primarni cilj odlaska na brod. Nije sve u parama, istina bog dobar su životni lubricant.
Svojedobno sam radio i za 250€ ali i za 3.000€. Manje imaš, manje trošish i obrnuto. Nemojte da vas pare koče kroz ovo iskustvo zvano život.
Ako vam 250 nije dovoljno, ..

  • Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Apsolutno.
Nama su na interview govorili da se o poziciji photog3 može razmišljati tek nakon prvog ugovora, no ja sam to uz malo volje odradio još na prvom.
Na drugom su me doslovce gurali na poziciju assistant managera ali ja jednostavno tada nisam bio motiviran dovoljno, za što ako baš moram, krivim isključhivo sebe.

  • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Ovo se odigravalo za vrijeme dok noć/jutro provodim u ‘drugaričinoj kabini’, nitko od mojih pretpostavljenih nije znao gdje sam i tko je ‘družica noći’ (krilo se to mjesecima, za*****ancije radi). Po dolasku od tko zna kuda, u trezvenom stanju naravno. Drugi dan je izdana direktiva da se objavi popis ‘alternativnih kabina’.

5.05 Kucam na njezina vrata.
5.06 Mazimo se, zezamo se.
6.25 Tonemo u san.
7.30 Zvoni drugaričin alarm.
7.45 Ona se sprema i odlazi.
8.15 Zvoni moj alarm, samo josh 5 min kažem u polusnu. Hiberniram
8.55 Počinje mi smjena ali ja toga nisam svjestan. Spavam snom pravednika.
10.39 Ulazi drugarica (ima pauzu) i pita – pa jel ti nisi na rasporedu danas?.
10.42 Ustajem i psujem.
10.43 Oblačim se i jurim u svoju kabinu. Psujem.
10.44 Perem zube, ...., tuširam se, brijem se.
10.45 Oblačim uniformu, kužim da majica ima fleku. Psujem.
10.49 Tražim drugu majicu no sve su prljave, psujem
10.50 Zovem drugara da posudim majicu.
10.51 Jurim do drugara, posuđujem majicu.
10.52 Navlačim majicu i palim u galeriju. Psujem.
10.53 Dolazim u galeriju, assistentica manager u panici, zvala sve i svakoga, mislila da mi se nešto desilo.
10.57 Ja se ispričavam sa gorčinom u ustima, žao mi je.
12.01 Smjena završava bez warninga. Smijem se sam sebi.

  • Opišite kakvi su ljudi sa kojima ste zajedno radili na brodu.
Šaroliki, ne znam kako bi to drugačije opisao.
Svako neka sudi ako baš mora sam sebi, tko mi ne paše njega se držim podalje, tko mi paše sa njime kratim dane.

  • Kako biste opisali putnike?
Oni sami sebe najbolje opisuju pa tako imate one koji vam kažu (doslovce, baš ovim rječima) – mi casa es su casa (moja kuća je tvoja kuća), ostave vam mail i adresu da ih posjetite.
S druge strane imate i one koji vam jebu sve po spisku jer im je rečeno da će bude sunčan dan a ispao je oblačan.
Kroz jedno uho unutra a kroz drugo van, sa osmjehom naravno. Ljudskom se rodu uvijek iznova da načudit i nasmijat.

  • Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
Svaki port sam obišao, one omiljenije (Barcelona, Alexandrija, Cozumel, Barbados) svaki put.

  • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
Barcelona, taman da je "formal night", prije sa galerijom, prije i sa gangwayom u podne na +36! Tutanj van!

  • Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Sve je to nešto što bi ja opisao kao jedna lažna, plastična utopija ali je u drugu ruku to i najbliže što sam ja utopiji ikada bio.
Svaki dan je vikend, zabava, full power, nasilje i ostale pi***rije se ne toleriraju (thumbs up), ugovori brzo prolaze.
Onda se vratiš doma, naspavaš se kroz para dana i onda sve počne užasno sporo teći. Par tjedana i opet natrag.

  • Opišite loše strane posla na kruzerima.
Kronična neispavanost.

  • Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Uvijek. Odite, probajte, proširit će vam horizonte željeli vi to ili ne. Na kraju krajeva ako vam se ne svidi uvijek se možete vratiti doma.
Sem toga, ako ste već ovdje onda vam je doma postalo dosadno. Jedna stvar kao lajfmotiv – no regrets ;)

  • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Informirajte se dobro na kojoj poziciji želite raditi. Vjerujte u sebe prije svega.
Forum vam je dostupan 24/7, uvijek je netko online ako je i hitno, pitajte, objasnit tje vam se.
Ovdje dobivate informacije iz prve ruke.

  • Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
Tretirajte jedni druge kao braću i sestre jer na brodu jedni druge trebate.
Kada vam to uspije na brodu onda to izvezite van jer to je upravo ono što cijelom svijetu nedostaje.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline aleksabl

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: strangelove, photographer, Image
« Reply #1 on: 07/April/2012 »
kad bi se svi drzali ovog i barem priblizno razmisljali kao ovaj decko, ne bi zivot bio laksi samo na kruzeru nego bilo gdje u svijetu.
bas mi se dopao intervju  ;D


Banja Luka u srcu, Vrbas u venama!

Offline DaChaS

  • Registered
  • *
  • Posts: 55
    • View Profile
Re: strangelove, photographer, Image
« Reply #2 on: 07/April/2012 »
pohvale i od mene ...stvarno lepo pogled na stvari

Offline Komikaya

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 215
    • View Profile
Re: strangelove, photographer, Image
« Reply #3 on: 07/April/2012 »
Hahahaha hajd` sto Je*avao , al' sto nisi warning dobio, svaka cast brate! :D
What goes around comes around

Offline mornarac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 113
    • View Profile
Re: strangelove, photographer, Image
« Reply #4 on: 07/April/2012 »
Veliko hvala i od mene za ovaj post.

Ne bih da politizujem temu, ali posebno mi se dopalo sto si stavio pod drzavom Jugoslavija, ne zato sto sam neki nostalgicar,
ne zaista, vec zato sto verujem da ono simbolizuje neku slogu i postovanje koje vlada medju ljudima sa ovih prostora na brodu,
jer bez istih atributa ne bismo ni opstali.

Svaka cast i veliki pozdrav  :uzdravlje:
Yesterday is history, tomorrow is a mystery...
But today, today is a God's gift, that's why we call it
the present :))

Offline GUFF|

  • Registered
  • *
  • Posts: 147
  • Power of will is the most important!
    • View Profile
Re: strangelove, photographer, Image
« Reply #5 on: 12/April/2012 »
Veliko hvala i od mene za ovaj post.

Ne bih da politizujem temu, ali posebno mi se dopalo sto si stavio pod drzavom Jugoslavija, ne zato sto sam neki nostalgicar,
ne zaista, vec zato sto verujem da ono simbolizuje neku slogu i postovanje koje vlada medju ljudima sa ovih prostora na brodu,
jer bez istih atributa ne bismo ni opstali.

Svaka cast i veliki pozdrav  :uzdravlje:


Potpisujem braticu tvoje rijeci post je odlican.
Yu ce ponovo biti u fazonu i in kod mnogih nas!  :banana:

 :pilot:
LIVE 4 NOTHING OR DIE 4 SOMETHING

Offline Collector604

  • Registered
  • *
  • Posts: 268
    • View Profile
Re: strangelove, photographer, Image
« Reply #6 on: 12/April/2012 »
Kad to radis u "Drugaricinoj sobi",a sta onda radis u "sobi djevojke" mogu mislit  :D :party:


Offtopic:

Da ne bude da je samo prica,evo ja stavio novi avatar,a stavicu link od ovog avatara u temu smehorama.

Sorry chef   :uzdravlje:
\\\\\\\"Reci mi jesi li skeptik,reci cu ti tko si\\\\\\\"

Offline CeboAmebo

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: strangelove, photographer, Image
« Reply #7 on: 03/May/2012 »
Ovo je jedan od najboljih postova koje sam ikada pročitao :-)

Offline mladencucak

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: strangelove, photographer, Image
« Reply #8 on: 03/May/2012 »
heheh sjajna pričica lagana, opuštajuća, duboka i tako...Probaj da vodiš dnevnik, objavi memoare i zgrni lovu ili makar prodaj nekoj cruise kompaniji kao lifeguide!  :rolleyes:
Prvi put se javljam, kako već par dana iščitavam ovaj sjajni forum. Čekam malo da mi se sve slegne pa da i ja napišem svoju priču i zaplovim...

Life is a bitch...then you die! (fu.k the bitch!)